0 oy
151 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (573 puan) tarafından
Kızlar oğlum 2yaşında kasımdan beri bütün hastalıkları ateşli oluyor öyle 38 falan da değil 39.5 40 geçkin ateşler oluyor dediğim gibi kasımdan beri oluyor ve bu ilaç yazılıyor hep kullandıktan sonra oluyor yani anlatabildim mi bilmiyorum ama ilk soğuk algınlığıyla başlıyor hastalık bu ilaçı kullanıyorum burun akıntısı geçtiği gibi hop ateş çıkıyor bu normal mi geçen de instagramda bi doktorun ateş tetiklediğini okudum başına gelen var mı acaba 

7 Cevaplar

0 oy
(918 puan) tarafından
Soğuk algınlığı ilaçları hastalığı baskılar. Tedavi etmez geçici bı rahatlık verir sonra belli süre sonra tekrar başa döner kalıcı bağışıklık sağlamaz. Ateşi kendi yontemlernzle dusurmeye çalışın. Eğer olmazsa da az miktarlarda kontrollü verin ve bu ilacı degistirin.
(573 puan) tarafından
Ateş için calğol pedifen dönüşümlü şekilde veriyorum diğer türlü asla düşmüyor
-Reklam-
0 oy
(21 puan) tarafından
Kızımın doktoru kendisi bize demisti hele ki nörolojik bir şikayeti olan hastalari tetikliyormus birde  uyumadan en az 4 saat önce ver demişti cunki uykuda halüsinasyon yapıyor kendimde bizzat gördüm kızıma verdikten sonra gece uyanıp abuk subuk konuşma hareketleri oluyordu
0 oy
(961 puan) tarafından
İburamin içinde dolven var oda ateş düşürücü bi ilaç yani ateşi tetiklemez tamm aksine düşürmeye yardımcı olur. 
0 oy
(1,102 puan) tarafından
Canım en iyisi parol benim kızımda da sürekli ateş çıkar parol veririm
0 oy
(222 puan) tarafından
Kan tahlili yaptırın ateşin mutlaka bir sebebi vardır o kadar yüksek ve sürekli ateş çocuğu da çok yorar 
(573 puan) tarafından
Yaptırdık canım çok kez crp yüksekliği çıktı bir kaç kere enfeksiyon durmadan neden yükselir bunun bu şurupla bi ilişkisi var mıdır diye düşünürüm
0 oy
(3,258 puan) tarafından
Tetiklemiyor lakin calpol ya da dolven kadar ateşte etkili olmuyor. 
(573 puan) tarafından
Ateş için vermemiştim canım soğuk alğınlığı olduğu için doktor reçete etmişti ama son aylarda kullanınca böyle yükseliyor ateşi aniden ilişkisi olduğunu düşünüyorum havale geçiren çocukların yasaklı ilaç listesinde var bu ilaç biz havale geçirmedik ama aşırı yüksek ateş geçmişimiz oldu
(3,258 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun.
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Valah ben nezman kızıma ibrumin vermisem çok iyi gelmiş geçen gün arkadsimda dedi kızım braz rahatsz ibrumin varsa ver dedim verdi dyordu Allah razı olsun iyiki demisin iyilesmis dye
(573 puan) tarafından
Ben ateş için değil soğuk alğınlığı için doktor yazdığı için vermiştim
(5,311 puan) tarafından
Sonrası ateş mi çıkıyor dyorsun benm kızıma çok iyi gelmiş hep ama çocuğunuz ateşi inmiyor da demeki enfeksiyonu var ben ilaç la alakası yok dye düşünüyorum mesela kiziminda ateşi çıktığında kolay kolay inmiyordu geçen gotrduk acile orda serum falan verdiler öyle iylestu

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 79 göst.
0 oy
8 cevap 174 göst.
8 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elif21 (2,572 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 101 göst.
2 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aycaninannesi (3,003 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 103 göst.
7 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,440 soru

11,327,842 cevap

34,781 kullanıcı

...