0 oy
183 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,367 puan) tarafından
Hanımlar kızım 3 yaşında 4 aydır neredeyse kızımın geçmeyen karın ağrısı var Calpol verince geçiyor ama sonrasında tekrardan aynı oluyor gaz yapan şeyleri karın ağrısı yapan bağırsağı zorlayan şeyleri vermeyince yine bir nebze de olsa faydası oluyor ama dediğim gibi gaz yapan şeyleri hiç yedirmediğim halde ufak bir karnını üşütse bile ağrısı oluyor.  Tuvalete hiç çıkmıyor değil çıkıyorda zorlamak istemiyor bazen hiç sebebini bilmediğimiz halde oluyor Daha önce yoktu Beyaz kan hücresinde sıkıntı olduğu için bağışıklık problemi yaşadık. Daha önce bu konuyla ilgili post açmıştım detaylar orada var. Aylık antibiyotik kullandığımız oldu yerİ geldi ..Antibiyotiklerde bağırsağının düzenini bozdu diye düşünüyorum şimdi de hassaslaştı hiç  beklemediğimiz bir anda Hiçbir sıkıntısı yokken aniden bir ağrısı çıkabiliyor karnım karnım deyip duruyor yani Velhasıl size sormak istediğim ben ne zaman biteceğini bilmediğim ve de sık sık karşıma çıkan bu ağrı için sürekli Calpol kullanmak istemiyorum Çünkü hiç masum değil ilaçlar öksürüğe çözüm buldum Çok şükür Ama şimdi de bu karın ağrısı için ağrıdığında elimin altında bulunacak kişi arıyorum aranızda tecrübesi olan varsa benimle paylaşabilir mi. En son Eczaneden gazını rahatlatsın çıkarmasına yardım etsin diye ameticol diye bir damla aldım o da gaz çıkarma konusunda işe yarıyor gibi ama yine de ağrısı olduğunda ağrısını O an geçirecek bir şeye ihtiyacım var yani Calpol gibi Yarım saat içinde etki edecek bir şeye de ihtiyacım var

7 Cevaplar

0 oy
(4,182 puan) tarafından
Probiyotik kullanıyor musunuz? Düzenli?
(1,367 puan) tarafından
Çok şükür yemesi de iyi canım ya Maşallah diyeyim karın ağrısı var ama bir o kadar da yemeyi seviyor dediğim gibi yedirdiğime dikkat ediyorum Ev yoğurdu yediriyorum mesela dışarıdan süt içirmiyorum aylardır süt içmiyor Çünkü o da epey bir etkiliyor Bir bulgur nohut oldu o tarz şeyler yediğinde etkiliyor nötropenisi de düzeliyor gibi en son değeri epey bir Hani istediğimiz seviye gelmese de düzelmeye başlamıştı ama işte Yani bu şey karın ağrısı sonradan oluşan bir şey ya Yani bizim bu hastalığımız başladığında da yoktu böyle sancıları falan neredeyse Bir yıl oldu bizim bu nötropen hastalığımız başlayalı o zamanlar yoktu Bir de Şu son üç dört aydır sıkıntımız var o da herhalde dediğim gibi kullandığı ilaçlar biraz bozdu. Gastro doktoruna götürmüştük Kayseri'de dedi ki bu çocuğun bir şeyi yok Şansa gittiğimizde de yani hiç ağrısı yoktu etrafta dönüyordu yani hiç ağrı kesici de vermemiştik gitmeden önce keyfi yedi yani dedi Eğer aileden birinin de bağırsak problemi varsa ondan da olabilir dedi ..ki başta bende var Ben de çok etkileniyorum hemen gaz toplama konusunda üstüme yoktur Ayıptır söylemesi kabızlığı da yediğim şeylere dikkat etmesem yaşıyorum
(1,916 puan) tarafından
Post sahibine yazıyorum ,Eğer probiyotik ilede geçmezse çocukta intorelans olabilir yani laktoz (süt ürünleri )yada gluten (ekmek un gibi gluten içeren besinler ) yada herhangi bir besinde dokunuyor olabilir egerki probiyotik ile geçmezse kapsamlı aratirilmasi lazim öyle bitkisel şeylerle geçecek bir durum değil bitkisel takviyeler çocuğun karaciğerini yorar hata edersin onu da belirteyim genelde bağırsaklar düzensizliği  zaten bağışık sistemini düşürür ,bağışıklık sistemimiz ordan Geçiyor birde otoimmun bir şey ise çocuğun yaşadığı sen bitkisel grup takviyeler ile çocuğu riske atmış olursun karaciğeri yorulur
(1,367 puan) tarafından
Anladım canım o zaman ben randevu aldığım doktora gidene kadar bitkisel olarak da çok vermeyeyim Zaten günde bir kez iki kez damla şeklinde veriyorum da o da yine ağır gelebilir
(1,916 puan) tarafından
Svft kefir çok iyi probiyotik açısından bende iciriyorum aralıklı olarak bağırsaklar bağışıklık sistemini çok etkiliyor ordan emilim yapıldığı için bağırsak florası düzelince bağışıklığı da artmış oluyor otamatikmen yani bağışıklık için doğru birşey yapıyorsun canım
(3,663 puan) tarafından
Tamam o zaman kefire devam edelim. Çok teşekkür ederim canım
-Reklam-
0 oy
(686 puan) tarafından
Telegram'da Şifahane grubu var canım. Buradan cevap bulamazsan oraya da bakmanı tavsiye ederim. Deneyimli anneler işe yarar tavsiyelerde bulunuyor o grupta. 
(1,367 puan) tarafından
Telegram da hiç kullanmadım canım ya herkesi alıyorlar mı gruba nasıl bir şey acaba
(686 puan) tarafından
Doğrudan gruba girebiliyorsun canım. Telefon numaran da görünmüyor ya güvenli oluyor. Hemşireler ve deneyimli anneler var grupta.
(1,367 puan) tarafından
Bakayım canım o gruba ben çok sağ ol bilgi için
(686 puan) tarafından
Ne demek canım geçmiş olsun
0 oy
(3,584 puan) tarafından
Canim düzenli olarak probiyotik ve propolis kullanmalısın sen kısır döngüye girmişsin calpol vererek 

