0 oy
222 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (3,683 puan) tarafından
Merhabalar kızlar, hayırlı ramazanlar dilerim herkese.  Sorum şu;benim büyük ikizlerden biri aşırı esmer,diğeri ise sarışın. Esmer kızım çok tüylü, sarışın olanda hiç tüy yok. Seneye ortaokula başlayacaklar. Esmer olan sürekli bıyıklarından şikayet ediyor, arkadaşlarım dalga geçiyor, orta okulda da dalga geçecekler diyor. Bazen aynaya bakıp ağlıyor. Bir çok arkadaşım bu yaz tatilinde aldırırsın bıyıklarını diyor. 10 yaş bıyık aldırmak için çok erken değil mi ya? Diğer taraftan da kızımı bir kaç Kez jiletle uğraşırken gördüm. Konuştum, kadınlar jiletle bıyık almaz. Sen bir çocuksun, büyüyünce tabiiki bakımını yapacaksın diyorum ama nafile, sürekli suratı asık ve üzgün. Sizce ne yapmalıyım? 

11 Cevaplar

+1 oy
(5,630 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Şimdiki çocukluk ile bizim çocukluğumuz aynı değil maalesef. Şimdikiler çok psikolojik baskı yapıyorlar o yüzden ben olsam alırdım bıyıklarını. Sonuçta alacak ha bir yıl önce ha üç yıl sonra ne fark eder. O çocuk zaten çoktan alma psikolojisine girmiş
(5,630 puan) tarafından
Birde şöyle bir şey var. Sen durumu çok güzel anlatmışsın. Kimisi bu postu, arkadaşlar 10 yaşında kızım çok tüylü bıyıklarını alsam mı acaba diye sırardı :):) başlardı linçler YUHlar
(5,630 puan) tarafından
Ayyy kıyamam ya özgüveni kırılırsa kolay kolay toparlanmaz bence elinden geleni yap yine sen bilirsin tabi
(3,683 puan) tarafından
Anladın sen beni bak. Linç yesemde tınlamazdım, bana çözüm lazım.
(3,683 puan) tarafından
Akşam alayım ozaman.
(5,630 puan) tarafından
Hahahah en iyisi :):)

