0 oy
150 göst.
Diğer kategorisinde (1,075 puan) tarafından
sizin bebeklwr ne zman başladı konuşmaya 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
28 aylık kuzum şuan 2-3 kelime birleştiriyor yalapşap
(1,075 puan) tarafından
kız beni arayan diyor senin oğlunun yanındakiler bülbül gibi şakiyor her çocuk bir değil diyorum bende
tarafından
Kız kıyas çok iğrenç bişey sen otur oyna sohbet et onunla milletin dediğini takma
(1,075 puan) tarafından
millet zaten ah bu el ,el adamı ipe götürür vallahi
tarafından
Sorma sorma :DD he he de geç sevinsin embesiller
-Reklam-
0 oy
(10,039 puan) tarafından
Canim her cocuk bir degilki ablamin kizi oglumdan 7ay buyuk o hiv konusmazken oglum bizimle muhabbet ederdi buyuk adam gibi
(1,075 puan) tarafından
öyle işte moralim bozuluyor ne zman konusacak die
(10,039 puan) tarafından
Benim oglum 18aylikken tamamen konusuyodu canim ama herseyi tekrarlatan bi cocuktu şuni soyle diyince inat etmezdi. Ablaminkide asla tekrarlamazdi. Degisiyo iste cocuklar. Oglum 18 aylikken 1den 10a kadar sayardi renkleri bilirdi. Butun ****** seslerini taklit ederdi falan. 2 yasinda baya baya muhabbet ederdi tesekkur ederim rica ederim eline saglik su verirmisin qlqbilirmiyim hep oyleydi
(1,075 puan) tarafından
maşallah darısı bize olur inşallah
0 oy
(3,585 puan) tarafından
28 aylık 15 aylıktı ikili cümleler kuruyordu şimdi artık akıcı konuşuyor ne yaptığını gün içinde anlatıyor ne istediğini nereye gitmek istediğini falan söylüyor ne zaman rica etmesi gerektiği ne ne zaman teşekkür etmesi gerektiğini falan öğrendi 
(1,075 puan) tarafından
maşallah kız ne yaptın böyle
(3,585 puan) tarafından
sürekli konuşuyoruz kitap okuyorum uyurken masal anlatıyorum ondan da anlatmasını istiyorum birşey isterken lütfen bana yardım edermisin diyorum oda aynısını bana diyor birşey isterken annecim lüppen bana mantar yap dedi bugün :) dışarı çıktığımızda sürekli anlatıyorum şuraya gidiyoruz buraya gidiyoruz diye şimdi köprüyü geçince anne evimize gidiyoruz diyor yani anlayacagin hiç sıkılmadan sürekli konuşacaksın
(1,075 puan) tarafından
maşallah kuzum
0 oy
(1,945 puan) tarafından
30 aylık 2 3 lu kelimesi var söylediklerini ve ne isterse anlaşılıyor, ama  bazılarını anlamıyorum o da zamanla düzelir her çocuk çok farklı canim
(1,075 puan) tarafından
2 yaşında nasıldı peki kzuum
(1,945 puan) tarafından
Çok iyi değildi yine iki kelimesi vardı basit ama orada şurada anne bu. Tam 2 yaşına girdi kelimleri artmaya başladı. Şimdi en desem tekrar eder sayı sayar
(1,075 puan) tarafından
maşallah kuzum
0 oy
(544 puan) tarafından
Oglum tam 2 yasina girdiginde tek tek konusuyodu simdi o tarihdeki videolara baktım 

