+1 oy
808 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar burdan pek fazla bişey yazmam ama daha önce demiştim kayinlarim bnde kalıyor diye  .. şimdi biz yarın sabah uçakla memlekete gidicez 3 yiıldır evliyim hiç gitmedim...neyse en büyük kaynım eşi vefat etmiş 3 çocuğu köyde 1 oğlu ve kaynım bnde kalıyor eşi de 2 yıl önce vefat etti ...bide bekar kayinlarim var bnde kalıyor kaynanam yok üvey var ama konuşmuyorum ... Eşim az önce bana diyor ki altınları yanında götürme burda kalsın bozduracaz. Ev alacaz yada araba alıp saticaz bnde veremiyorum dedim  bana bağırdı ver dedi bnde dedim vermiyorum abin çocuklarına sahip çıkmıyor sabah akşam içip içip geliyor 1 lirasını vermez bn neden veriyim verirsem de bana bı düzen kur dedim bn mecbur değilim ailene bakmaya bana bagirdi elini kaldırdı ama vurmadı kendi kafasina vurdu ... Yarın seni birakicam bı daha gelme dedi .... Sizce haksız mıyım  bana diyor altınlar babanın altıni değil sarıçam tabi bı arada birliğimiz beraber güya ama 4 aylık evli eltim var onunda 1 bileziği 6 çeyreği var onunkini de  al diyorum sen vercem diyor anlamıyorum her şeyi yapan bn  zaten eltim direk ayrı eve geçti şu an çok üzgünüm 

20 Cevaplar

+3 oy
(5,514 puan) tarafından
İşiniz çok zor madem öyle diyor, çeker giderimi babamın evine. Altınları da alırım gerekirse sokağa atarım millete dağıtırım yine vermem. O altınlar ikinizin ve hatta yasal olarak sizin
tarafından
Hayır neymiş efendim onda hepsinin parası varmış
(5,514 puan) tarafından
Düğünde takılan her şey kadınındır. İsterse bütün altınları onlar almış olsun. Bir evde kayınlarla birlikte yaşamak kolay mı ya?
-Reklam-
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Vermek zorunda değilsin eşin alsın almasın o senin mehir hakkin 

Allah akıl fikir versin esine
tarafından
Yok mehir değil diyor
(1,798 puan) tarafından
Dinin gereği bu eşin inkar etse ne olur
0 oy
(48,392 puan) tarafından
altinlarini al babanin evine git kurtul 
0 oy
(7 puan) tarafından
O altınlar senin hakkin alamaz senden sende verme. Maddiyat yüzünden seni bosayacaksada bırak boşan kimse.kimseyi sacma halleriyle çekmek zorunda degil. İnsan ayrimi yapiyor belliki esin yada ver diye gözünü korkutmak istedi ama bence hic etik hoş degil cekmek zorunda değilsiniz 
0 oy
tarafından
Asla verme onlar senin hakkın rızan olmadan alması  haram bı kere. Sen onca fedakarlık yapacaksın babanın evine git diyecek. 

