0 oy
525 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Arkadaşlar 2 yaşında oğlum calpol içmiş şişeyi daha dün açtım az önce şişeyi dikmiş kafasına içmiş doktora götürücek arabam yok bişey olur mu ambulans aramalımıyım akıl alıcak kimsem yok 

22 Cevaplar

+2 oy
(2,996 puan) tarafından
İki yaşındaki çocuk o calpolün kapağını nasıl açmış ya 
(1,482 puan) tarafından
Benim oğlum 33 aylık colayi açıyor ama calpol şişesi imkansız cnm evet Asena yeri geliyor eşime götürüyorum aç şunu nolur diye kilitli kapak
(2,235 puan) tarafından
Ben açamadım bugün bebişe calpol aldık aşi için kilitli ben açamadım çocukta acamaz ya
(7,662 puan) tarafından
Maalesef benim kızım da açıyor ilaçları ne kadar kilitli de olsalar. Nasıl yapıyor, inanın bilmiyorum. Doğrudur bu post diye düşünüyorum ama bir şey olur mu sorusuna da gıcık oluyorum
(9,504 puan) tarafından
Calpolun kapağını ben zor açıyorum 2 yaş bebe nasıl açıyor. Calpol öbürleri gibi değilki kilit atlamalı yani öbürleri kolay açılıyor Ahanda yanımda baktım yine zor açıyorum yani
(1,828 puan) tarafından
Valla sırf deneme amaçlı 7 yaşındaki kızıma verdim boş ilaç şişesini açana kadar canı çıktı anlamadm gitti
-Reklam-
+1 oy
(1,482 puan) tarafından

Şimdiye hastanede olmaniz gerekiyor ama doğruyu söylemek gerekirse hiç inandırıcı gelmedi burda insanlarla dalga geçme peşindesiniz yeri geliyor o şişeyi ben açamıyorum 2 yaşında çocuk nasıl açsın 

(1,162 puan) tarafından
Bende 2 3 seferde açıyorum ya
+1 oy
(424 puan) tarafından
Sen de yemeyip içmeyip bu uygulamayı indirdin
(552 puan) tarafından
Alkışlandın bacım
Vallahi yeni üyelik açıp bu soruyu sormak yerine bir şekilde hastaneye gitmeyi düşünse keşke
Herkes anne baba zihniyetine sahip olamıyor ne yazık ki
(2,647 puan) tarafından
Aynen öyle hani 112 filan aranıyoya gelip alıyolar filan eyy post sahibi size sahip sesleniyorum ambulansı arayın
+1 oy
(1,445 puan) tarafından
Hemen götür ciger enzimlerini yükseltiyor görümcemin ogluda içmişti hastanede yatttı doktor hemen müdahale etti araba yoksa ambulans çagır ama kesinlikle götür zaten birazdan etki eder çocuk baygın hale gelir 
0 oy
(2,587 puan) tarafından
2.5 yaşındaki kızıma ateşi olduğunda dahi 1 ölçeği doldurmadan veriyorum, Dr a gitmeniz gerekiyor bünyesine bu kadardı çok fazla
0 oy
(1,289 puan) tarafından
Ara canım ambulansı gidecek durumun yoksa

İhmal etmeyin baya içmiş sanırım
(1 puan) tarafından
Şurda sadece 2 3 insan varmış gerçekten çevremde kimse yok tekim gurbetteyim fikir danıştım yazılanlara bak, kapağı nasıl, açmış açmış işte çocuk açmış, yani nasılı mı var güzel cevap verenlere teşekkür ederim kapağı soranların, başına gelmez umarım....
(9,504 puan) tarafından
Tekrar soruyorum nasıl açmış? Nasılı var bu işin gerçekten. Çocuğun düşse bile sorguya çekiliyorsun hastanede. Orda da öyle dersin
0 oy
tarafından
Ben eşime verdim bir yemek kaşığı ağrısını kesti düşün bir suse çok fazla elbetteki git böbrekleri falan hasar alir
0 oy
(554 puan) tarafından
Araba yoksa ambulansı ara burda kim sana otur evde bekle diyicek iki yaşında çocuk şişeyi tepesine dikmiş daha arabam yok diyorsun bune sakinlik ya 
0 oy
(1,886 puan) tarafından
O kapaği açana kadar anam ağliyor. Tuhaf. 
0 oy
(13,648 puan) tarafından
Tabiki aramalisin tabiki

Allah muhafaza ya 
0 oy
(841 puan) tarafından
112 yi ara bilgi al
0 oy
(1,895 puan) tarafından
O şişenin kapağını nasıl açmış ben bile bazen acamiyorum. Buraya soracaginiza ambulansı aramanız lazım bunyesine fazla geliyor akıl var mantıklı var Allah aşkına ya.. bir hastaneyi arasan bile bilgi verir
0 oy
tarafından
Yazcak olduğum yorumların hepsini arkadaşlar yazmış zaten sagolsunlar.... 
0 oy
(9,172 puan) tarafından
Şişeyi daha dün açtım full şişe Calpol içmiş diyorsun doktora götürecek arabam yok diyorsun .. Yemin ederim ben anlamıyorum buradaki insanları Allah akıl fikir versin çocuğuna da bir şey olmaz inşallah
0 oy
(485 puan) tarafından
Ne kadarini içmiş 
0 oy
(15,038 puan) tarafından
Ara tsbi allah korusun mide kanaması gecirebilir Allah korusun 
0 oy
(235 puan) tarafından
Hemen git hiç bekleme. Kızım içmişti geç farkettim vücudu hızlı bir şekilde soğumaya başlamıştı hastaneye gittik midesini yıkadılar iki gün yoğun bakımda kaldı gözlem amaçlı seninki çok içmiş ambulansı ara hemen git 
0 oy
(391 puan) tarafından
Artık nasıl içtiyse içmiş ama şimdi konu o değil. Kalpol normal doz aşımında bile bebeklerde karaciğere çok fazla zarar veren bir ilaç. Emilimi karaciğerde olan bir ilaç. Lütfen rica ediyorum bir dakika bile bekleme direk ambulansla acile. Lütfen. Bebeğinin hayatı söz konusu. 
0 oy
(1,107 puan) tarafından
Arabayla işin yok canım ambulansı ara hemen gelirler hemen.Bişey yapamıyosan sokağa çık bagır yardım iste 
0 oy
(3,584 puan) tarafından
İlaç ve zehir arasındaki tek fark dozdur.  Şunu anlayın artık. Biz buradan ne yapalım, okuyup üfleyip iyileşme büyüsü mü yapalım?  Hastaneler arabaları olan insanlar için var olmadı. Ambulansı ara. Taksi çağır. 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 604 göst.
0 oy
4 cevap 132 göst.
29 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Zeynnpp (378 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 199 göst.
12 Eylül 2023 Diğer kategorisinde eslemree (1,119 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 223 göst.
19 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu