+1 oy
1,194 göst.
Aile kategorisinde (95 puan) tarafından
Kızlar sabah yazmıştım kaynım bizde kalıyor esim sabah çıkmıştı onu yalnız benle evde bırakmıştı aramıştım uyusun diye bıraktım dedi kızdı bende annemlere geldim uygun değil yaptığın sürekli bu konularda beni dinlemiyor diye geldim annemlere üç dört defa beni aradı cevap vermedim oda mesaj attı ne sen ne anan gil evime gelmeyin niyetinj anladım yani kardeşim gitsin diye gitmişsin annenlere demek istedi bende yaptığın uygun değil bide ailen sana kizdigunda hıncını benden çıkarıyorsun diye cevap verdim başka bişey yazmadı umursamıyor sanki beni kizlar

23 Cevaplar

+4 oy
(795 puan) tarafından
İslam İslam islammmmmmmm... Bu erkekler deli edecekler. Kayın ölümdür! Kayın ateştir! Hadisi şerif bunlar. Birazcık İslama namahreme dikkat etsek böyle bir durumla karşılaşmayız
(95 puan) tarafından
Bide eşim sözde dindar biri
(553 puan) tarafından
Yemisim onlarin dindarligini kendilerine gelince hersey helal mübah asla dönme 3 tane kaynına sen bakmak zorunda degilsin nikah dusuyo nikah
(553 puan) tarafından
Yeminle benim esim olsa asla sokmaz eve koye gideriz yegenleriyle bile bırakmaz evden ciksa hadi sende ablama git der herkez adam olamıyo iste
-Reklam-
+1 oy
(3,694 puan) tarafından
Eşinin zerre nefsi yok. Nefsi olsaydı eğer kardeşini seninle aynı evde bırakmazdı zaten. Annenlere gittiysen eğer çok haklı bir sebeple gitmişsin.  Bence kendini sessize al, bırak abi kardeş yaşasınlar. O kocan elbet tutuşacak. Konuyu kendinden bağımsız ailenin üzerine at. Annem-babam bırakmıyor, izin vermiyor, nefisleri almıyor de ki olayı karı-koca değil tüm ailecek çözesiniz. 
(95 puan) tarafından
Valla haklısın canım bide tesetturluyum hiç rahat etmiyorum
(3,694 puan) tarafından
Kayın ateştir ben bunu bilir bunu söylerim. Rahat edemezsin tabiiki, sofrada bile istediğini istediğin kadar yiyemezsin. Kocanın yanında kardeş gibi davranırsın kocana. Gece banyo yapsan aman ses olmasın dersin. Bir sürü saçmalık işte.
(95 puan) tarafından
Eşimde sözde dindar biri ve defalarca anlatmama rağmen bu konuda beni çiğnedi artık kendisi bilir kalsın kardeşiyle ne yaparsa yapsın
(3,694 puan) tarafından
Bekle canım, zamana bırak
(95 puan) tarafından
İnşallah canım teşekkür ederim
+1 oy
(441 puan) tarafından
Aynı durumu annemle yaşadık. Amcam işinden atıldı karısı ile boşandı. Babam tüm borçlarını kapattı geldi benim odamı amcama verdi sınava hazırlandığım sene bir de oldu bu. Ders çalışmak için amcamın uyanmasını beklerdim çünkü oturma odasında da babam televizyon izlerdi bir süre sonra akşamdan kitaplarımı ayarlardım kimse uyanmadan sabah çalışırdım salon da çalışırdım akşam babam gelip koltuğa kurulduğunda annemlerin yatak odasına geçerdim çünkü odam da amcam telefon görüşmesi yapardı. Göçebe gibi evin içinde ben ve kitaplarım dolaşırdık. Bir süre sonra annem isyan etti çünkü ben okuldayken dışarıdayken amcamla tek kalıyorlardı. Babam başta blöf sandı baktı iş ciddi geri adım atmak zorunda kalan o oldu. Çünkü kendi evimiz de rahat edemiceksek orda yaşamanın da manası yoktu. Bence bir yola çıkmışsın ailende arkanda ise geri adım atma.