Anne bak polis araba 

Ben korktum 

Bizim arabam 

Benim arabam 

Ben bincem 

Pek akici konusamiyomus ben ham gibi yeni baslamis ikili kelimelere 

Suan 33 aylik cok iyi konusuyo  
(1,075 puan) tarafından
maşallah kuzucum
0 oy
(527 puan) tarafından
Erkekleri bilmiyorum bnm oğlum 1 yaşında. Şuan sadece anne baba gel gol teyze mama hadi  diyebiliyor ama  yegnim kızdı iki buçuk l yaşında akıcı. Konuşmaya başladı.  Şaşırtıcı cümleler kuruyor  teyzem ihtiyacın yoksa bu u bana verirmiain gibi yada kerem çok yaramazlık yaparsa onu lapinin önüne mı koyacaksın gibi
(1,075 puan) tarafından
evet benimde etrafımdaki kız çocukları 1 yada 1,5 yaşında akıcı konuştuğunu gördüm ama erkekler in geç kosnustugunu fark ettim
0 oy
(1,944 puan) tarafından
 2 yaşında ya i 24 aylıkken akıcı konusuyordu cümle olarak isteklerini anlatıyordu şuan 30 aylık normal sen ben gibi konuşuyor 
(1,944 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yanlız ben çok üstüne düştüm canım 14 aylıktan itibaren haftada iki gün pazartesi,cuma kreş gibi oyun grubuna gidiyor, sürekli yaşıtları ile sosyallestirdim sonra diğer günlerde dışarı çıkardım disardada sosyallestirdim , 12 aylıkken falan etkinlik kitapları almıştım onları yapmaya başladık sonrasinda ,çok kitap okudum ,çocuk şarkıları söyledim sürekli basit çocuk şarkıları söylüyordum mutlu oluyordu bebeğim   ,konuşmaz diye bir tedirginlik vardı  6 aydan sonra bu konuşma işinin üzerine çok düştüm ve 2 yaşa kadar sıfır ekran sırf bebekle ilgilendim 6 aylıkken falan camın önüne oturtururdum saatlerce konuşur ,  arabaları çok seviyor camdan gösterip anlatıyordum , bu mavi araba bu kırmızı araba AA tekerleri  varmış gibi gibi sürekli uyanık olduğu zamanlarda kısa cümleler ile konuştum çocukla onunda etkisi olabilir akıcı konusmasinin şuan 30 aylık 2.5 yaşında
(1,075 puan) tarafından
maşallah kzuum darısı bize inşallah
0 oy
(659 puan) tarafından
Buradakilere çok takılma canım herkesin çocuğu dahi maşallah 1,5 ile 3 yaş arası konuşması normal daha da gecikirse yardım alabilirsin 2 yaşından sonra çok hızlanıyor dil gelişimi 
(1,075 puan) tarafından
inşallah çok teşekkür ederim kuzum
0 oy
(301 puan) tarafından
21 aylık oğlum sadece iki kelime kurabiliyor.baba gitti Anne gel  gibi cümleler kuruyor.Çoğunluğu bebek dili konuşuyor anlamıyoruz. 
(1,075 puan) tarafından
maşallah ama en azından ikili söylüyor
(301 puan) tarafından
Çekirdek aileseniz ve ilk çocuksa normal diyor pedogoglar bol bol dışarı çıkarın çocukların olduğu yere çocuk ne kadar sosyallesirse o kadar çabuk konuşur. Diyor bide  resimli sesli kitap okuyun diyor
(1,075 puan) tarafından
teşekkür ederim kzuum çekirdek aileyiz gurbetteyiz bı ALLAH in kulu yok yanımızda park a götürüyorum hergun 1 saat filan sosyallessin istiyorum
(301 puan) tarafından
Kalabalık ortamdamda çabuk konuşuyor bizde gurbetteyiz nerde oynayan cocukları görsek yanına gidiyoruz çok etkisi oldu 2 ayda .Çocuklardan ögreniyor sosyalleşiyor hırcınlıgı gitti bizimkinin  dilleniyor  ama tam kelimeleri çıkaramıyor peltek konuşuyor .
(1,075 puan) tarafından
darısı bize olur inşallah bende götürüyorum ama çocuklar bile artık kendi aralarında bir grup oldukları için oynamiyorlar
0 oy
(178 puan) tarafından
Benimki de erkek bebek 2 buçuk yaşında, belli başlı 5 10 kelimeden başka bir şey söylemiyor. Anne attı, baba gel gel dede araba mama çiş bu kadar. Bir sorun yok dedi doktor ama bilmiylrum
(1,075 puan) tarafından
maşallah sorun yok demisse yoktur ,ekran varmı peki

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 339 göst.
1 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2935 (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 521 göst.
5 Aralık 2023 Aile kategorisinde Yanlizbirkul (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,255 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu