0 oy
766 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,769 puan) tarafından

Bilen bilir ama anlatayım bilmeyenler için.

1seneyi geçti kızım da uyku düzeni yok ne yaptıysam yok olmuyor durmadan değişip değişip duruyor simdidede 3gündür gece 4 5 6lada yatıp sabah 10larda 11lerde uyanıyor en geç ve o saate kadar kaç kez uyanıyor:(

Artık tükendim bittim yoruldum kendimi hiç iyi hissetmiorm beynim durmuş gibi bedenim ölmüş gibi halsiz.

Evden çıkamıyorum dışarıya biri yokken bu yüzden dışarıya çıkın demeyin.s 

Ama rica ediyorum sizden başka.kimseye anlatmak da istemiyorum 

Bana yol gösterin beynim kafam  bitmiş durmuş durumda canım yanıyor iyice emzirmekden tükendim yemek yeme sıkıntımız var hep emmek istiyor.

Nasıl kendime gelebilirim?? kafa bakımından nasıl toplaybilirim kendimi ?

12 Cevaplar

0 oy
(2,172 puan) tarafından
Alalh sabir versin canim ya kendim uykusuz kalmis yorulmus gibi hissettim inanki. Esin yardimci olmuyo mu ailenden arkadaslarindan birileri gelse otursaniz konussaniz kafan dagilmazmi onlardan yardim edecek yokmu 
(3,769 puan) tarafından
Durmadan uyu uyan yapmakdan daracık yerde iki büklüm olmamdan artık kalın hirka giyiyorum üstüme:)
Canı sağolsun tabiki yavrumun ama ben artık tükendim:(
Eşim çalışıyor vardiyalı gecedeykenngecede gündüzde bende
Gündüzleri de bi akşam üç dört saat yanimzda ondada zaten dinlenemiorm yemek yap vs derkensnra yine bana kalıyor kızım ailem de yanimda değil annem filan çalışıyor bakicak kimsem yok benden başka
-Reklam-
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Gündüz mu uyuyo canım.hergun iki saat geç uyut a uyut a aksam saatine yaklaşırsan. Allahım yardmcin olsn canım benim
(3,769 puan) tarafından
Kuzum ne yaptıysam yok kafasına göre takılıyor canı nasıl istersr:(
1senedir yatak da bile bi rahat yatmış değilim ve hep usttum acikdir artık kalın bi hırka ike uyuyorum battaniye kar etmiyor daracık yerde yatmaya çalışında iki büklüm oluorm çok daganik yarıyor bide aramızsa yatıyor olan bana oluyor :) :( 3gundur gece sabah karşı uyuyor sabah da erken klkior o saate kadarda kaç kez uyanıyor zaten
(3,532 puan) tarafından
Allahım yardmcin olsn canım  uykusuzluk çok zor. Adam hasta oluyo. Bi aydr benim oğlumda uyumuyo seni çok iyi anlıyorum... inşallah mışıl mışıl uyur sende rahat edersin . Geçen yatar kakmadan uyur inşallah  aminn
(3,769 puan) tarafından
Kendime diyorum böyle olmak yakışmıyor ama sinirden ağlıyorum şuan kızımı bile tasiyacak3gucum kalmadı :((( amin canım benim amin allah hepimizin yardımcısı olsun
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Kuzum gün içerisinde 1 kere uyut öğlen, oyala enerjisini atsın ki akşam uyusun 8/9gibi. Enerjisini atmayan çocuk uyumaz yada çok yorgun olursa kıywmam ya Rabbim yardımcın olsun 
(3,769 puan) tarafından
Kuzum uykusu kendine göre nasıl istiyorsa ole uyumak istesin top aydan uyanmıyor uyumak istemyincede çit sesinden kalkıyor uyutuyorum 5dk snra hiç uyumams gibi kalkıyor daha uyumuyor :((
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Aklima ailenden birinden yardim alman geldi kayinvalide gorumce kiz kardes anne vs biri gelip dinlendirmesi lazim seni. Yada esin yardımcı olmali.
(3,769 puan) tarafından
Kimse yok bana yardım edebilcek maalesef:((
(1,567 puan) tarafından
Işte bu durum kötü malesef canim
0 oy
(409 puan) tarafından
Allah yardmcn olsun canmm ya okurken nspcagmı bılemedım bı an
(409 puan) tarafından
Evet soğrudur canm zaten dünta duruyordu sankı ılk zamanlar oldu bızde çok gazlı bı bebektı
(3,769 puan) tarafından
Ne kdr sürdü peki cnm zor zmnlarn
(409 puan) tarafından
3 ayını görünce azalmaya başladı 5 aylıkkrn falan rahatladı canm
(3,769 puan) tarafından
Şükür sevindim senin adına cnm♡
(409 puan) tarafından
Sağooll canmmm:)
0 oy
tarafından
eger karnının tok oldugundan eminsen , altı temizse bir yeri agrımıyorsa , bırak yatagına bikac gun aglar sonra alışır
(3,769 puan) tarafından
Bende yemek yemiyor hani gece bari süt vereyim diyorum yok sütü istemiyor gece yedirip yatirsam aynı yatirmasmda yine uyanıyor yine uyanıyor altını gece uyumadan önce alıyorum.bi yeri ağrıyıp agrimadgni az çok anlıyorum ama sorun suki agrisada agrimasada hemen hemen aynı bu cck:(
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Gercekten cok zor yaa bugun uyuyamadim ve suan zombi gibiym
(3,769 puan) tarafından
Bide sen onun 1sene olarak düşün:((
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Emen bi bebek gece cok sık uyaniyo bide ustune senin kokuna sicakligina alismis oncelikle odayi ve yataklari ayır.

Belirli saatlerde yemek ver

Simdiye kadar bi duzen oturtman lazimdi

Ondan sonra eminim rahat olucaksin

Unutma sen ne kadar iyiysen evladinada o kadar iyi bakarsin
(3,769 puan) tarafından
Yok canisi ondan değil küçük degil ki ole olsun ayrı odada yatirdgm smn oldu ama yok bellj olmuyor bazen hiç klkmior bazen hep klkiyor
0 oy
tarafından
Bebeğin 1 seneyi geçtiğine gore benim oglumla hemen hemen ayni. Oncelikle ınstagram kullanıyorsan baldan anne sayfasini takip etmeni öneririrm. Belli rutinler olustur. Ve artık ek gıdayla yönlendir. 
(3,769 puan) tarafından
Maalesf kullanmiorm kuzum ve ek gıda aliyor ama sipa bende almıyor okdr yemiyor ağırlıklı olarak hep emmek istiyor
0 oy
tarafından
canim gunduz uyutma pek belli.bi saati olsun her gun o saatlerde uyut bi hafta icinde alisir .... ben oyle.yaptim.benim oglan da pyleydi gece uyumak haramdi .... gunduz uyudugu zaman izin vermedim uyusun hep kaldirdim ... belli bi saat belirledim o saatlerde uyuttum zorla da olsa sen kendi bildigin gibi yap ne kadar aglarsa aglasin sonra o da bakacak ki senn dedigin gibi oluyor o da sana ayak uydurr xanm bnmm gece olunca kendi kendine yorulup yatar zatennn ...
tarafından
once kafani toplamalisin.canm.benim kesin kararli ol yapicam de yoksa perisan olursun uykuyu duzene koymanin benegini duzene koymanin tam.zamani simdi yapmazsan inan bana hep.oyle.gider yapamazsin daha da .... kendini toparla bi an once ... galiba senin psikolojinde bozulmus biraz ..... sana iyi gelecek videolar izle kendine gel biraz  ne biliyim.biseyler yap
(3,769 puan) tarafından
Aynen bacım.
Aileme gidicem yılbaşından sonra biraz kalıcam ins iyi gelir ve suttende kesmeye clscm
tarafından
biberonda sut ver seni cok.istemez .....ailene selamlar :))Allah yardimcin olsun canmmm .... bende yeni.dogum yaptum bende kac gindur uykusuzum .... ama.melwginin yuzune bak.ne kadar sansliyim de rabbim.herkese nasip.etmiyor .... benim.ikinci bebegim ilki de 2,5 yasinda onunda uyku duzeni.pek.yok dusun yani toplasam 3 yila yakindir gece uykum yok :))))hamd olsun iki tane melegim var
(3,769 puan) tarafından
Sütü sevmiyor korktgm başıma geldi :((
Aleykum selam cnm♡
Gözün aydın canisi allah sağlıklı sıhhatli büyütmeyi nasip etsin inşallah
Hamd olsun bacım hamd olsun iyiki varlar
tarafından
o kotu iste ..sevdirmeye xalis seni emiyor diye sutu istemiyor bence ....Allah razi.olsum canm bmm sagolasim.cumlemizin evlatlarina hayirli huzurlu omur versin rabbim :)))
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Kac aylim canim
(3,769 puan) tarafından
1yasinda kuzuum
0 oy
tarafından
Ah kuzum ya kiyamam sana guzel bir tavsiyede bulunayim insallah ise yarar benim oglanda isime yariyor cunki ben aksam mutlaka ihlamur iciriyorum cok guzel uyku yapiyor tavsiye ederim hemde bitkisel zarari yok en azindan 
(3,769 puan) tarafından
Ihlamur bi ara vermiştim kuzum sevmedi içeremedim di :( Teşekkür ederim ama canım benim yazdgn iicn

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 338 göst.
0 oy
9 cevap 297 göst.
8 Şubat 2021 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,790 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 589 göst.
30 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Aleynamira (450 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 757 göst.
24 Haziran 2020 Aile kategorisinde Sadebade (7 puan) tarafından soruldu

381,444 soru

11,419,822 cevap

34,975 kullanıcı

...