0 oy
367 göst.
Diğer kategorisinde (332 puan) tarafından
Kızlar 3 aylik bebem var. Dün dogum gunuydu evde. Bebemdd uyanıktı ben herkesden önce yemeye basladimki bebegi aliyim sonra gidib yatiriyim diye. Neyse ben hizli hizli yiyordum bide baktim kizim agzini mırçıldatdı kaynımda nasıl iyi tatdimi kebap dedi bende şakasına söyledi sandım. Bide baktım kaynanam kebap tatdırıyor. Çok sinirlendim. Onun tadim zamani degil dedim herkesde ay nolucak azicik tatdi falan diyor kenardan. Sofradan durdum kizimi aldim kaynanamdan bi daha böyle bişey yapmayın dedim. Alındı gördüm ama elimde degil çok kizdim. Siz ne yapardiniz böyle durumda

13 Cevaplar

+5 oy
(4,969 puan) tarafından
Linclerler belki ama sorun etmezdim bnm yaptığım bile olyr çocuklarıma her annenin görüşü ayrıdır sen uyarmışsn zaten bişey olmamış gibi devam et derim 
(332 puan) tarafından
Tadim zamani bile degil olsada tadima kebapla başlanirmi hiç? Minicik bişey bile ona zarar verir alerji yapar
(4,969 puan) tarafından
Nirmalin6 ay zaten sen uyarmissn cnm sonrasinda tavır almaya gerek yok diye düşünüyorum
(280 puan) tarafından
Aynen bende snin gbi dsünüom sorun etmezdim ki etmedimde 50 günlüktü kızım kvalidem hazır mantar çorba verdi ben bsy dmedim kocam kıyameti kopardi smdi kzim 1 yaşına girmek üzere 16 günü var herseyi veriorum aklına gleblecek herseyi tüketiyor ki ek gıdaya da 4. Ayın sonunda doktor bilgisiyle başladık zaten bence cokta sorun etme bsy olmamış sonucta bebeğe uyardiysan tmm dir yada o anda ses etmeseydin daha sonra çeker bi köşeye anne lütfen bi daha olmasın böyle böyle zararları olablir dersin o da bi anne kırma sen yinede onu gönlünü al
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Tepkini koymakla iyi yapmışsın sonra önüne geçemezsin 
0 oy
(501 puan) tarafından
3 aylık bebeğe verende kabahat canım sen anne olarak.dogrusunu yapıyorsun bebeğini koruyorsun bırak çekinirler hem rahat davranamazlar çocuğuna 
(332 puan) tarafından
Evet bundan sonra yapmaz artik tepkimi gordu.  anne sütü yesin diye süt artirma için yapmadigim şey kalmiyor mama yimesin  6 ay anne sütü vereyim diye. Iyiki gordum kizim onda olunca artik gozum uzerinde olur
(501 puan) tarafından
Şu bile verilmeyen bebeği susaticaklar ya yazık ya
0 oy
(998 puan) tarafından
Benim kaynanamda 4 aylıkken limon yalattı o kadar sinir oldum ki yaptığının yanlış olduğunu söylüyorum gülüyor bişy olmaz diyor 

Bari seninki bı daha yapmam demiş benimki pişkin gülüyordu 
0 oy
(221 puan) tarafından
Bu kaynanalar neden böyle her şeye burunlarini sokuyorlar ya.Abi bi bırakın ya bizi de evlatlarımızı yetiştirelim 
0 oy
(1,075 puan) tarafından
hayır haklısın sert tepki vezmezsen yüzün yumuşak bulurlar devam ederler
0 oy
(555 puan) tarafından
Tepki vermekle iyi yapmışsın canım .Sinir oluyorum artık şu bişey olmaz laflarına keşke hiç kimse kimsenin bişeyine karışmasa ne güzel olurdu dünya
0 oy
(1,649 puan) tarafından
5 aylık olsa takilmam ama 3 aylık bende aynı tepkiyi verirdim
0 oy
(679 puan) tarafından
Benimki doğar doğmaz çay kaşığıyla su verdi. Eve gelir gelmez doktor banyo yaptırma demesine rağmen bana sormadan çocuğu yıkadı. 15 gün sonra evine yolladık da kurtulduk. Daha neler yaptı da neyse. 3 aylıkken her aradığında yediğiniz yemeklerden verdin mi diye sorardı. 6 aylık olana kadar vermedim tabiki. Üffff ne sinsilikler yaptı ya. Şimdi yine hamileyim. Doğumuma kimse gelmeyecek. Kocam bakacak. Çok zor olacak biliyorum ama halledicez allahın izni ile 
0 oy
(1,378 puan) tarafından
Ay benimki de ilk kızımda 3 aylıkken çocuk gaz sancısından kıvranıyor zaten bı lavaboya gitmiştim geldim birde bı baktım mercimek çorbası veriyor birde gülüyordu cins cins acayip sinirlenmistim sonra daha da yapmadı öyle bir şey 
(332 puan) tarafından
mercimek corbasi emziren annelere bile olmaz yaa ben bi keresinde ictim bebegimi baya rahatsiz etdi kaldiki tatdirmak harbiden bu kaynanalar sinir
0 oy
(197 puan) tarafından
Ay ben bu konularda aşırı derecede korkak biriyim kızım 6 ayına girdikten sonra kaynanam verdi kaynanam benim ne kadar çok korktuğumu bildiği için böyle bisey yapmadı  4. 5 ay olduktan sonra sadece hurma birazcık verirdi ama senin kaynanan gidip kebap vermiş iyi yapmışsın valla daha az yapmışsın 3 aylık yaa ya bisey olsa allahim hiç düşünmüyorlar yaa yeminle bu gibi kaynanalari gebertesim geliyoo
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Beni cok zorladilar en son 6 ay dolunca omur boyu yiyecek zaten ne diye zorlayalim ki. Aceleci davranmayin. Baslayinca siz yedirin hatta demistim. Sonrasında durdular. Bu arada sirkeli limonlu salata suyumu dersin, caya batırılmış buskivi vermek mi. Cok cabaladim gercekten ama normal zamanda konuştuktan sonra yapmadilar
0 oy
(13,064 puan) tarafından
Benim kayinvalidem bir aylık bebeğe benim doğum günümde pasta tattıracaktı saçmalama dedim ben hep tepki gösterdim oğlum şu an 2.5 yaşında kolada içtiği oluyor her şey de yiyor 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 748 göst.
10 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Mrve52 (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 158 göst.
13 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,616 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 213 göst.
28 Mart 2023 Aile kategorisinde ozgekaya (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 528 göst.
24 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Kartanem (30 puan) tarafından soruldu

379,867 soru

11,371,407 cevap

34,854 kullanıcı

...