0 oy
135 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7 puan) tarafından
2 yıl önce ercp oldum hamileyim şuan midenin altı sol tarafima bı ağrı giriyor halsiz oluyorum arkadaslar sizin ilk belirtileriniz nasıldı Allah için bana dermisiniz siraa ancak 1 nisana veriyorlar 

10 Cevaplar

0 oy
(12,930 puan) tarafından
Hamileysen birşey yapmıyorlar o taşa bende de var 5 aydır ağrı çekiyorum sürekli iğne batıyor ama benim sağ tarafım sırtıma vuruyor acısı 
(12,930 puan) tarafından
Eyvah eyvah o zaman diyorum 5 ay olana kadar canım çıktı rabbim sabır ve şifa versin canım ağrısı çok zor umarım değildir :(
(163 puan) tarafından
Ercpyle temizlediler sanırım ama bi süre sonra tekrarliyo tek çözümü ameliyat ilk etapta gaz sancısı gibi vuruyordu  benim sonra kanala düştü sarılık oldum bi kaşık çorba içsem savcıdan kivraniyodum ileri süreçte sırta çok vuruyo
(12,930 puan) tarafından
Benimki de ileri herhalde sırtım felaket zaten hiç geçmiyor
(142 puan) tarafından
Ben de hamileyim beni hastanede yatirdilar ilac ve serum tedavisiyle ağrım gecti. Hemen ameliyat da yapmak istiyorlar istersem
(12,930 puan) tarafından
Allah Allah ben gittim de yok doğur öyle gel dediler
-Reklam-
0 oy
(686 puan) tarafından
Safra taşı belirtisinimi soruyorsunuz ercp dediğiniz ameliyat mı 
(7 puan) tarafından
Safra kesesi ilk belirtilerini sordum
(686 puan) tarafından
Benim ilk belirtim sağ kaburgamın alt tarafına şiddetli ve aniden giren bir ağrı olarak seyretti 10 dakika falan sürdü fakat çok şiddetliydi doğum ağrısına denk bir ağrı  diyebilirim
0 oy
tarafından
Hamileyken müdahale etmiyorlar canım eğer safra kesesinden şüpheleniyorsan sana vereceğim tavsiye, Yumurta sarısı ve yumurta sarısının girdiği hiç birşey yeme. Kabuklu kuruyemiş. Katı yağ. Bol yağlı gıdalar . Asla yeme . Krema kesinlikle yeme. O ağrıları ben o şekilde geçirdim şuan ilaç tedavisi oluyorum enfeksiyonum var onu kurutmaya çalışıyor doktor. 3 aylık tedavi sonrası ameliyat olacağım 
(7 puan) tarafından
Cnm benimde sorunum yoktu ercp sonrası acaba hebelikmi tetikliyor
(2,997 puan) tarafından
Canım sen bir şekerli ılık su iç su torbası varsa biraz kullan iyi gelebilir
(142 puan) tarafından
Safra kesesinde mi enfeksiyon var? Enfeksiyonun gecmesi 3 ay mı sürüyor acaba?Ben de hamileyim 2 hafta önce atak geçirdim hastanede ilacla serumla tedavi oldum ameliyat yapmak istiyor doktor ama ben bir karar vermedim.
tarafından
Safra kesesi, karaciğer ve ince bağırsakta enfeksiyon var benim canım    . Evet 3 ayda ilaç ile kurutuyor enfeksiyonu. Ameliyat hamileyken yapılmıyor canım doğum sonrası yapılıyor. Yukarıda ki yazdıkları mı yemezsen ağrıların ataklarındq olmaz
(142 puan) tarafından
Yok ameliyat yapılıyor beni atak geçirdiğimin ertesi günü ameliyata alacaklardi ben istemedim. Bir hafta sonra baska doktora da gittim.o da ameliyatla safrayi alalım dedi kadın dogumcum da onay veriyor ama ben kararsizim. Benim gittigim iki cerrah da hamilelikte yapmış. Hamileyken olan cok kisi var birkac kisiyle de tanıştım. Sadece ben kararsizim suan diyet yapınca iyi olunca doguma kadar idare edebilirim diye düşünüyorum sanırım
0 oy
(1,107 puan) tarafından
Safra kesesinin ağrısı sağ tarafa vurur canım.Başka birşeyden kaynaklı olabilir mide, pankreas gibi.
(7 puan) tarafından
Midem olmadığını iyi biliyom da safra kesesi diye şüpheleniyorum şuan bile bı ağrı var
(1,107 puan) tarafından
Safra kesesi orada ağrı yapmaz ama.doktora git canım hamilesin yazık ağrı çekme.Safra kesesi sağ tarafta sağ üst karna, omzuna vurur.  solda dalak pankreas mide bağırsak var.
