0 oy
435 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (1,094 puan) tarafından
hayırlı sahurlar 4yıldır bu evde kiracıyız bir hafta oldu şöhbenimiz su damlatıyor ev sahibide yenisini almış faturasını bize attı aldığıda 7 bine 4bini biz ödeyecez ay sonunu zor getiriyoruz zaten bide bu çıktı canım sıkıldı hani bizim ödeyeceğimizi bilsem bütcemize göre alırdık sonucta sırtlayıp götürmicem bilmiyorum ya rabbim kiracıların yardımcısı olsun he bide diyo eskisini depoya indirin yedek parca satana verecem olmassa eskiye verecem dedi okadarını düşünüyor

25 Cevaplar

+3 oy
(119,346 puan) tarafından
siz kullanjrken bozulmussa siz odemelisinjz 
(16,007 puan) tarafından
Tamir olmayacak şey miadini doldurmuştur demektir o zaman. Ev sahibi uyanıklık yapmış bence.sofbenin su damlatmasi tamir edilemeyecek şey değil. Benim şofben de geçenlerde bozuldu rezistansı yandı ısıtmıyordu 200 e yaptırmış eşim. Rezistans mı tamiri daha zor yoksa su damlatmasi mı? Demek ki eskimis ev sahibi de fırsattan istifade ben bunun parasının bir kısmını kiracıya kilitliyim derdinde
ev kac yillik bilmiyoruz ama 4 yil hergub dus alinan her gun kullanilan bi aletin bozulmamasi nirmal olmaz zaten uyaniklikla alakasi yok biz suan kiraya veriyoruz kombi gibi hergangi bi bozulan esyayi kiraci karsilar diye sozlesmeye ekledik bize gore kiraci karsilamali kiracilarda kendince haklidir ama su zamanda bi ev kolay alinmiyo kredisi kolay odenmiyo kiracinin kullanirken bozdugunu ben niye odiyimki hani eve yeni tasinmis olsa neysede 4 yil kullancak sonra bu alet bozuldu ideyinmi diycek oldu baska derim ben yani baskasini bilmem ama biz evlerimizi hic kolaylikla almadik o yuzden kiracinin kullanip bozdugu veya bozulan aleti odeyecek kadar saf degiliz ev sahibi oder diyenler kiracilarinun daha neyini oder bina aidatlarini kapici parasini site giderlerinu herseyi ev sahibine yiksinlar o zaman
tarafından
Sevda benim kombim patladı ev sahibi yaptırdı , kombiye ben ne yapabilirim ki patlasın ? Çocuğum orada olmadığına şükür ediyorum
tarafından
Ayrıca yasal olarak kiranın içinde evin yıpranma payıda alınır. Yasal olarak bile ev sahibi yaptırır.
bak yazdim bizimde gecen hafta kombimiz ana karti yandi ama elektrikciler trafoda calisirken voltaji yuksek verip yanmasima sebeb oldular yaptirdik yenisinide aldik parasinu ödiycekler senin bisi yapmana gerek yokki bu tur aletler elektrikden yada herhangi baska bi sebebden yamar patlar vs vs kendi evim icin yaziyorum sifir daire kiraci girecek bi kac ay smr kombi patladi bozuldu kapi kirildi derse yeni girdi elektronik alet problemli olabilir der yaptirrim ona eyvallah ama 4 yillik kiraci 4 yil kullanirken bozulduysa tamiride mumkun degilse yenilemek gerekiyosa bunu kiraci karsilar ozellikle sozlesmeye vs ekledik bizde kira gelirimden vergi vericez  baskasini bilmem ama biz kolaylikla almadik zor aldik istememki evimin demirbaslarina zarar gelsin bak benzer bisi yasamdi

arkadasim evinde otururken durduk yere dusa kabin patlamis banyo kum gibi cam dolmus ne kadar korkmus dusun deprem oluyo bomba patladi zannetmis bide 6 yildir oturdugu evdi bide ev sahibi yaptirmadi kendi ceblerinden ödediler