0 oy
(918 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Orayı sadece kendi evi değil olarak görüyorsa vay halinize 
(918 puan) tarafından
Bende kaynımla aynı evde kalmak istemezdim şahsen özellikle eşim de benim evim gelme falanndese burnundan getirirdim .
(95 puan) tarafından
Nasıl burnundan getirirdin canım
(918 puan) tarafından
Eşin senin gelmeni istemiyorsa mesela ben de gitmezdim annemlerde kalırdım bir süre kendi evinde mutluluklar derdim zaten eşin için önemliysen seni arar özür diler hatasını anlar seni almaya gelir ama böyle birşeye asla izin verme bundan sonra benim evim kelimesi çok kırıcı ve terbiyesizce ayrıca kaynınla kalman da senin insiyatıfınde değil çok iyi biliyorum ama hiç hoş değil başta kocanın düşünmesi gerekiyor bunu benim eşim asla izin vermez böyle şeylere mesela evli olmayan arkadaşlarını eve bile çağırmaz ne işleri var diye bazen bana abartı geliyor ama artık devir maalesef çok kötü
(95 puan) tarafından
Anladım canım inşallah oda pişman olur. Herşeye benim diyor para onun ev onun eşya onun yani asgari ücret ile geçiniyoruz parayı bulsa zengin olsa düşünemiyorum gerçekten. Eğer zengin olup bana hainlik yapacaksa Rabbim hiç vermesin ona
(918 puan) tarafından
Çok kötü gerçekten .
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Vay be.. dik dur o zannediyor kaynin donunce sende evine gideceksin. Ciddi oldugunu anlamsdi lazim. Benim evim ne demek ya. Terbiyesiz. Sen onun eşisin. Hem kel hem foul ya
(95 puan) tarafından
Ya öyle vala canım kaldığımız evi bile sadece kendi evi olarak görüyor bencil
(3,328 puan) tarafından
Bak süründür canim cidden diyorum. Yoksa daha cok canını yakar bu adam. Asla arama bakma. Takma zaten aile gorseydi aenin isteklerini on plana alirdi
(95 puan) tarafından
Aynen canım inşallah o pişman olur Rabbim onu pişman etsin
0 oy
(7,945 puan) tarafından
Ee eşin aradığında neden cevap vermedin 3-4 kere aramış açıp konuşmak cokmu zor konusarak cozulmicek bişey yoktur diye düşünüyorum siz sanki yokuşa surmussunuz işi 
(7,945 puan) tarafından
Bide sürekli böyle annene gidersen ilerde annenede düşman olur diye düşünüyorum en ufak şeylerde anneye çekip gitmeyin bence sağlıklı bişey değil
(95 puan) tarafından
İlk defa geldim canım artık üst üste geldi hataları o yüzden
(7,945 puan) tarafından
Anladım hakkınızda hayırlısı olsun eşin anlayıssizlik yapmış sen haklısın tabiki onda sıkıntı yok konuşarak anlayabilseniz keşke birbirinizi
0 oy
(3,019 puan) tarafından
Tamam de kapat muhatap olma kendi kivransin
(95 puan) tarafından
Pişman olur mu sence canim
(3,019 puan) tarafından
Olur olmazsa da kıymetini bilmeyene ömrünü heba etme
(95 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Eşin hiç anlayışlı değil aynı yaş kayınla aynı yerde ben de olsam kalmazdım. Benim de kaynım benle yaşıt bazen kalır o da. Eşimle giderler ama ben rahat edemem asla o da kalmaz zaten bazı insanlar düşüncesiz bence. Eşin gibi yani 
(95 puan) tarafından
Evet sadece Kendi anasını kardeşlerini düşünür karım üzülür mü üzülmez mi umrunda değil
0 oy
(3,585 puan) tarafından
İkisi aynı evde sürünsün boşver sen olmayjnca nasıl yaşıyorlar görsünler 
(95 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(15,227 puan) tarafından
Sankisi fazla olmuş malesef 
0 oy
(4,254 puan) tarafından
Senin düşüncen doğru davranışın yanlış.Ailenden bir büyük bu konuyu eşinle konuşmalı bende oturdum eşimin ailesi ile kaynimda vardı evimi ayırdıktan sonra kaynim eşim olmadan asla evime girmez kardeş gibiyiz üstelik saygı çok önemli 
0 oy
(67 puan) tarafından
Ben tek bişey merak ettim 1 kız kardeşiniz olsa ve sizde kalsa kayın falan olmasa sorun olur muydu 
(95 puan) tarafından
Eşimle yalnız kalmasını istemezdim sorun olurdu bu durumda
(598 puan) tarafından
Papatya en doğru ve mantıklı cevabi verdi. Ben de her konuda  empati yapmaya çalışır öyle hareket ederim ama mesele kardeş meselesi değilesele erkek kardeş meselesi. Eğer ki gelip kalan görümce olsaydı sizin sorduğunuz soru çok doğru bir noktaya parmak basmak olurdu ama burada konu eşek kadar herifin  kalması.
