0 oy
345 göst.
Diğer kategorisinde (405 puan) tarafından
Bebeğimin saçı hem çok  hem  uzun gören herkes kestir faln diyorlar ben zaten yapmam öyle bisi niye diye soruyorum bi zararı falan mı var gibi soruyorum vallahi hiç biri de ne için kestir dediklerini bilmiyorlar ve bende anlamıyorum şimdi size soruyorum bi zararı var mı yani gelişimi de gayet güzel öyle dediklerinde içim gidiyor ya daha iki aylık nasıl saçlarını kestir falan diyorlar anlamıyorum ben annesi olarak öyle bişi aklımdan geçirmeye bile kıyamıyorum hiç aklıma bile gelmemişti onlar söylemediği sürece 

15 Cevaplar

0 oy
(2,986 puan) tarafından
Saçın ne zararı olucak ya zaten dökülüyor sonra tekrar çıkıyor 
(2,986 puan) tarafından
Resmin doğru ismini yanlış hatırlıyorum o zaman :) hatta bebişte renkli gözlüydü sanırım
tarafından
Evettt :D ben yeşil kızım maviş
(2,986 puan) tarafından
Hafızam beni pek yanıltmaz ama nasıl oldu acep :Ddd
tarafından
Ece diye birileri de yokki yanımda yöremde :D
(2,818 puan) tarafından
Yakaladınız gördüm bile :D
-Reklam-
0 oy
(1,405 puan) tarafından
Asla dinleme onları. Hiçbir zararı yok, sırf kıskançlıktan bile söyleyen var
(405 puan) tarafından
Yani gerçekten net bir cevap alamıyorum hiç birinden
(1,405 puan) tarafından
Benim kızım çok saçlı doğdu, asla da kestirmedim saçını. Şuanda 18 aylık gelişimi de gayet yerinde
(405 puan) tarafından
Benim ki erkek büyük oğlumun da saçı uzun ama o ilk doğduğunda saçı yoktu bunun ki gibi inanır mısın onadan öyle kestir kestir dediler dinlemedim çok yakistituroun ve çok severim saçları sonunda bitlendi sıfıra vurmak zorunda kaldım
0 oy
(3,721 puan) tarafından
Ben ilk saçın kesilmesi sünnet diye biliyorum canım ağırlığınca da gümüş üzerinden ihtiyacı olana para verilir diye biliyorum ama araştırmak lazım tabi ki
(405 puan) tarafından
Aynen bunu daha önce duymuştum yine de aklıma hiç gelmedi
(3,721 puan) tarafından
Biz kesmedik ama 7 Gr kadar gümüş karşılığı para verdik ihtiyacı olan birine canım ama 1 yaşında gibi tamamen sıfıra vurduk saçını
0 oy
(1,061 puan) tarafından
Peygamber efendimiz sav sünnetidir yedinci gün saç kestirip gramınca durumun niye el veriyorsa o kadar altın veya gümüş nispetince ihtiyaç sahibi birine verilir
(405 puan) tarafından
Bunu duymuştum ama kıyamıyorum büyük oğlumun da saçı uzun küçügude iki aylık hiç yapamam ya ne zaman gerekiyursa o zaman
0 oy
(388 puan) tarafından
Oğlum 2.5 yaşinda hiç kestirmedim saçlarını omuzlarından aşağıda bana da neler neler dendi kız mı bu yapma etme kimene ki babası ve ben böyle seviyorum doktora sordum rutin doktora götürürüm hocam sıkıntı olur mu dedim değerlerinde düşme yapar dedi cinsiyet için sıkıntı olur mu dedim yani erkek olduğu için saçı uzun diye hayır öyle birşey olmaz dedi ben kıyamıyorum ama bu yaz belki kestiricez
(405 puan) tarafından
Yani bana kalsa ben de çok uzatirim bu sefer eşim karışıyor erkeğe göre orta boylarda kahkülu uzun kendisi de çok seviyor aynaya bakıyor eliyle okşuyor şekil veriyor bak anne saçımı güzel yaptım tatlı tatlı yaa:))
(388 puan) tarafından
Kıyamam ya totosunu kaşı annesi nazar değmesin sağlıkla büyüsün inşallah
(405 puan) tarafından
Amin hepimizin inslh canım kasicam bundan sonra:)))
(1,107 puan) tarafından
Değerlerinde düşme olur demişse neden kestirmiyorsunuz ama yazık değil mi :(( uçlarından alabilirsiniz kıyamıyorsanız.
(388 puan) tarafından
Değerlerine her kontrolde bakıldığı için sorun olmadığı için kestirmedim
0 oy
(1,110 puan) tarafından
4 aylık civarı hep dökülcek onlar canım .