yasal olarak ev sahibinin yaptirmasi gereken durumlar farkli soyle soyliyim tesisatta ilk yapilirken bi kablo boru vs vs baglanti hatasi olur elektronik aletler bpzulur bunu ev sahibi yaptirir ama kiraxi kullanirken bozmussa bu evsahibimi baglamaz  ben saglam sifir urun veriyosam kiraci bana al bu bozuldu yaptir derse ne alaka haaa tesisat problemlidir eyvallah ama kullanim hatasindan bozulmussa paşa paşa yaptirir
-Reklam-
+2 oy
(3,066 puan) tarafından
Tabiki öderim kiradan düşerim alıp kiracıyiz ama sal.ak değiliz 
+1 oy
(16,007 puan) tarafından

Ay ne saçma tabi ki ödemem. Ne alaka 4000 siz vereceksiniz. Eğer öyle bişey yapsam o evden çıkarken sofbeni ortadan ikiye ayırır diğer yarısını götürürüm :D

(567 puan) tarafından
Tabiki bozulan birşeyi siz kiraci öder sen evin demir asini kullanip bozuyosun adam sana sağlam teslim etmişse sağlam ister senin kullanıp bozdugun biseyi neden ev sahibi odesinki şöyle düşünün kiracı eve girerken evi boyatilmis alırsa boyatilmis teslim ediyoruz buda öyle neyi sağlam aldıysa onu sağlam teslim etmek zorunda
(16,007 puan) tarafından
Ama burda konu bozulan şeyi tamir etmek değil yenisini almak. Ben kiracının yerinde olsam 7000 lik sofbenin 4000 ini benim cebimden çıkacaksa 3000 daha veririm kendime alırım o evden de çıkarken yanımda götürürüm bozulani da tamir eder çıkarım
(567 puan) tarafından
Tamir edilebilecek bişey ve verim alabilecekler o zaman ev sahibine söylemeden önce tamirci cgairip tanır ettirseydi daha iyidi ama hala o evde oturmaya devam edecek olsam bende 4 bin verip yenisini alıp kullanmaya devam etmeyi tercih ederdim tamir parasi verip yeniden düzen tutacahindan emin olmadan her defasında tamir parasi vermektense yenisini al biraz fazla para ver rahat kullanmak mantikli
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Adamın alması hata gidip sizin gücünüzün yettiğini almanız lazımdı evet siz almalısınız bende kiraciyim eve girmeden önce ev sahibi sana nasıl verdiysem evi öyle geri istiyorum demişti yani evde birşey bozulsa birşey kırılsa ben kendi cebinden alıyorum 
0 oy
(477 puan) tarafından
Şartlara göre oturduğun sürece bozulursa ev sahibi öder sen evi boşaltırken sağlam bırakmak zorundasın zaten artışları iki katı birden yapıyorlar Allah kiracıların yardımcı olsun kirada oturanlarıda ev sahibi yapsın
0 oy
(407 puan) tarafından
Valla Bizim de dediğin gibi oldu hepsini biz yaptık ama kiradanda kestik kiracılara o para az değil valla Allah yardımcımız olsun inşallah bizde kurtuluruz kiradan hayırlısıyla 
0 oy
(738 puan) tarafından
Yuzde yuz eminim babam ev sahibi biz de kiraciyiz baskasinda ev sahibi öder yasal olarak
0 oy
(167 puan) tarafından
Canım taksiye bindim diyelim ,o sırada giderken taksinin lastiği patladı o an ben müşteriyim yani kiracıyım, lastiği ben mi ödeyeceğim ömürlük sahibi varken yarım saatlik.sahibimi öder masrafı.