(95 puan) tarafından
Kesinlikle canım böyle yapmaları bana zerre değer vermediklerini gösteriyor hadi onlar vermiyor ama eşim vermeliydi onlar için beni bu duruma getirmemeliydi
0 oy
(2,152 puan) tarafından
Sen pes etme canım o pes edecek emin ol 
(95 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(2,852 puan) tarafından
Bu lafın üstüne dini nikah düşer mi acaba kafama takıldı 
(95 puan) tarafından
Hangi laf canım
(2,852 puan) tarafından
Bir daha evime gelme demiş ya
0 oy
tarafından
Kardeşini bide ayağında salla uyut ***** ya ne sinir bozucu bin insan ya bırak gitme at gibi giden ** gibi döner kişnesin deli yürek gelir gelmezse de çok koymamalı bence o genişlik maşalah
(95 puan) tarafından
Öyle canım ama iki çocukla düzenim bozuldu evlendikten sonra baba evi olmuyor artık. Ailesine verdiği değeri bize vermiyor maalesef
tarafından
Büyükler derdi seçtiğin adamla değil ailesiyle de evleniyorsun derdi
0 oy
(75 puan) tarafından
Durduk yere yuvasına nifak sokmuş ya.Sen düzgün bir dille isteğini belirttin.Ne diye uzatıp şu mübarek ayda huzursuzluk çıkarıyor anlamıyorum .Ha bu arada eski postlarına baktım daha önce adam sana evden git demiş.Bu olay onun için bulunmaz bir nimet olmuş.Hem evden giden sen oldun hem de ona göre huzursuzluk çıkaran sen oldun
(95 puan) tarafından
Mübarek günü düşündüğü mü var Allah'tan korksa böyle yapmazdı dediğin gibi belki de ona gün doğdu zaten aradi açmadım daha ne sen ne anan gil gelmeyin evime dedi Rabbim bu mübarek günün hürmetine onu pişman etsin hakkımı bırakmasın
(75 puan) tarafından
Canım benim üzme kendini olacağını varmış.Bu olay olmasa da başka birşeyden zaten bahane yaratacakmış.Seni evden göndermek istediğine göre.Sadece dik dur kararlı ol.
(95 puan) tarafından
Acaba başka birini mi düşünüyor ondan mı böyle yapıyor
(75 puan) tarafından
Herşey olabilir
0 oy
(2,762 puan) tarafından
İyi yapmışsın ne kayninla baş başa yaşamak zorundasın ne de seni zerre kıskanmayan namahremini önemsemeyen bir eşle yaşamak zorundasin.boyleleri yüzünden zaten nesil bozulup gidiyor. 