0 oy
(163 puan) tarafından
Mide ağrısı gibi başlayıp sırta yayılan çok ağır bi ağrı bende kanalada düştüğü için kıvranıyodum hamileyken bişey yapamazlar yediklerine dikkat et ağır yağlı yiyecekler tetikliyo
0 oy
(5,813 puan) tarafından
Hamilelikte safra kesem baştan başa taş dolmuştu doğumdan sonra hiçbişey gözükmedi bacım valla hamilelikte olabiliyor doğumdan sonra ameliyat demişti doktor ee ameliyatlık bişey yok dediler sonra bana 
(7 puan) tarafından
Doğumdan sonra safranda taş kalmadimi yani
(5,813 puan) tarafından
Görünmüyor dedi doktor valla anlamadım bende şok oldum ama hamileyken sayılmayacak kadar çok küçük taş var demişti
(142 puan) tarafından
Evet ben ilk gebeliğimde yaşadım dogumdan sonra hic sorun yaşamadım taşlar erimis dediler 2.gebeligim ve simdi yine safrayla uğraşıyorum taş dolu ve önüne gelen bana fırça atıyor ilk gebeliginde vardı da niye aldirmadan hamile kaldin falan filan
0 oy
(1,127 puan) tarafından
Babam daha yeni ercp oldu ama bayramdan sonra alacaklar tamamen onda ilk kusma ve bel ağrısıyla başladı doktora gitti mide fıtığı dendi sonra idrarda koyulaşma olmaya başladı başka doktora gitti taş dendi 2 gün sonra kanala düşmüş sarılık başladı ercp ile alındj ama bayramdan sonra hepsini alacak doktor 
(7 puan) tarafından
Anladım çok geçmiş olsun Allah birdaha göstermesin
0 oy
(762 puan) tarafından
Canım pankreastir o bende safra kesesi taşı vardı doktora gitmedim oradan iltihap pankreasa yayılmıştı on gün yattım hastanede doktora git derim
(142 puan) tarafından
Cok geçmiş olsun.iyilestiniz mi safra keseniz alındı mı? Benim de safra taşına bağlı pankreas iltihaplanmasi oldu hamileyim üstelik. Safra neyse de Pankreas olunca korkuyorum
0 oy
(142 puan) tarafından
Safra kesesi ağrısı ben yaşıyorum ve hamileyim. uzman oldum desem yeridir. Sağ kaburganın hemen altında sertlik olur, ağrı oradan başlar orta karına bazen sol tarafa dogru ve sırta doğru ilerler. Kuşak gibi sırtını saran bir ağrı olur. Ayrıca yemek yedikçe bulantı sarımsı kusma olabilir. Ağrı Siddetlenince yerinde duramazsın felç gibi olursun. Ben 2 hafta önce hastanede yattım parol ve antibiyotik verdiler. Ve 4 gün damardan serumla beslendim hicbir sey yedirmediler. Normale döndüm şuan diyet yapıyorum. Sizin kanalda taş mı vardı onu mu aldılar ercp ile? Safra bir kere taş ürettiyse tekrar üretebilirmiş doktorlar böyle söylemişti. Hamilelikte tetikleniyor benim hamilelik dışında sıkıntım yoktu ama şimdi çekiyorum ameliyat olmak istersem yapacaklar beni hemen.Bir de sizin 1 nisana daha cok var ağrınız coksa acile gidebilirsiniz cerraha yönlendirirler. Zaten bu rahatsızlığa cerrah bakıyor.
0 oy
(142 puan) tarafından
Solda başlıyorsa safra değil de pankreas ya da baska organ falan da olabilir. Bir de benim 3 gün ağrım oldu şiddetli değildi tabi hemen anladım safra oldugunu 4.gün siddetli olunca hastaneye yattim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 66 göst.
17 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Acemianne06 (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 132 göst.
21 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde rkelleci (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 416 göst.
10 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aylin Ecrin (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 131 göst.
16 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pimpirik anne (111 puan) tarafından soruldu

378,384 soru

11,325,913 cevap

34,778 kullanıcı

...