0 oy
101 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,007 puan) tarafından
Merhaba Arkadaşlar daha önce kullanmadık doktor kızıma iburamin zero yazmış günde 3 kez 1 ölçek.

1 ölçek mi kullanılıyor bir teyit edeyim dedim fazla gibi geldi bana kendi doktorumuzada ulaşamadım bilgisi olan varsa yazabilir mi lütfen 

5 Cevaplar

0 oy
(4,220 puan) tarafından
Yani günde üç kere de fazla bence tatli kaşığı ile veriyorum ben
(3,007 puan) tarafından
Bir de soğuk algınlığı ilerlemesin fazla diyerek antbiyotik yazdı ben ilaç karşıtı falan değilim ama test vs hiç birsey yapilmadi hiç emin olamadım verip vermeme konusunda öğleden sonra  gittik daha ilaç vs vermedim
(4,220 puan) tarafından
Yani eğer çocuk çok ağır deilse ilaçlar biraz fazla bencede antibiyotik sadece enfeksiyon iltihap varsa verilmeli ateşi falan varmi yada bademcikleri şiş mi bakmadı mi
(3,007 puan) tarafından
Fiziksel muayene yaptı boğazda vs birsey yok halsiz yoğun burun akintisi hapsirma günde toplasan 10 kez oksuruk ama geniz akıntısı var ki gece sık uyandı tıkandı başka birsey yok. Valla anlamadım kendi doktorumuzuda aradım ulaşamadım annemlerdeyiz.
(4,220 puan) tarafından
Geçmiş olsun canim inşallah geçer
(3,007 puan) tarafından
Sağol cnm ya tsk ederim☺️ doktorumuzla konuştum şimdi sabah aksam 1 tatlı kaşığı ver antibiyotik kullanma ,gece allerset 1 çay kaşığı ver dedi de rahatladım
-Reklam-
0 oy
(3,007 puan) tarafından

image

Bu ilaçları yazmış iburamin zero daha önce kullanmadım 

0 oy
(2,818 puan) tarafından
Enjektörle 5cc demek bir ölçek öyle daha kolay olir bence enjektörle verebilirsin 5 cc ya kadar cekip
(3,007 puan) tarafından
Tamam cnm olmadı öyle vereyim
(2,818 puan) tarafından
Çok da değil dozu normal bence
(3,007 puan) tarafından
Soguk algınlığı ilaçları risk grubu ya biraz günde 3 kez 1 ölçek yazmış ona şaşırdım biraz.
O yüzden acaba 1 ölçek degilmi vs diye düşündüm
(2,818 puan) tarafından
Benim kızın dolvene alerjisi var o yüzden bunu kullanıyorum ateş düşürücü ağrı kesici olarak 6 saatte bi verdim de oldu sıkıntı yasamamdim
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Kiloya bağlı. 10 kiloya 5cc
(3,007 puan) tarafından
O zaman normal 1 ölçek tsk ederim
0 oy
(1,220 puan) tarafından
Çok çok iyi bir ilaç günde üç verme sabah akşam ver birde kilosuna göre ölçeği ayarliyolar
(3,007 puan) tarafından
Kilo bazlı ise doğrudur teşekkür ederim bende sabah aksam vermeyi düşünüyorum.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 79 göst.
0 oy
7 cevap 155 göst.
0 oy
8 cevap 174 göst.
8 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elif21 (2,572 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 103 göst.
7 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,993 soru

11,344,345 cevap

34,809 kullanıcı

...