0 oy
88 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (590 puan) tarafından
Kızlar kızım ağustos sonu 3 yaşına girecek ama hâlâ 2lu cümlesi hiç yok kelimeleri derseniz çok az 25 30 tane belki. 2 yaşını 3 ay geçtiğinde doktora gitmiştik söyledim konuşmadığını daha erken 2 buçuk yaşını biraz geçsin o zaman bakalım dedi bu ay da başka bir doktora götürdüm çocuk gelişimine bı göndereyim ona göre konuşma terapistine gönderebilirim dedi. Çocuk gelişimci kızıma küpler verdi üst üste köy bakalım benim yaptığım gibi diyor kızım yan yana diziyor her şeyi anlıyor çok zeki ama kendi bildiğini okuyor kadın da dedi komut almıyor daha fazla ilgilenin dedi 3 ay sonra tekrar göreceğim dedi neler yapmam lazım gelişimi ve konuşması için cırt cırtlı etkinlik kitapları aldım masal anlatıyorum günlük ev işinde ıslak mendili getir çamaşır katlayalim gibi komutlar da veriyorum başka ne önerirsiniz bir de şey dedi çocuk gelisimdeki kadın daha çok sosyalleşmesi lazım çocuk içine karışması lazım dedi ama etrafımda hiç onun akrani çocuk yok köyde yaşıyoruz bir de nasıl yapacağım bilmiyorum çok üzülüyorum yardımcı olur musunuz kızlar 

6 Cevaplar

0 oy
(1,966 puan) tarafından
Oyun gruplarına götürme şansın varmı onun için iyi olurdu. Yaptığın işleri anlat mesele, aynı kitaplari tekrar tekrar oku. Anlaşılır basit kelimeler kur. Dur sana bir Instagram'da link gondericem çok faydasını görürsün 
(590 puan) tarafından
Valla inşallah görürüm çok sağolun
-Reklam-
0 oy
(2,675 puan) tarafından
Çocuk 3 yaşına geldiği hâlde hâlâ akıcı konuşmuyorsa bir sıkıntı vardır diyor geçen bir dr. Uzmana gidin bi
(590 puan) tarafından
5 ay kaldı işte 3 yaşına girmesine akıcı konuşma değil ikili cümle bile yok 2 uzman çocuk doktoruna gittim birisi konuşur daha dedi öteki de çocuk gelişimine gönderdi
(2,675 puan) tarafından
Çocuk gelişimi daha iyi anlar. Ayına göre seviyesi ne durumda. Ertelemeyin, tez zamanda gidin
(590 puan) tarafından
Gelişimi gayet iyi bı problem yok ama komut almıyor birlikte nasıl oynanır bilmiyor size tavsiyem biraz daha fazla ilgilensin herkes dedi 3 ay sonra bakacak ona göre konuşma terapistine gönderir belki
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Biz aynı dönemden geçtik ekran sıfıra indirdik bol bol dışarı çıktık kuzeni var onu çok seviyor kızım onları Eve çağırıyordum arada hep oyun oynuyorduk  

Daha dünde çocuk gelişimine gittik bir sıkıntı yok ama yine ekran yasağı devam herşeyi güzel şimdilik bize de oyun grubu önerdi maalesef benim burda yok havalar ısınsın yine dışarı çıkarız 
0 oy
tarafından
Şarkı benim kızım 28 aylık şarkılar sayesinde oturup konuşuyor benimle bide arkadaş onunla konuşacak yaşıtları bide ben oturup saatlerce onunla konuşuyordum ona bildiğim dolu boş herşeyi anlatıyordum teşekkürler nasılsın iyi misin bunları öğretiyorum şuan :Dd
0 oy
(137 puan) tarafından
Canım benim arkadaşımda kızını goturuyor  eğitime konuşması için iyi geldi diyor konuşuyor eskiye göre bence çok takılma cnm konuşur inşallah 
0 oy
(898 puan) tarafından
Lütfen ekran varsa kesin gerçekten çok çok ÇOOOOOK farkedecek.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 54 göst.
14 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Sulemhmt (732 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 121 göst.
29 Ocak 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
0 oy
5 cevap 195 göst.
30 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lokumcum (96 puan) tarafından soruldu

380,123 soru

11,379,470 cevap

34,866 kullanıcı

...