0 oy
200 göst.
Diğer kategorisinde (355 puan) tarafından
Kızlar gitme durumumuz var posta açmıştım zaten eşim gidecek önden 6 ay sonra bizi alabilir ancak siz olsanız gider miydiniz orada yaşam şartları nasıl bilen var I tanıdığı falan olan 10 aylık bebeğim var

13 Cevaplar

+1 oy
(2,736 puan) tarafından
Eşin gider gitmez, oturumu alır almaz devlet evlerine yazılsın. Sıra oldukça fazla oluyor ve aklınızda olsun evler Türkiyedeki kadar büyük değil genelde. Devlet evleri uygun fiyatlı oluyor kira olarak. Bunun dışında kreş imkanları oldukça güzel ve yakın çevrende mutlaka bulursun ama devlete vermek istiyorsan ona da gider gitmez yazılın mutlaka. Erken yaştan itibaren kabul ediliyor zaten. Gerekirse sen de işe girebilirsin böylece. Dil kursunu aksatmayın, önemli bir kriter çünkü. Gelir gider dengesini tutturursanız sosyal yaşam ve imkanlar oldukça iyi ve size tavsiyem çalışacağınız yerleri iyi seçin, sizin onlara muhtaç olduğunuzu bilip sosyal haklarınızı, çalışma saatlerinizi (haftalık 40 saat tam mesai) istismar etmesinler. 
(355 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için sağolun. Siz orda mısınız canım
(2,736 puan) tarafından
Rica ederim, yurtdışındayım da Almanya değil ama orada yaşayan arkadaşlarım var 1  2 tane. Zaten Avrupa genelinde sistemler çok benzer.
(355 puan) tarafından
Öyle mi çok yararlı bilgiler verdiniz sağolun :) siz hangi ülkedesiniz peki
-Reklam-
0 oy
(5,234 puan) tarafından

