0 oy
134 göst.
Diğer kategorisinde (1,209 puan) tarafından
Hanımlar teyzem hamileydi 2li tarama testi riskli çıkmış büyük hastaneye gelecek yaşı 40 yaşından dolayı olabilir mi inşallah bebiş sağlıklıdır 

11 Cevaplar

+1 oy
(3,402 puan) tarafından
Yaşla  pek alakası yok  önemli olan  detaylı ultrason cnm onu yapsın 
(2,033 puan) tarafından
+Katılıyorum
(1,209 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim bende dedim şimdi kendini üzme detaylida baktırırsin o doğru sonuç veriyor diye
(3,402 puan) tarafından
Aynen  cnm arkadaşımada  dedi doktor  doğunca hiçbirşeyi  yoktu
-Reklam-
0 oy
(124 puan) tarafından
35 den sonra hamilelik riskli sıkıntılı zaten büyük ihtimalle yaşından kaynaklıdır. Geçmiş olsun inşallah bebeğe de anneye de bişey olmaz 
(1,209 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim inşallah
0 oy
(1,500 puan) tarafından
Bana da riskli dediler ben daha 28 yaşındayım 2 li tarama testine inanmıyorum ya 
(1,209 puan) tarafından
Pek doğruluk payı yok diyorlar
(1,500 puan) tarafından
Ben inanmıyorum ayrıntılı ultrasona girdim şimddilik herşey yolunda ve ne gelirse baş göz üstüne
0 oy
(416 puan) tarafından
Yaştan dolayı risk artıyor 2li tarama testine inanmayın canım detaylı ultrasona inanın
(1,209 puan) tarafından
Teşekkür ederim sagolun :)
0 oy
(7,253 puan) tarafından
Valla canım o tür testler çoğu zaman yanlış olabiliyor bazen kolu yok bacağı yok diyor çocuk sağlam doğuyor 
(1,209 puan) tarafından
Evet bende dedim teyze benim doktorum da pek doğruyu göstermez dedi diye detaylida daha net anlaşılır dedim
0 oy
(3,826 puan) tarafından
O testlerin doğruluk payı tam garanti olmuyor.  Onu düşünüp kendini üzmesin teyzen canım 
(1,209 puan) tarafından
Bende dedim pek doğruyu göstermiyor diye bebeğe bile bakmamışlar direk kan testini göre söylemis
(3,826 puan) tarafından
O yüzden düşünüp üzülmesin.
0 oy
(3,826 puan) tarafından
O testlerin doğruluk payı tam garanti olmuyor.  Onu düşünüp kendini üzmesin teyzen canım 
(1,209 puan) tarafından
Tamam teşekkür ediyorum
(3,826 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(730 puan) tarafından
29 yaşındayım benimde yaşımdan dolayı riskli dediler hatta doktor bile şaşırdı sonra olabilir yaşın gayet normal dedi ve çok şükür sorun yaşamadım 
(1,209 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(49 puan) tarafından
Benim yengem de 40 yaşında hamilelik geçirdi. Ona da aynı şeyleri söylediler. Çocuk şimdi 8 yaşında sapasağlam. Benim bebeğim için de down riski var dediler geçen sene. Detaylıya gittim birşeyi yok dedi çok şükür öyle de oldu korkutmasın kendini yok yere 
(1,209 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorum için arayıp movite edici şeyler söyledim bende
0 oy
(52 puan) tarafından
Bnaada dediler testte risk çıktı başka doktora gittim bu test bu haftada yapılmaz yanlış sonuç verir zaten dedi başka doktora gitsin kızım 3 yaşına giricek çok zeki maşşallh 
(1,209 puan) tarafından
Perinatolojiye yonlendirmis teyze bebeğin ense kalınlığı yada burun kemiği ile ilgili bisey demedi mi diyorum kağıda baktı yolladı dedi bebek 13 haftalık o zaman  kendini üzme o kağıt doğru sonuç vermiyor her zaman yaşından dolayı da öyle olmuş olabilir dedim
(52 puan) tarafından
İyi demişsin inşallah yanlıştır başka doktor görsün mutlaka
0 oy
(110 puan) tarafından
Benim annem de 40 ında doğurdu her doktor ne diye çocuk yaptın dedi. Kalp hastası tansiyonu var ve belinde 8 tane platin var. İkili veya üçlü bilmiyorum hangisiydi riskli çıktı. Başka hastaneye yönlendirdiler. Detaylı ultrasona girdi. Çocuğun beyninde ilk kist var dediler sonra su toplamış dediler. Her doktor aldır seni de kötü yapar dedi ama annem aldırmadı. Çünkü 12 sene sonra oğlu oldu 3 kızdan sonra. Doğdu maşallahı var şimdi 4 yaşında. Aklı benden iyi.

Bunu niye anlattım, o kadar rahatsızlığı vardı yine de doğum yaptı ve sağlıklı doğdu çok şükür. Siz de üzülmeyin. Detaylı ultrasonda ne çıkar ona bakın
(1,209 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim yorum için  :)
Perinatolojiye yonlendirmis teyze bebeğin ense kalınlığı yada burun kemiği ile ilgili bisey demedi mi diyorum kağıda baktı yolladı dedi bebek 13 haftalık o zaman  kendini üzme o kağıt doğru sonuç vermiyor her zaman yaşından dolayı da öyle olmuş olabilir dedim
(110 puan) tarafından
Aynen öyle iyi demişsin. Daha küçük bebek. İlerde belli olur ama üzmesin kendini Allah bilir bilir yapar

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 31 göst.
14 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mervee (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 238 göst.
22 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Ftmcml61 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 15 göst.
14 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mervee (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 221 göst.