Dediğim gibi düzenli kullan bırak bağırsakları kendi kendini tedavi edip normal calissin
(1,367 puan) tarafından
Probiyotiklerin de çeşitleri var canım O yüzden bilmiyorum ki hangisini vermem lazım ne yapmam lazım bir çocuk doktoru var güvendiğim çocukların küçüklükten beri gittiği doktor ona götüreyim Bakalım o ne derse belki hangi probiyotiği kullanmam gerektiğini söyler en azından yani şimdiye kadar götürdüğüm doktorlar kesin bir şey söylemedi yani şu ilacı kesin kulağın bu işe yarar bağırsaklarını tedavi eder  şikayeti geçince bırakın diyor e bırakıyor geçiyor Bir hafta sonra tekrar başlıyor
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Bitkisel yöntem pek birşeye yaramaz diyim çünki doktor ilaç veriyorsa onu kullanman lazım biliyorum masum değil hiç bir ilaç ama en azından ağrısını azaltıyor sen şimdi bitkisele başvurmak istiyorsun buldun diyelim ni yerini iyi ederken bir yerini bozabilir insan vücudu bambaşka çünki 

(1,367 puan) tarafından
Ya işte canım asıl onu ilaçlar yapıyor ya bir yeri iyi etti antibiyotik mesela öbür yeri kötü etti ki Doktorlar ilaç da vermiyor Bu konuya O yüzden calpol kendim kullanıyorum ağrıdıkça verin dedi Yani ben versem olur mu deyince
(2,702 puan) tarafından
Valla inan bana anne olmak kadar zor bir görev yoktur heralde bu dünyada seni çok iyi anlıyorum
tarafından
Canım o dediğin tam tersi için geçerli. Asıl doktorların yazdığı ilaçların prospektusunu açıp bir okumanı tavsiye ederim. En basit bir psikiyatri ilacının yan etkisinde intihara meyil yaziyor bu ne çelişkidir. Babannem kalp hapı kullaniyordu o ilaç yüzünden böbrekleri iflas etmiş diyalize bağımlı yaşayacaktı kalpten vefat etmeseydi. Yani bir yeri iyi ederken bir tarafı bozan asıl o ticareti yapılan eczanedeki kimyasal ilaçlardır. Bitkinin doğru kullanıldığında bir yan etkisi görülmez. Bu arada üniversitedeki hocalarımızın ağzıyla aktarıyorum ilaç şirketleri tamamen ticari kâr amacı güderler. Hastalar onlar için tamamen müşteri konumundadır. Yani ilaca bağımlı olarak öldürmeden ama ömür boyu o ilaca mahkum ederek yaşatmaktir insanı.
0 oy
tarafından
Benim de ablamın çocukken karni çok agrirdi onda da ülser varmış midesinde. Bı bu aklıma geldi 

Bir de bağırsak kurdu felan olabilir mi diye düşündüm. 

Ya da gluten laktoz alerjisi felan olabilir. 

Yani olabilmesi bir ihtimal olan şeyleri söyledim. Yani sebebini tam olarak bulamadan tedavi uygulaması zor biraz. Doktordan sebebini öğrenmeye çalışıp gerekirse özele gidip öğren detaylı incelensin ondan sonra bir yol izle ben de ilaç kullanma taraftarı değilim. Sebebini bilirsen bitkisel tedavisi vardır belki doğal yoldan . Allah şifa versin 
(1,367 puan) tarafından
Aynen canım ben götürdüm de doktorlara doktorlar gazdan diyor film falan çektiler ettiler yani kan aldılar bir problem yok gaz sebep oluyor buna diyorlar yani ama yani bu şikayet geçene kadar değil mesela yani bağırsağı düzeltecek bağırsak florasını normale döndürecek eski haline döndürecek bir ilaç önermiyorlar bir şey veriyor Allah şikayeti geçince bırakabilirsiniz diyorlar ve ben tamam geçti diyorum birkaç gün kullanıp geçince bir iki hafta sonra tekrar başlıyor. Son bir doktor daha var götürme istediğim özelde çocuk doktoru randevu bulmak çok zor olduğu için götürmüyordum ama 3 hafta sonrasına aldım Artık 3 hafta daha sabrederim dişimi sıkarım diyorum bakalım
tarafından
Onların verdiği ilacın amaci o zaten tam geçirdi dersin bırakırsın ilacı tekrar başlar yani o ilaca bağımlı kalmani isteyen bir sistem bu.
Bağırsak florasını düzeltmek çok basit aslında. Ev yoğurdu, ev sirkesi, zeytinyağı, doğal kefir gibi şeyler bağırsak florasını düzenliyor doğal probiyotik bunlar. Çünkü gaz var diyorlarsa o zaman bağışıklık hücreleri zayıflamış antibiyotik bozuyor bu hücreleri . Candida mantarı oluşmuş olabilir onu iyilstirmek içinde işte saydığım doğal probiyotiklerle besle insAllah geçer
(1,367 puan) tarafından
Evde kefir yapmayı bilmiyorum ama ev yoğurdu organik kendi bahçemizden yaptırdığımız zeytinyağı bunları bol tüketiyor yani. İnşallah canım Çok sağ ol gerçekten ilacı Kullandıkça daha da kullanacak duruma düşüyorsun
0 oy
(486 puan) tarafından
Ya onun bir sıkıntısı vardır benim de sürekli karnım ağrırdi sonra öğrendik ki laktoz sindiremiyormusum doktor süt ve yoğurt çok tüketme dedi bir de probiyotik kefir çok tüket dedi bana iyi gelmişti bir doktora götür 
(1,367 puan) tarafından
Gittik canım doktorlara onlar sadece gazdan diyor yani başka bir problemi yok diye bana kullanmam gereken işe yarayacak bir ilaç da vermiyorlar veriyorlar mesela şikayeti geçince bırakın diyorlar e bırakıyorum yattı 2 hafta sonra tekrar aynı problemle karşılaşıyoruz
(486 puan) tarafından
Ayaklarını sıcak tut sıcak su torbası kullan karnına beline onu rahatlatir bir de bisiklet hareketi falan yaptır demek ki.gazli.cok gazını yapmakta da.zorlaniyor karnına masaj yap annesi bir ara bende öyleydim lisede ama neyden çok hatırlamıyorum ama süt yoğurt çok yiyorsa dediğim gibi laktoz alerjisi de zorlar karnı ağrır gaz yapamaz
(1,367 puan) tarafından
Yoğurt değil de canım dışarıdaki sütleri hani genel olarak süt tükettiğinde direkt etkileniyor bulgur nohut fasulye mercimek Bunlar tükettiğinde etkileniyor bende de var Aynı problem ya çocuğa ne diyeyim ki ailede olunca çocuklarda bazen aynı problemi yaşayabiliyormuş Ama geçici olabiliyor demişti doktor ilaç vermediler Benim kızdığım nokta orası çok şükür ilaca ihtiyacı olan bir durum değil ama yine de hani ağrıdığı dönemlerde çocuk kendinden geçiyor Hiç hali kalmıyor yani bizde eriyoruz bitiyoruz
(486 puan) tarafından
Başka doktora git hangisi artık ilgilenir.iyi.bir şey verirse artık Allah şifa versin inşallah yazık.yavrucağa
0 oy
(148 puan) tarafından
Benim yıllarca süren sebebi belli olmayan karın ağrılarım oluyordu. En son bir doktor ağrının olduğu bir dönemde fibrinojen değerlerime baktı diğer kan değerleriyle birlikte ve fmf hastalığım ortaya çıktı. Ağrım gaz ağrısıyla karışıyordu o da az daha apandisit ameliyatına sebep olacaktı bende. Velhasıl bacım fibrinojen değerlerine baktılar mi doktorlar bakmadılarsa ona baksınlar. Minicik bir hap çok iyi geliyor 
(1,367 puan) tarafından
Acıbadem'deki bir doktor O dediğin kan değerine sanırım bakmışlar mı bir bakayım bazen Ama zamanında yapmışlar onda da bir sıkıntı görmüyorum dedi fmf Kan değerlerine yani geçmişteki değerleri falan baktı isterseniz bir gastroya görünün ded işte gastroya da göründük dedi bizlik bir şey yok gayet iyi görünüyor O geçici bir süreç olabilir hani herhangi bir terlemesi ateşihalsizlik kırgınlığı yok diyorsunuz sadece kıvranması oluyor  şiddetli ağrıyor diyorsunuz ve bu  da hani duruma göre değişiyor diyorsunuz o yüzden yani Arada bir geçiyormuş da diyorsunuz gaz çıkartınca tuvalete gittikçe Yani bu sebepten ötürü bekleyeceksiniz yedirdiğinize dikkat edeceksiniz inşallah geçer dedi

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 201 göst.
2 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Krtogl (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 119 göst.
17 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde nilozturk1991 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 503 göst.
22 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Nagiş❤️ (10,311 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 132 göst.
24 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu

379,051 soru

11,346,113 cevap

34,812 kullanıcı

...