Eşim nereye ben oraya yanımda olmadıktan sonra türkiyede ne yapacağım 

(355 puan) tarafından
Evet bende gideceğim zaten ama sadece bazı soru işaretleri var kafamda
(5,234 puan) tarafından
Yaşam şartlarını bilemiyorum normalde türkiye den çıkmak istemem ama eşim gidiyosa kesinlikle durmam
(355 puan) tarafından
Evet önce o gidecek eş ile de beni alacak yanına 6 ay sonra falan
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Giderdim ben. Insan hersekilde uyum saglayabilir. Dil konusunuda hallerdersen daha hizli uyum saglarsin
(355 puan) tarafından
Orada yaşayan tanıdığınız var mı peki
(3,333 puan) tarafından
Yok canim ya.. ama şansım olsa durmam gercekten
(355 puan) tarafından
Bizde değendiriririz inşallah
0 oy
(426 puan) tarafından
Ben eşimin olduğu her yere giderim. Yolculuk nereye?
(355 puan) tarafından
Ya ne güzel bakalım biz ne yapacağız herşeyin hayırlısı olsun
(426 puan) tarafından
İnşallah işiniz rast gider, darısı da benim başıma olur ama eşim bağlarını bırakıp hayatta başka memlekete gitmez :D
(355 puan) tarafından
Eşimde biraz o konuda sıkıntılı ama çocuğumuzu düşünmek zorundayız
(426 puan) tarafından
Çocuğun için hayırlısı olur inşallah canım. Hangi şehre gideceksiniz?
(355 puan) tarafından
Münih
0 oy
(625 puan) tarafından
Bu tamamen benim fikrim ama ben Türkiye dışında bir yerde yaşamam ya.. Ya eşim de gitmesin, ya da belli aralıklarla biz onu görmeye gidelim o bizim yanımıza gelsin isterim.. Ailem yalnız, onları tek başına burada bırakamam diye düşünüyorum.. 
(355 puan) tarafından
Canım valla bende ülkemde yaşamak isterdim ama artık ekonomi bakanı çıkıp çok bariz bir şekilde benden birşey beklemeyin diyorsa da artık bize de başka çare kalmadı
(625 puan) tarafından
Ekonomik durum sıkıntılıysa ona bir şey diyemem canım Allah yardımcınız olsun..
(355 puan) tarafından
Sıkıntılı valla canım bi bebeğim var eşim asgari ücret alıyo ve kiracıyız
0 oy
(5,283 puan) tarafından
Kaynanamın tanıdığı gitmiş Almanya'ya . Konusu açıldı ben gitmem dedim. Eşim siz olmadan tek gitmem dedi. Ben yapamazdım ya dil bilmiyorum bide özlersem burayı. Eşimin akrabaları var Fransa'da ama onlar yıllardır orda dilini biliyolar ev yaptırdılar. Senede bi kere yada iki kere gelip tatil yapıolar
(355 puan) tarafından
Bizde ayrı kalmak istemiyoruz ama başka yolda yok gibi
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Ben olsam giderdim ekonominin durumu ortada. Tabi oradaki yaşam şartlarını bilemiyorum. 
(355 puan) tarafından
Aynen öyle yoksa kim yaşadığı yeri bırakıp gitmek ister ki
0 oy
(2,818 puan) tarafından
Bülbülü altın kafese koymuşlar vatanım demiş her ne kadar zor yaşaması imkansıza yaklaşan bir ülke olsak da doğduğum yer hiç bir yere gitmem.
(1,839 puan) tarafından
Zencefil bacım bu devirde bir sokum ekmekle olmuyor. Hadi biz olduk diyelim çocuklar ne olacak? Bu pahalilik bu hayat şartları her gün beni bir defa daha şaşırtıyor. Asgari alıp evi kira olan hele bir de çocuk okutanlar napıyor diye hep düşünürüm. Illa vatanım ama vatanın şartları da belli
(2,818 puan) tarafından
Yani şehir hayatı gerçekten zor evet şartlarda iyi değil.  Bu konuda herkesin fikrine saygım var ama ben gitmem ama yurt dışında da şartların nasıl olduğunu bilmiyorum
(1,839 puan) tarafından
Artı eksi yönleri vardır elbette. Ülke içinde bile şehir değiştirince nasıl zor oluyor kaldı ki ülke değiştirmek daha zordur. Ama işte şartlar. Rabbim herkes hakkında hayırlısını versin.
(2,818 puan) tarafından
Amin inşallah. Ya biraz eski kafalı mantigindayim ben yasadgim şehirde küçük oldgu için surda başıma bisey gelse dışarı çıksam memleketim adamı illa yardıma gelen olur derdimi anlatırım ama yurt dışında bilmem nasıl olur
(355 puan) tarafından
Canım ben o asgari ücretle bir bebekle kirada yaşayan daha doğrusu yaşamaya çalışan olarak gitmek istiyorum. Ne yazık ki keyfimden değil
0 oy
(7,664 puan) tarafından
Giderdim tabii ki 
(355 puan) tarafından
Dimi canım
0 oy
(1,895 puan) tarafından
Giderdim çocugumun geleceği için giderdim. 
(355 puan) tarafından
Kendimi geçtim zaten çocuğumu düşünüyorum inanın
0 oy
(939 puan) tarafından
Eşim nereye ben oraya ayrı gayri olurmu olmaz araya soğukluk uzaklık girer 
(355 puan) tarafından
Olmaz ama bi 6 7 ay kadar ayrı kalmak zorundayız
(939 puan) tarafından
Zorunda olmaya bisey diyemem ama karar sana kalırsa mutlaka git
0 oy
(7,358 puan) tarafından
eşim nereye ben oraya 
(355 puan) tarafından
Öyle canım
0 oy
(2,222 puan) tarafından
Keşke gitme gibi bir şansım olsa çocuklarımi alıp koşa koşa giderim 

Ekonomi açısından söylemiyorum
(355 puan) tarafından
Tanıdıkların var mı canım hiç nasıllar
(2,222 puan) tarafından
Tanidigim yok zaten olmasında ben onlardan kaçmak için istiyorum zaten
(355 puan) tarafından
:D  evet gerçekten ben de uzak olmayı istiyorum

İlgili sorular

0 oy
55 cevap 663 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Keriman (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 550 göst.
4 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 688 göst.
12 Nisan 2020 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,777 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 405 göst.
20 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,368 soru

11,325,386 cevap

34,777 kullanıcı

...