0 oy
723 göst.
Diğer kategorisinde (92 puan) tarafından
Kizlar cok yorum okudum turkiyede dogum hastanesinde herkes kendi bezini kremini goturuyor? Ben belcikada yasiyorum ve her hastane yeni dogan cocuklara canta dolusu sampuan, krem, tarak, bez, islak mendil vs veriyor.

Sasirdim normalde turkiyede olmasi lagzim aonucta ekonomi heryerde kötü artik

27 Cevaplar

+24 oy
(2,818 puan) tarafından
Turkiyede doğurduğumuz çocuğu verdiklerine şükrediyoruz 
(877 puan) tarafından
Sancın mi var yoksa
(2,995 puan) tarafından
Aahahaha zenco nokta atışı yapmış
(2,818 puan) tarafından
Haha evet ya bu kadar dikkat çeker diye düşünmemiştim;)
(2,854 puan) tarafından
3 buçuk sene önce oğlumu doğurdum ufak bir poşette pişik kremi
Kitap denemelik mama vermişlerdi birde bez

7 ay önce kızımı doğurdum
Sadece 2 tane en ufak boy
Pişik kremi verdi

Aslında devlet veriyor
Oradaki çalışanları kendi arasında paylaşıyor.

En yakın tanıdığım kendi ağzıyla söyledi
Vermiyoruz diye
(2,854 puan) tarafından
Devlet veriyor dan kastım
Türkiye veriyor demektir
Devlet hastanesi anlamında demedim
Çünkü ben özelde doğum yaptım
-Reklam-
+9 oy
(3,345 puan) tarafından
Canım benim tedavi hizmetini bile bin nazla veriyorlar biz artık kıyafetten geçtik insan gibi muamele görsek yeterli bize
+7 oy
(4,095 puan) tarafından
:D işte Avrupa'da ekonomi x kadar kötüyse Türkiye'de 8x falan kötü :D hani evet heryerde kötü ama ne kadar kötü :D
(4,095 puan) tarafından
Rlm balım ödediğim vergiyi duysan var ya. :D
(2,736 puan) tarafından
Mutlaka Doğa öyledir, ben Türkiye mükemmel, Türkiye ucuz, kafeler dolu diyen gurbetçilerden değilim zaten :) Ama kendi yaşadığım ülkede olan olumsuz yönleri söylüyorum sadece.
(4,095 puan) tarafından
Yok canım biliyorum. Türkiyede benim sinirimi bozan inan ödediğim vergi değil. Liyakat olmaması. Ben o vergiyi öderim. Ama Türkiyenin ennnn büyük inşaat şirketleri beş kuruş vergi vermiyor, o vergi sadece benim sırtıma biniyorsa o zaman cinleniyorum işte
(2,736 puan) tarafından
Siyasi dolandırıcılık her yerde var elbet ama Türkiyeyle kıyaslanmaz. Bizim başbakan korona döneminde para çarpmış, çıktı ortaya görevden alındı güya hapis yatacaktı yatmadı ama en azından bir görevden alma oldu.
(2,854 puan) tarafından
Sevda sen olmasan
Arkadaşa aldanıp
Az kalsın Belçika için yola düşecekim
❤️
+6 oy
(119,153 puan) tarafından
ooooo bi belcikali dahaaa eee belcikanun neresindensin ☺️☺️  yanlis bilgi verme ama hemserim yaa BELCIKADA HASTANELERDE HERSEYI VERIYOLAR EVET AMA BU VERDIKLERINI FATURALANDIRIP ADRESUNE UCRETINU YOLLUYOLAR ÖDEMEN ICIN☺️☺️☺️ belese veriyolar gibi yaxmissin
(12,897 puan) tarafından
Biİm millette sazan gibi atlayıp inanıyorlar Birde ülkeyi kötülüyorlar
malesef ama bende burda olmasam bende beles diye algilardim
(12,897 puan) tarafından
Ben hiç inanmadım beleş olduğuna
Arkadaş birde belçikalıymış Sonra ödeme olduğunu bilmiyor herhalde
biliyo assagada bi yoruma yazmis
+4 oy
(3,453 puan) tarafından
Sizin kötü dediğiniz ekonomi Türkiye için refah seviyesi :) 
+1 oy
(906 puan) tarafından
Türkiye de insan dışında herşey önemli 
+1 oy
(2,587 puan) tarafından

Sözde Avrupa Türkiye'yi kıskanıyor ama :wassat:

+1 oy
(826 puan) tarafından
Yabancı ülkelerde :D çocuk doğurdu için aileye maaş bağlanıyor burada ben doğum yaptım hastanede bile hemşire hakaret etti demedi yeni çıktı ameliyattan ağzıma etti
hayir aileye maas baglanmiyo cocuga para veriliyo 12 yasa kadar annenin hesabina yatiyo ve bu parayi cocuk icin ister harca ister biriktir 12 yasindan snr cocugun banka karti cikiyo ve cocugum hesabina yatiriliyo ailelerr baglanan maas diye bisi yok onu merden cikardiniz
+1 oy
(466 puan) tarafından
Ben doğum yaptığımda bebek çantası içinde kıyafetler biberonlar emzik bornoz sarmak için muslin falan verilmişti herkes kötülemiş ama hemde her doğum yapana veriyorlar özelde de devlette de burda 5 ay önce doğum yaptım bu arada 
(92 puan) tarafından
Evet hep kötü yorum. Sonucta bizde bilioruz tabiki faturanin icinde oldugunu. Herkes dogum cantaya bebek bezi vs konuluyor deyince sordum bende acaba yokmu diye
(466 puan) tarafından
Yo benim faturaya falan bisey eklenmedi hatta bende şaşırmıştım meğer herkese veriyorlarmış doğum yapan yardım parası da öyle verildi hemde eşim memur
eee belcikali hatun madem faturanin icinde oldunu biliyon neden posta yazmiyosun insanlarda belese hastane sampuan seti vs veriyo zannediyo burda eksik bilgi verme biliyosan bi suru yorum gelmis ve herkez ucretsiz zannetmis
0 oy
(746 puan) tarafından

Evet canım herkes bebek bezine kadar kendisi götürüyor

0 oy
(6,247 puan) tarafından
Bizim belediye yeni doğan bebekler için eve gönderiyor çanta içinde herşey var
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Yok ya Balıkesir'de yaşıyorum ilk iki doğumunda verdiler oda 10lu hastane çıkış seti tırnak makası çanta 3. Doğumda vermediler artık vermiyorlar 
(1,839 puan) tarafından
Oralıyım ama şuan orda değilim. Oralı mısın tayin falan mı?
(7,618 puan) tarafından
Yok vanlıyim buraya gelin geldim sen neresinden
(1,839 puan) tarafından
Merkezden ben de. Nasıl hoş mu oralar?
(7,618 puan) tarafından
Burası çok güzel ya her yeri ayrı güzel
(1,839 puan) tarafından
Evet merkez hiç güzel değil
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Ben hiç bişey almadım aslında sezeryanla doğanlara bişey veriyormus devlet ben hiç bişey almadım sadece doğum parası aldım.bu kadar 
0 oy
(391 puan) tarafından
Canım türkiyede bu durumlara şahit olmadığın için bu soruyu sorman çok normal ama biz okuyunca hahahaayttt diye bir gülme geldi. Okuyanların bir çoğunda olmuştur eminim:)
0 oy
(17,659 puan) tarafından
Verniyolar valla 
0 oy
(2,736 puan) tarafından

Bende yurtdışındayım. Güya çanta hazırladım hem kendime hem bebeğe. Herşeyi kıyafete kadar onlar odada tutuyorlarmış meğer, çantamı olduğu gibi alıp geri geldim. Kıyafet (anne ve bebeğe, bez, lohusa külodu ve pedi, emzirme sütyeni, lansinoh krem, mama, biberon, emzik hepsi vardı. Çıkarkende anne bebek bakım çantası hediye ettiler, içinde termos, bebek bakım seti mama ısıtma makinesi olan :)

(1,178 puan) tarafından
Yaa çok güzel nerdeeeeee bizde oylesi biri de bana verse bir çanta kiyafet içinde termos oh yok ya turkiyede imkânsızlık var verseler ne kaybedecekler
(2,736 puan) tarafından
İmkansızlık değil bence ya. Nelere para harcanıyor, onun yerine buna ayırabilirler aslında ama işlerine gelmiyor. Sırf şu seçimlere dökülen paralarla bile neler yapılır aslında ama nerde..
(1,178 puan) tarafından
Aynen yapmıyorlar imkan çok imkansız yapan kişiler. Vr başta onu demek istedim
0 oy
(1,385 puan) tarafından
Ben doğum yaptığım zaman özel hastaneydi tabi yanimda götürdüm  ama mama bez kiyafet verdiler ama ben kendi götürdüklerimi kullandim
0 oy
(879 puan) tarafından

Bizi hastaneye alıp doğurtturduklarına şükğr ediyorz . Ne şampuanu ne bezi kuşum :)

0 oy
(1,895 puan) tarafından
Hani bizi kiskaniyorlardı :)))) burada yok öyle birşey canimm keskee olsaydı 
0 oy
(321 puan) tarafından
Ellerinden gelse hastane bizden alacak bunları :))) 

İlgili sorular

+1 oy
27 cevap 432 göst.
18 Temmuz 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 247 göst.
13 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Kirsehirli (597 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 242 göst.
24 Mart 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 238 göst.