0 oy
281 göst.
Aile kategorisinde (767 puan) tarafından

Sefalet nedir bilir misin?
Yeryüzü karışır, gök yere iner, dünya sessizleşir, kainat seni dinlemeye başlar birden… Her nefes alışın zulme dönüşür.

Canında 2.derece yanıkla gezersin, sol göğsünde tarifi imkansız bir sızı. Baban ölmüş.
Baban. O iki omzu doğuyla batı arasını kaplayan baban. Dik yokuşlarının desteği. Dünün, çocukluğun, hevesin, ilk sevdiğin adam.
Baban ölmüş.

Fısıltıyla haykırırsın birden bire, sanki sesin soluğun kesilmiş, sanki kızgın ateşlerde yıkanmışsın. Tıkanır ruhun, bir açmaza girer. Kalbinde her ileriden sağa dönüş çıkmaz sokaktır artık. Bir kolun kopmuş, bir bacağın aksak.
Eksik kalmışsın.

Sefalet nedir bilir misin? Senin sıkı sıkıya tutmak zorunda bırakıldığın kuş konmaz dikenli teldir. Açlıktır, susuzluktur. Üşümektir büsbütün. Bir kanadını kesmişler, uçabilir gibi hissetsen de uçamamaktır.

Yere çakılmışsın gökle beraber, bir olmuş kaderiniz. Artık bir çatın yok. Kalabalık bir dünyanın içine içine işlemişsin ama kimsen yok. Ruhun yetim, bedenin ateşler içinde.
Gülüyorsun inatla. Düşersen eğer, babanın yüzüne bakamayacağın için gülüyorsun.

Sırf, “Baba bak, ben bu ateşten sağ çıktım!” diyebilmek için gülüyorsun. “Bak, ben senin yangınında bir içim suyum.”

Sefalet nedir bilir misin?
Sefalet kimsesiz kalmaktır. Herkes dik dururken senin tek düşmendir. Herkes uyurken senin göğsünde bir sancıyla kalkıp 2 rekat namaz kılmandır.
Sefalet yaşamaktır esasında.

Sefalet, aciz bırakır. Her ölenle sen de ölür, küllerinden yeniden doğarsın.
Sefalet mucizedir.

...

6 Cevaplar

+1 oy
(586 puan) tarafından
Tarifi yok yazılacak çok şey var ama kelimeler düğümleniyo.. Rabbim mekanlarını cennet eylesin seninde benimde ve babasını kaybeden herkesinde..
(767 puan) tarafından
Allah mekanlarını cennet eylesin
-Reklam-
+1 oy
(7,277 puan) tarafından
Belkide ölünce güzel hatırlarsın onu ama yaşarken çektirdikleri kat kat gelir üstüne sahi hangisi daha kötü yaşarken ölen mi ölüyken içinde yaşayan mı? 
(767 puan) tarafından
Ah kardeşim bee.... :(
+1 oy
(675 puan) tarafından
Daha dün babamı toprağa veren biri olarak yazıyorum tarifi yok Allah babasını kaybedenlere sabır versin inşallah 
(767 puan) tarafından
Allah gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Sarılmak çok isterdim
(675 puan) tarafından
Amin cok sagolun. Hastaydı üzülmesin diye hakkını helal et bile diyemedim
0 oy
(1,447 puan) tarafından

Tarifi yok duygularını hiç bir zaman anlatamıyosun anlat deseler bile 8sene oldu ama bi ömür yokmuş gibi gecti. En cokta kırılsam babam olsa böyle olmazdı demek daha cok acıtıyo canını. Bayramın artık hiç bir tadı yok baban olmadıktan sonra..

Yani kısacası senin için canını vercek tek adam yok hayatın :(

(767 puan) tarafından
Ne güzel özetlediniz... :(
(1,447 puan) tarafından
:( rabbim mekanlarını cennet eylesin nur içinde yatsınlar
0 oy
(891 puan) tarafından
Bir gülüşü vardı babamın beni içine hapseden,  bir kızım diye seslenişi vardı yüreğimi titreten beni bir sevişi vardı mutluluktan uçuran.gidisiyle herşeyi de götürdü yarım kaldım ve asla tamamlanmayacagim:( tüm babaların mekanları cennet olsun 
(767 puan) tarafından
Amin amin aminnnnnn :(
0 oy
(29 puan) tarafından

Bende bügün annemi hatırladım yine ilk günkü acı içimde kor gibi yandı yandı ama sönmedi …

Annem olsaydı ahhh annem olsaydı :(

(767 puan) tarafından
Geçmiş olsun. Başınız sağ olsun :(

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 143 göst.
1 Ocak 2024 Aile kategorisinde Gamze güler (1,348 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 300 göst.
31 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Es25 (3,763 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 246 göst.