(95 puan) tarafından
Kardeşim de diyor sabderedeydin zaten gidecek misafir bide kaynin saf biri keşke evi birakmasaydin bunun için diyor ama ne kadar safta olsa gidecekte olsa o an kalması uygun değil yinede ve bunu anlamıyorlar
(2,762 puan) tarafından
Sen benim namusumu zerre kadar dusunseydin bu evde kaynimla beni zaten birakmazdin de. Saf diye erkek değil mi? Ya o saflıkla bişey yapmaya kalksa. Ömür boyu sana zillet olur. En başında böyle biseye olur vermesen en guzeliydi ama benim artık içime sinmiyor de. Yine Altan ve güzel dille izah etmen en güzeli. Eşine sen benim namus bekcimsin senin sorumluluğunu en üst seviye alman gerekir gibi güzel ve sakin bir dille de konuşursan belki kafasına biseyler dank eder. O da ailesine mahcup olduğu için sana bu kadar kızgın. Çünkü senin onu mahcup ettigini dusunuyor. Alttan alıp kendini iyi anlatırsan muhtemelen anlayacaktır :)
(95 puan) tarafından
Vallahi canım defalarca sakın güzel bir şekilde anlatmisim bagirmiyorum zaten sevmiyorum bagirmayi aksine o bağırıyor akşam bak kardeşin saf temiz birseyini görmemişim ama onu sabah benle tek bırakma onu da götür dedim sabah kalktım baktım kardeşini bırakıp gitmiş aradım helal olsun sana dedim birakmissin kardeşini burda bağırdı çağırdı kardeşlerim gelmesin mi evime dedi bağırdı çağırdı bende tamam ben gidiyorum siz kalın dedim tamam dedi bende geldim
(2,762 puan) tarafından
İyi o zaman kendini daha fazla anlatma. Bişey de söyleme. Böyle gelip kalacaklarsa seni suistimal edecekse yaşasın onlarla.
(95 puan) tarafından
Aynen canım teşekkür ederim
0 oy
(1,666 puan) tarafından
Hala daha ailene kızınca hıncını benden çıkarıyorsun niye diyorsun ne yaparsa yapsın evime gelme ne demek ya evi sen olmasan ev mi acaba dört duvarmi sadece niye bbu lafı sineye çekiyorsun kavgaya tartışmaya çekmeye çalışıyorsun konuşulcak birşey mi birakmis ortada yapmayim söyle erkekler haddi bilsin ağzından çıkan kelimenin bedelini ağır ödesin bir daha demeye yapmaya korksun yapacaklarindan korksun da yapamasın daha bu duruma gelme  adam ne diyor sen ne diyorsun resmen 
(95 puan) tarafından
Evet basit birşey değil böyle şeyler olduğunda benim evim benim param der ben evi hiç terketmezdim ondan mı böyle yüz bulmuş bilmiyorum
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Kusura bakmada senin kocan d o m u z yemiş galiba.
(95 puan) tarafından
Bişey diyince de ailemi istemiyorsun evime gelmesinler mi falan diyor başka yerlere çekiyor
0 oy
(695 puan) tarafından
Seni umursamamak demeyelim de ailesine daha çok önem veriyor diyelim bence benim eşim çok dindar değildir daha doğrusu aile olarak çok dindar değillerdir ama eşim askerdeyken kaynım bizim memlekete getirdi çocuk alışverişimizi yaptı eve dahi girmedi yenge bir eksiğiniz varsa sen telefon et ben hemen gelirim hallederim giderim annem gelecekti mesela hatta ben dedim gel dedim hani akşam annemin otogardan alınması gerekiyor annem bırakır öyle gidersin yok yenge dedi annem de taksiyle aldım geldim mesela hani onlar bile hani bu konuda çok dikkatli dinler
(95 puan) tarafından
Valla bunlar öyle değil büyük kaynimda gelir oturur gider kocam yokken görümcem bize gelse başka odalar soğuk diye bizle aynı odada uyur hiç birşey anlamadım ben bunlardan

İlgili sorular

+1 oy
33 cevap 639 göst.
16 Nisan 2024 Aile kategorisinde Papatya0000 (95 puan) tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 819 göst.
0 oy
60 cevap 1,294 göst.
20 Mart 2022 Aile kategorisinde Papatyasever (3,162 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 204 göst.
8 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Elf drms (814 puan) tarafından soruldu