0 oy
725 göst.
Diğer kategorisinde (104 puan) tarafından
Kizlar cok yorum okudum turkiyede dogum hastanesinde herkes kendi bezini kremini goturuyor? Ben belcikada yasiyorum ve her hastane yeni dogan cocuklara canta dolusu sampuan, krem, tarak, bez, islak mendil vs veriyor.

Sasirdim normalde turkiyede olmasi lagzim aonucta ekonomi heryerde kötü artik

27 Cevaplar

0 oy
(13,036 puan) tarafından

Türkiye de doğuran doğurana hangi birine yetişecekler :D

tarafından
Suriyeliler sağolsun
(13,036 puan) tarafından
Suriyeliler alakası yok burada da var 3 4 çocuklu Suriyeli değiller :) arkadaşım 4 cü hamile Suriyeli değil
tarafından
Bence arkadaşını tebrik etmek lazım şurada 3 5 Türk kaldık ülkede cesareti olan neslimizi devam ettirmeli :D
-Reklam-
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Canim valla iyi davranini bulsak seviniyoruz yeterki stres olmadan iyi doktora denk gelelim diyoruz doğum parasi bile bez karşılamıyor 300 verdiler gecen sene bişey yaramadı bos yere hiç bez zaten 300 Giyim kuşam hesaplamiyorum bile sonra çocuk yapin diyorlar neymiş çocuk parasi yok öyle bi dunya bana denk gelse keske
0 oy
(609 puan) tarafından
Dalga mı geciyorsun belcikada kadın doğuran kadar bakmıyorlar sağlık sistemi berbat bizim burda 15 günde bir muayeneye gidiyoruz testler uscretsiz  sizde doktor 8 saat çalışıyor bizimkiler 16 saat çalışıyor  ulkece  durumumuz Belçika gibi değil ama ben hazırlamıştım çantamı dolu dolu anlamayanlara belediyeler veriyor setini zaten 
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Hastane vermiyo onu muhtarlık veriyo burda onu da isteyen aliyo ihtiyacı olmayan almaz oye düşün ben aldım 1 paket bez 1 paket ıslak mendil bebek yağı bebek şampuanı sabun 5li hastane çıkışı kundak temaslı atesolcer emzik biberon vermişlerdi bi de çantayla birlikte gayet dolu dolu bi cantaydi sadece bu çanta değil pttden de para alabiliyoruz ben o zaman yanlış olmasın ya 200 ya 400 TL para aldım daha başka şeylerde var bebek beşiği bile veren yerler var her belediye farklı şeyler veriyo 
(1,958 puan) tarafından
Bizim durumumuz iyi eşimin elinede tutusturmuslar belediye de nüfus kağıdı çıkarırken eşim istememiş herkese veriyorlarmis benim yaşadığım şehirde ,bende ihtiyacı olana verdim canım aslinda bazı belediyeler veriyor dediğiniz gibi
(7,043 puan) tarafından
Tabiki de veriyo hemde hediye olarak arkadaş Belçika'da hastaneden veriyolar demiş ama ücretlendirip eve fatura gonderiyolarmis mesela bizde öyle bişey yok ekonomiyi savunmuyorum çok kötü şuan farkındayım ama bu konuda belediyeler elinden geleni ardına koymuyo Allah razı olsun yiğidi öldür hakkını yeme yani
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Sen türkiyede seni doğurttuklarına şükret canım :))
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Azarı yemeden hastaneden cikabiliyorsak şükürluk haldeyiz.

Sanırsın Türkiye Doktorlarının hemşirelerinin ( bazıları) babasının hayrına keyfi çalışıyor .

Anlamadığım şey madem sen merhametli cesaretli bilgili değildin ne diye Dr oldun madem sevmiyordun ne diye yani 

İnsanları azarlamaktan başka bir halt etmeyenler var 

Egolarından gözleri insan görmüyor..

0 oy
(1,958 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Bizim belediye verdi herkese veriyormuş , nüfus kağıdı çıkarirken veriyorlarmis , ama kullanmadım pek onları ,çünkü herşeyini önceden almıştım ,anne bebek çantası içinde Dalin şampuan ,bebek yağı ,tırnak makası ,1 paket bez,ateş ölçer  ,battaniye,bir zıbın ,ve 5li bebek  takımi vardı 

Hastaneye herkes kendi hazırlayıp götürüyor canım kadın pedi bile vermiyorlar bırak çocuk kıyafeti hastanede 

Yanlız ben araştırma Hastanesi'nde doğum yaptım çok güzeldi doğumun özel gibiydi kötü yönleri varsa da Türkiye'de yaşamanın , iyi yönleri de var ben doktorumla konuştum mesela panik atağım olduğu için kortugumu ve normal doğum yapmak istemediğimi söyledim doktorum hiç kırmadan beni sezaryane aldı , tek kişilik odada kaldım benim doğumun gerçekten çok rahattı hemşire ve doktorlar iki degimi bir yapmadilar ,yanlız şöyle birşey var doktorum proftu özel muayne oluyordum tabi bunlar ,doğumunda dahil ücretli idi onunda etkisi olabilir ama aldığım hizmetten çok memnun kaldım üniversite hastanesinde ,yurt dışında özel varmı bilmiyorum ama özellede  gitsen hastanın isteğine göre davranıyorlarmi doktorlar bilemem yurt dışında , benim isteğim üzerine sezaryan oldum mesela sancı vs çekmeden hiç ve çok rahattım 
(1,958 puan) tarafından
Kısacası Türkiye'de parası olan rahat sağlık hizmetleri alıyor ,parası olmayan çok çekiyor kısacası herkese eşit sağlık hizmeti yok canım, yurt dışında durumlar nasıl bilmiyorum

İlgili sorular

+1 oy
27 cevap 435 göst.
18 Temmuz 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 252 göst.
13 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Kirsehirli (597 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 244 göst.
24 Mart 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 240 göst.