0 oy
38 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
Neredeyse 3 yaşına girecek her şeyi anlıyor kelimeleri de biliyor basit olanların hepsini söylüyor işte anne mama bitti, dede gel git falan tarzında cümleler kuruyor ama uzun cümleleri tamamlayamıyor anne benim ıııı yapıyor ve uzun kelimeleri defalarca tekrar etmeme rağmen söylemiyor çok fazla TV telefon falan ilgisi yok zaten vermiyoruz da sürekli de konuşuyoruz ama artık stres olmaya başladım 3 yaşına gelecek 

1 cevap

0 oy
(1,214 puan) tarafından
Dil terapistinw gidebilirsin 23 aylik oglum var 3lu cümle kuruyor çünkü 
(7,945 puan) tarafından
Her çocuk aynı değil niye kendi çocuğunla kıyaslama yaptinki
(1,214 puan) tarafından
Her cocuk ayni degilse niye soru soruyo o zaman? 30 ayliklar acaba konusuyor mu yoksa cocugu geri mi kalmis diye soruyo mantiken bende ona örnek gösterdim kiyas yapmadim canım. 3 yaşına gelecek çocuğun cümle kuruyor olmasi gerektigini hepimiz biliyoruz heralde özellikle kiz cocuklari erkeklere oranla kelime hazneleri daha geniş oluyor. Kadinlar günlük 1000kelime kullanirken erkekler 400-500 kelimeyle günü bitiriyor. Bi sürü örnek var yani. Bilgi vermek adına oglumdan ornek gösterdim sadece. ❤️
(7,945 puan) tarafından
Yok canım onu anladimda hani sen 23 aylık oğlum 3lu cümle kuruyor dedin ya orda seninkinde konuşması gerek gibi bir cümle olmuş yada ben öyle anladım benim oğlumda 31 aylık evet çok nadir cümleleri var yeni yeni konuşmaya başladı  ama kız çocukları daha erken konuşur diyolar doğru gerçekten genetik faktörler etkiliyor 23 aylıkken benim oğlum üçlü cümle kurmazdi kelimeleri vardı şimdi anca başladı
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 83 göst.
0 oy
7 cevap 202 göst.
0 oy
9 cevap 226 göst.
18 Nisan 2024 Aile kategorisinde Armin (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 209 göst.

380,131 soru