Aynen bencede
-Reklam-
0 oy
(2,368 puan) tarafından
Lazere yolla cnm seans aldır 8 10 kere hem kökten çözüm kıllar beyazlar incelir seyrelir azalır sonra bite r
(3,683 puan) tarafından
Evet cihaz mantıklı ama aşırı tüylü bir insan makina yla başedemez bence.
(1,941 puan) tarafından
Canım ben zaten sarışın biriyim sanırım lazer o yüzden çok etki etmedi yani kararsız kalıyorum çocuk olunca lazere git gel zor oluyor anneme eşime birine bırakmak hani o yüzden bitince eve alsam mantikli gibi gelmişti bakalım biraz daha araştırayım olmadı ek Seans alırım ama benim üç yıldır lazere giden arkadaşlarım bile var hani biraz ara verince geri çıkıyor ya hepimizde başka başka güzellik merkezilerine gidiyoruz birde herkesde aynı problem biraz ara verince geri çıkıyor bulunduğum ilde kesin çözüm veren bir lazer merkezi bulamadım
(3,683 puan) tarafından
Bana gittiğim zaman ℅90 garantisi verilmişti. Dediğim gibi sayısıyla 15-20 adet tüy kalmıştı. Evet geri çıktı ama gebellikle alakalı bir durumdu benimki. Belki de gebelik yaşamasaydım gene çıkacaktı, bilemiyorum yani olabilir.
(2,368 puan) tarafından
Cnm tüy dökücü alsan ağda bazen besleyio cogalityor bide hormonlara baktirsan ilaç kullansa
(3,683 puan) tarafından
Genetik olduğu gerçeği var. Halaları hep kıllı tüylüler
0 oy
(949 puan) tarafından
Şimdi özgüvensiz olursa ilerde çok sıkıntı yaşar.Kıl sorununu halletmesine yardımcı ol.
(3,683 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun evet.
0 oy
tarafından
Aldir cnm ozmn 
(3,683 puan) tarafından
Benim de kızlarım asya ve fatma. Büyük ikizlerin isimleri.
tarafından
Anaaaa :D nasilda denk geldi :D Rabbim evlatlarımıza sağlıklı uzun ömürler versin inşallah Aminnn. Asya küçük kizim sarışın büyük kızım Fatma esmer
tarafından
Benimkiler de ikiz gibi aralarında bir yas var
(3,683 puan) tarafından
Asya büyük kızım esmer, fatma küçük kızım o sapsarı :) büyük küçük derken ikisi arasında 18 saniye var :)))
tarafından
Ne güzel ya biri çikolata diğeri bal kızlarımız:))
0 oy
(15,202 puan) tarafından
Bu kadar rahatsizsa alsana dostum biyiklarini. Yazık Yavrumun morali bozuluyor. Özgüveni zedeleniyor . Senden habersiz daha koyu seyler yapmaya basliyo bu sefer. 
(3,683 puan) tarafından
Haklısın evet ama küçük olduğu için yanlış diye düşündüm.
0 oy
(1,941 puan) tarafından
Aldırın canım ne olacak ben o yaşlarda anneme zorla saçımı boyatmistim ortaokulda kuaföre gidip bir kaç sarı attirmistik yani çocuk daha öz güvenli hissedecekse kuaförde aldirin küçük sayılmaz orta okul bence 18 yaşını gecincede lazere gönderirsiniz 
(3,683 puan) tarafından
İkna oldum vallahi ne yalan söyleyeyim.
0 oy
(1,868 puan) tarafından
Lazer ver diuecem acaba lazerin cocuğa bir zararı varmı bilemedim ağda var ağda kulan jilet sakın kulanma iki katina tüy cıkar 
(3,683 puan) tarafından
Ay yok ne jileti. Sir ağdayla alacağım.
(1,868 puan) tarafından
Evet ağda daha iyi
0 oy
(1,378 puan) tarafından
Yani küçük ama varsa eğer aldırın yapacak bir şey yok özgüveni kırılmasın o daha kötü 
(3,683 puan) tarafından
Doğru evet. Özgüveni Çok zedeleniyor
0 oy
(114 puan) tarafından
Aldır canım eğerki izin vermezsen kendi daha da kötü şeyler yapabilir kendimden biliyorum böyle konularda herzamanda destekci ol inan kendini dahada mutlu hissedicek ve şöyle bak olaya birşey olduğunda annem izin vermez diye herşeyi gizlice yapıcak ama izin verirsen hem o mutlu hemde sen onun gözünde iyi bi anne olucan
(3,683 puan) tarafından
Bizlerde öyleydik evet. Yapacak birşey yok, alacağım mecbur
0 oy
(13,047 puan) tarafından
Bence de alınması gerekir akran zorbalığı diye bir şey var erkek misin sen gibi saçma sapan ithamlarla karşılaşacak üstelik tam cinsiyet farkındalığı yaşadığı yaşlarda. özgüven zedeleyici bir durum bu geçici çözüm olarak bıyıkları almak en mantıklısı 
(3,683 puan) tarafından
E peki bıyıkları alınca da dalga gelmeyecekler mi. Çünkü çok çabuk fark edilecek
(13,047 puan) tarafından
Bıyıklı olmasından daha iyidir bence
(3,683 puan) tarafından
Öğretmeniyle konuştum, aman sakın ha diyor. Kendini böyle kabul edip sevmeli. Ben Asya'ya konuşurum, ikna ederim diyor ama kızım illa al diye yerlere attı kendini. Keşke sormasaydım öğretmenine
(13,047 puan) tarafından
Şahsi fikrim öğretmeni gereksiz tepki vermiş gelişimine zarar veren veya cinsiyet rolünün dışında bir talep değil ki kendini böyle sevsin diyelim bana saçma geldi açıkçası
(3,683 puan) tarafından
Alırsanız baş edemezsiniz, henüz çok küçük dedi. Ama işte kızım bıyıklarından dolayı elbise giymiyor. Ben erkek gibiyim deyip erkeksi giyiniyor.
0 oy
(2,667 puan) tarafından
İlerde özgüven problemi olmaması adına alırdım ben. Al gitsin canım 
(3,683 puan) tarafından
Teşekkür ediyorum. Yaza da bırakmayacağım. Akşam alacağım
(2,667 puan) tarafından
Ahahah en iyisi bence de

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 125 göst.
13 Eylül 2022 Diğer kategorisinde birminikanneyimm (484 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 206 göst.
12 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 549 göst.
24 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 182 göst.
19 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Son_bahar (2,170 puan) tarafından soruldu

379,812 soru

11,369,586 cevap

34,852 kullanıcı