0 oy
77 göst.
Aile kategorisinde (135 puan) tarafından
Oğlum dört kızım iki buçuk yaşında ve oğlum kıskançlıktan bazen de aslında oyun oynamak istediği icin kardeşine vuruyor cok sık oluyor bu başetmekte zorlanıyorum, öğlen uyumazsa akşam yatana kadar huysuzluğunu kardeşinden alıyor ne zaman geçecek bu evet ara ara oynuyorlar birlikte ama oğlum cok hareketli ve ben doğrusunu yapamamaktan yetememekten korkuyorum 

7 Cevaplar

0 oy
(3,690 puan) tarafından
Bu bir süreç ve vurmayı desteklemeden vazgeçirmek, dikkat dağıtmak lazım diye düşünüyorum.benim kızım da oğlumun saçlarını eline dolayıp yoluyor. Oğlum sürekli bağırıp ağlıyor. Bir kaç kez vurdu oğlum, hayır dedim vazgeçirdim. İkisi birbirine vursa başedemem. Kızımı saç çekip vurmaktan vazgeçirirsem eğer harika olacak. 
(135 puan) tarafından
Dikkat dağıtayım da her zaman olmuyor bir oluyor iki oluyor üçüncüde olmuyor çünkü cok sık yapıyor oğlum kıskanıyor çünkü kızımla azıcık birebir vakit geçirsem hemen ya elinden oyuncağını alıyor ya vuruyor öfkesini belli ediyor belli 4 yaş etkileri de vardır bilmiyorum umarım zamanla geçer
(3,690 puan) tarafından
Ben birini öpünce diğeri kendini yere atıyor. Birine su verince öteki hemen bağırıyor. Hangisini kucağıma alsam öteki üzerime tırmanıp bana vurmaya başlıyor. Denge kurmak gerçekten zor. Haklısın herzaman dikkat dağıtılamıyor.
-Reklam-
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Oğlumla kızım yedi yirmi dört kavga ediyorlar birbilerine vuruyorlar fazla ileriye gidilmediği sürece karışmıyorum iki dakika sonra barışıyorlar kavgayı fazla abartılarsa birini bir koltuğa diğerini diğer koltuğa oturtuyorum birbirleriyle konuşmalarına izin vermiyorum iki dakika sonra yine özür dileyip barışıyorlar:)
(135 puan) tarafından
Oğlum kızıma vurunca hem kız oluşu hem küçük oluşu gereği hemen ağlıyor yanıma geliyor bazen şiddetli de vuruyor bilemiyorum napıcam
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Iki oglum var 4.5 ys ve 2 5 yas olacak.bizimde kucuk satasir surekli atlar tepesine buyukte de oyuncak kiskanclgi var
0 oy
(17,788 puan) tarafından
Ben 8 yaşındaki oğlumun ergenliğiyle 2 yaş sendromuyla uğraşıyorum ortncam akıllı birtek 
0 oy
(3,608 puan) tarafından
Yaparsin kuzu ilk kendi aralarında sosyallesiyorlar:) 

Benim ortanca 4.5 kucuk 2.5 ama genelde iyi anlasirlar hamdolsun benim ortami buyuk oglum bozuyor hep:)
0 oy
(965 puan) tarafından
Vllh cnm hiç sorma aynı kaderi paylaşıyoruz bnm oğlan 3,5 yaşında kızım 1,5 kızıma arada vuruyor o da kıskanınca ama şakadan kızıma sinirlenince bana kızıyor kardeşine kızma diye birde şuan 35 haftalık gebeyim inan perişan oluyorum onlarla uğraşmaktan 
0 oy
(569 puan) tarafından
Canım vuran çocuk sürekli vuruyor unutması zor arkadasimin 3 çocuğu var küçükleri sakindi büyükler birbirini dövüyordu bu sefer oda onlardan görüp başladı coglik atmaya vurmaya :D benim kızım misal vurmazdi cocuklara şimdi çocukları göre göre oda vurmaya basladi

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 329 göst.
27 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Ajangadget (1,311 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 119 göst.
1 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Sed.bey (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 136 göst.
7 Nisan 2024 Aile kategorisinde Yakamozzzz (428 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 250 göst.