Laf söyleyecek yer ariyolar 
(405 puan) tarafından
Valla bundan sonra o lafları yedirecm.onlara hiç anlam veremiyorum dum kafam karışıyordu büyük oğlumda da aynı şey oldu ama onun ki sonradan uzadı dinlemedim bitlendi sıfıra vurmak zorunda kaldım
(1,110 puan) tarafından
Canım saçı az olsaydı aa saçı çok az kazıt diyeceklerdi
Sen boşver onlar hep derler
(405 puan) tarafından
Vallahi büyüğünde öyle oldu doğduğunda sarışın di saçı yoktu dört aydan sonra toparladı dediğin gibi saçı seyrek ince kestirin gurlessin saçı seviyorum diye sinaniyorum her halde ya
0 oy
(12,524 puan) tarafından
Dökülüyor zaten uç aylik olucak peruk gibi saçi uzun sık . Dökülüyor şimdi 
(405 puan) tarafından
Aynen bizim ki de öyle yatağında tel tel görüyorum amatör aşırı değil kednisi dökülüyorsa dökülsün kendim kestirmem büyük konisiyim:)))
0 oy
(61 puan) tarafından
Kız çocuklarını saçı gür çıksın diye erkek trasi yapanlar var hiç anlamıyorum onları 3 kızım var hep uçlarından kestim saçlarını mucuken şimdi saçları belinde üçünde. 4.de kız bir aylık oldu daha onun saçlarını da kestirmeye düşünmüyorum 
(405 puan) tarafından
Evet eltim de kızının sacını sıfıra vurdu o Pamuk gibi saçları Yok ediyorlar aslında benim ki erkek olmasina rağmen hiç kestirmeyi içim almıyor ya
(405 puan) tarafından
Senin kızlara da masllsh Allah bağışlasın inşallah
(61 puan) tarafından
Bide annem benim saçımı keserdi küçükken hep omzumda olurdu saçım 3 ablamla aynı anda okula giderdik fırsatı olmazdı tarayacak yetistiremezdi o yüzden de kıyamıyorum ben kızlarımın saçına
(61 puan) tarafından
İnşallah cümlemizin kini Rabbim acılarını gostermesin
(405 puan) tarafından
Evet biz kiz kardeş olarak ya saçlarımız güzeldir çocuklarım da vana çekmiş işte
0 oy
(94 puan) tarafından
Eee küçück bebeği kıskananlar bile olur yavrum takma sen onları dökülür zaten geri çıkar boşver onları:))
(405 puan) tarafından
Ayy Varya bundan sonra göstermem yavrumu kafam karışıyordu ya valla acaba zararlı diye mi böyle söylüyor diye
0 oy
(19 puan) tarafından

Hem peygamber efendimiz sünneti hemde annenin hamileyken yaşadığı stresler üzüntüler bebeğe geçermiş yenidogdugunda saçı kesilirki annenin hamilelikten yaşadığı olumsuz şeyler bebekten gitsin bebek rahatlasin diye :)

0 oy
(354 puan) tarafından
Benim kızım da doğduğunda çok saçı vardı halen daha çok uzun ve gür bana da kestir gelişsin diyorlar o pis saçı gitsin yerine temiz çıksın pis dediğim şey yani o dökülen saçlar varya yerine iyisi çıkıyor onu demek istedim ama kıyamıyorum 
0 oy
(3,363 puan) tarafından
Biz 4 aylikken kestirdik benim oglumda saclı dogdu 
0 oy
(1,406 puan) tarafından
Kız atsana bi bakyim doğuncada cokmu saçlıydı benim kizimda 2 aylik ama uzamiyo cok cok yavas. Paylasambilirmisin merak etdim :)
(1,406 puan) tarafından
Buarada saçı kestirmekle bebeyin kilosuna boyuna gitmiyo bu saçma bi insnış
(405 puan) tarafından
Evet canım uzun baya foto nasıl yükleniyor onu beceremedim
(405 puan) tarafından
Evet ya daha iki aylık valla hiç kiyamam
(405 puan) tarafından
Yükledim bakabilirsinz
0 oy
(2,397 puan) tarafından
Gelisim olarak bi problem olmaz. Benim iki oglumda sacli ve uzun sacli dogmuslardi. Belli bi aydan sonra dokulmeye basladi. Elini agzina gotururken sac takildigi icin ben 1 seferlik 3 numara vurdum ikisine de. Sonra normal kestirdim.
(405 puan) tarafından
İlk oğlum bitlendigi için mecbur kestirdim mecbur kalmadığım sürece kestirmiyorum bakalım bunda ne olucak

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 2,215 göst.
6 Aralık 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 95 göst.
7 Mart 2024 Diğer kategorisinde zelalclk (405 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 75 göst.
2 Kasım 2023 Aile kategorisinde Eso2121 (246 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 111 göst.