Annemin evinde ki şofben bozulmuş annem yenisini taktırdı ve kiracıdan bir kuruş istemedi
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Maalesef 4 yıldır kiracı olduğunuz için bence size de düşer 
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Siz kullandığınız için sizin yapmanız lazım tabi cüzi miktar siz ödersiniz biraz da o. Kalıcı olacağı için evde.
0 oy
(292 puan) tarafından
Cnm bnm evime taşındımda sadece duvarlar vardı avizeden tutun prizlere kadar evden çıkan götürmüştü hepsini kendim karşıladım boyadım ve klima var evde ama çalışmıyordu ilk geldiğim yıl 2500 verdim yaptım bu sene yine arza verdi yine 4500 verdim yaptım asla dile bile getirmedik 
0 oy
(970 puan) tarafından
O evde siz kiraciziniz sizin elinizde bozulmuş ama sizin ödemeniz gerekiyor bence 
0 oy
(567 puan) tarafından
Sağlam almışsınız siz kullanıp siz bozmussunuz ev sahibi neden odesinki 

Yine ki size hepsini odetmemis 7 bin TL lik alıp 4 binini size odetiyo haklı sizde alsanız uyguna ancak 4 binlik alırdınız kullandığınız biseyi bozaduysaniz siz ödersiniz kendinize ev sahibi yerine koyun birisi sizin evinizde otururken bizsa siz neden alasinizki sonuçta o kullanırken bozmuş ve sağlam biseyi bozmuş 
0 oy
(13,027 puan) tarafından
Ev sahibi ödüyor bizimki de bozuldu ev sahibine dedik kiradan düştü 
0 oy
(3,416 puan) tarafından
Eve ait oldugu icin degisimi ev sahibi yapar ama arıza icin geldiyse tamir edilirse tamir masrafini kiraci öder bizimde kombimiz bozuldu tamir etmeye geldiler 2000 lira odedik 
0 oy
(3,086 puan) tarafından
Bilemedim şimdi ev kaç yıllık? Benim oturduğum ev 40 yıllık kiraciyim bende 28 yaşım düşün şofben benden daha yaşlı hep su akıtıyor her sene bozuluyordu su akıtıyor halen ama ev sahibi ısrarla değiştirmiyor. E şimdi tamamen gitse şofben suç bende mi 40 yıllık ürün tabiki ömrü kalmadı adam değiştirmeli ama işine gelmiyor değiştirmiyor.  Aynı şekilde wc de boru dan su akıtıyor banyo tesisatları ta 40 yıl önce yapıldı ben mi bozdum orayı şimdi? Annem de ev sahibi kaç dairesine yeni kombi taktirdı diğerleri eskidi diye yeni kalorifer taktı her daireye onlar da eskidi diye. Bir kuruş almadı kiracılardan. 
0 oy
(190 puan) tarafından
Tabiki siz ödeyeceksiniz sonuçta siz kullaniyorsunuz 
0 oy
(442 puan) tarafından
Kullanıp bozduğunuz bir şeyi almak zorundasınız.Ev sahibi iyi biri hepsini ödetmemis.
0 oy
(101 puan) tarafından
Şimdi olayda iki saçmalık var. 4 senedir kullanıyorsan senin bozmuş olman gerekir. Bu yüzden ev sahibinde eşya demirbaş olarak kalacağı için ikinizin ortak ödemesi lazım yarı yarıya yani. Senin odemen çok saçma. İkincisi ise madem sen alicaktin 10 bine almak yerine 5 bine alırdın Sonuçta oda iş görür ama goturmeyeceksin buda İkincisi. Yani yari yarıya ödenecek. 
0 oy
(416 puan) tarafından
Ev sahibi mi kullandı bu bir haktır kimde bozulduysa onun yaptırması lazım bende eşyalı evde oturuyorum çamaçır makinesi sağlamdı 1 sene sonra bozuldu ben yaptırdım 1.800 tl tuttu ev sahibinin haberi bile yok ondan isteyemem asla

İlgili sorular

+1 oy
30 cevap 609 göst.
16 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Sirin__ (221 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 134 göst.
2 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 658 göst.
10 Aralık 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde Bebegimm (417 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 674 göst.
7 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Ecemelif (619 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,477 cevap

34,884 kullanıcı

...