0 oy
125 göst.
Diğer kategorisinde (51 puan) tarafından
Kızlar mastit oldu sağ göğsüm. Kızarıklık ve ağrı var durmadan sagiyorum ama çok çok az geliyor süt neredeyse kesilecekmis gibi. Bebeğim de mastit olan göğsümden tiksiniyor emmek istemiyor o göğsümün sütünü. Sıcak duş masaj sıcak kompres herşeyi deniyorum. Bir yerde bebeği ters emzirmek okudum onu da denedim ama bebeğim emmek istemedi. Başına gelen var mı ne kadar sürede nasıl anlattınız bu illeti.

10 Cevaplar

0 oy
(2,804 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm evde tahta kaşık varsa eşin az ocakta ısıtsin meme ucuna memenin sağına soluna sertçe vursun senin korkmam lazım bnm ki öyle geçmişti 
(15,235 puan) tarafından
Saçma gelebilir ama bu yöntem ise yaradı bende de. Babannem yaptı. Parpu deniyomus. Korkuttu ateşle gogsumu düzeldi qhdhwhshsh
(2,804 puan) tarafından
Kaynanama da bı komşu demişti o da yapınca bnde de ise yaramisti
-Reklam-
0 oy
(128 puan) tarafından
Damarların tıkanmış canım o yüzden sütun az geliyor eczaneden göğüse takılan pompalar var kendisi damlatiyor sıkmıyorsun o açıyor genelde bide havlu islat köy sürekli normal pompaylada sağ inşallah açılır geçmiş olsun canım 
0 oy
(526 puan) tarafından
Sıcak suyun altında bol bol masaj yap ve göğsünü bol bol sağ. Uyumadan öncede lahanayı haşla göğsüne koy üzerine ılık havlu kapat öyle sabaha kadar uyu. Kalktığında duşa gir ve tekrar masaj yaparak sağ. Allah'ın izni ile fayda ediyor. Ve az pişmiş hamurunda bir tarafını yağla yağlı olan kısmı yine göğsüne koy tamamen geçiyor ben bu şekilde atlattım 
0 oy
(15,235 puan) tarafından

Son çare bunu dene. Göğüs ucu çıkarmak için diyor. Ama mastite de iyi geliyor. Biraz aciyabilir.ama benim ilk mastıt im böyle gecti
0 oy
(177 puan) tarafından
Canim benim gorumcem oldu hatta nerdeyse ameliyatlık oldu bir legene sicak suyu doldurdu ustunu komple cikardi basini bir ortu alip o sicak doğru eğildi ust tarafindan kiyafet olmayacak ama ondan sonra rahatladi baya bence bir dene istersen
0 oy
(1,125 puan) tarafından

Canım böyle şeyler saçma geliyo evet ama benimde olmuştu ilk gebeligimde kaynanam umma olmuşsun dedi

7 tane komşudan 1 lokmalık küçük parcalar halinde ekmek topladı tavada az yağla kavurdu bende yedim yerken umduğun bu olsun diye 3 kere sirtıma vurdu bende icimden söyledim sonra mutfak bezini koyduk göğsüme sabaha geçti 

Anlatınca benimde gulesim geldi biz napmışız dedim :D

(9,623 puan) tarafından
Tövbeler olsun :)) benim başıma gelse korkarım heralde kız
(1,125 puan) tarafından
Haha canım göğüs sert oluyo çok ağrıyo aşırı hassas oluyo öyle korkucak bişey değil 2 kere geçirdim ben
(9,623 puan) tarafından
Yok korktuğum şey kaynananın yaptığı ve sabahına iyileşmiş olman :D
(1,125 puan) tarafından
Allah seniiii :D
0 oy
(1,032 puan) tarafından
Tam emin degilim ama  bana doktor once soguk uygulama sonra sicak uygulama yapman lazim demisti. Cunku zaten tikali kanallar sicak uygulama ile tekrar hareketleniyor. Birde lahana yapraklarini tikayip dolapta sogutun ve agriyan yere koyun
0 oy
(2,355 puan) tarafından
ayy en zor şey bu mastit bende olmuştum geceleri sabaha kadar ağlardım ağrıdan pompayla açmıştım ben acıdı açılana kadar ama sonra rahat etmiştim geçmiş olsun 
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Çok geçmiş olsun :( çok zor durum lahana iyi geliyor diye duymuştum 

0 oy
(758 puan) tarafından
Zeytin yağıyla masaj yap sonra Göğsünü sağa sola aşağı yukarı cekistir hani birşey silkelersin ya . Uçunda tut köke doğru silkele  geçmiş olsun 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 97 göst.
28 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Küboşşşş (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 126 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Rukiye03 (400 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 36 göst.
18 Mart 2024 Diğer kategorisinde Fatma Nur (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 41 göst.
17 Mart 2024 Diğer kategorisinde SnurT (209 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,477 cevap

34,884 kullanıcı