Git ve gelme orda rezil rüsva olsun o da. 
0 oy
tarafından
Aklın varsa geri gelme bak Allah sana bir kapı göstermiş işaret bu aklı olan zaten o eve dönmez de neyse 
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Altınlarını al babana git. Kapında ko.pek olup evini ayirmazsa da gelme kayinla yaşamak ne alaka 
(48,392 puan) tarafından
he valla kayinlari çocukları
(2,587 puan) tarafından
Ben bir kayinpedere zor sabrediyorum. Adam kahvaltı yapıp gidiyor akşam 5 6 ya kadar evde yok ona rağmen
(48,392 puan) tarafından
nerede duruyo.gunduz
(2,587 puan) tarafından
İndirimli market , pazar , emekliler lokali :))) bazen köye gider haftada 1 2 öyle
0 oy
(465 puan) tarafından
Mehir hakkın onlar senin ne demek alamazsın al git bankaya kendi adına at kız valla kafayı yemiş bu erkek milleti 
0 oy
(3,499 puan) tarafından
Yok sen beni bırakma babamın evine ben yolu biliyorum s.lk değilim der çeker giderim 
0 oy
(472 puan) tarafından
Altınları verme git babanın evine uzaklaştırma al çocuk var mı 
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Altınlara bişi demicem de kazık kadar adamların senin yanında ne işi var ben asla kabul etmem zaten eşimde böyle bir şey yapmaz ne işi var hiç rahat edemezsin evde sürekli kıyafetine dikkat edilen haline hareketine dikkat etcen 
tarafından
Guya svsir ediyorum bı yuvamoz olcak ama eşim ***** neymiş hepsine ev alalım biz en son alırız diyor ne alaka zaten evin büyük gelini benim
(1,250 puan) tarafından
Senin kocada biraz eksiklik mi var herkesin yasası onami düştü elalemle ev alincak diye senin altınlar niyegidiyo hem bakalım onlar zamanı gelince yardım etceklermi ne belli
0 oy
(441 puan) tarafından
Canım bir sefer tamm dersen hep ister bu tip erkekler. Hatırlıyorum senin postunu. Tavsiyem kendi düzeninizi Kuran'a kadar annenin evinden gelmemen. Yoksa sen ölene kadar kaynına çocuklarına bakarsın. Ama daha açık konuşacak olursam bu dediğim belki acı gelecek ama eğer eşin ne durumda olduğunuzu hrp birlikte yaşamanın evliliğin ise zarar verdiğini görmezse ilerleyen zamanlarda ya boşanmaya gidersiniz yada iş şiddete gider. Ne kadar bu tarz sorun yaşayan gördüysem son hep bu tarz oldu. Eğer eşin seni sevip değer veriyorsa zaten bu şekilde bir yaşam sürecek istemez. 
tarafından
BM de çok yoruldum ne düzen var ne de bişey eşim asla kardeşlerini bırakmaz ailem de arkamda durmaz
0 oy
(6,515 puan) tarafından
Tabikide sen bakmak zorunda değilsin asla verme altınlarını elinde her zman bı güvencen olsun 

Seni ailen ne diyor bu duruma 
tarafından
Aileme  anlatmadım hiç  bu olayı zaten annem hasta hiç üzülsün istemem zaten arkamda da durmazlar
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Hem dinlen hem yasal olarak altınlar senin hakkın ayrıca bekar olsun evli ve çocuklu olsun fark etmez kayınlarınla aynı evde yaşıyor olman bile tuhaf ben olsam kabul etmezdim madem öyle diyor git Bir daha da dönme altında da kendi başına ev al 
tarafından
İstanbul da ev almak hayal artık malesef
(1,009 puan) tarafından
O doğru ev almaya geçtim kiraya çıkmak bile hayal eşimle eve çıkacağız eşya döşeyeceğiz eşim şu an İstanbul'da çalışıyor ama kiralar o kadar pahalı ki deprem bölgesi olmasına rağmen hatay'a geri döneceğiz altınlarınızın değeri toplam ne ne kadar yapar bilmiyorum ama onlar sizin her türlü güvenceniz
0 oy
(30 puan) tarafından
Bak cevap yazcam, biliyorum linçde yiyebilirim fakat açık bir yorumda bulunmak istiyorum kimse üstüne alınmasın. Tahmin ediyorum eşinin ailesi kürt. Ben türküm benim eşimin ailesi kürt. Ve inan bu dedikklerini ben şok içinde yıllarca yaşadım. 5 kaynım var, benden önce ikisi evlendi, onlarda ve içine gelin geldi. Bizde adet boyle dediler, bende ev içine gelin geldm. Sonra baktim benden sonra gelenler direk ayri eve cikti. Ben geldiğim için öncekilerde ayri eve cikmişlardi. Bir baktim ki hersey benim ustume kaldi. Yillarca sabrettim. Esiminde huyu degişti, beni seven adam gitti yerine zırt pırt kavga cikaran biri geldi. Bildiğin köle gibi bişey olmuştum, sabah geç kalkıyorum diye odamın kapısı tekmeyle açılıyordu kayınpederim tarafindan. Geç dediğimde saat sabah sekiz yani. Eşim akşam calisir gunduz evde. Soylediğim zaman inanmazdi. Bigun izin yapti, kayinpederimin haberi yok tabi. Tak diye yine tekmeyle acti kapiyi. Esim yataktan firladi ne oluyor diye. Sonra o gün para yüzündende kavga ettiler. Ben bisey yapmak zorunda kalmadan evimi ayırdı eşim sonunda. Fakat yaşadığım çevrede şunu fark ettim. Bu durumda yol yordam bilen gelinler ne yapiyor biliyor musun, diyor ki ben senin oğlunu çekemem, çocuklarıda babamın evinden getirmedim, çocuklarıda bırakır çeker giderim. Burdan hepiniz ne haliniz varsa görün, sizide herkese rezil eder bana yillarca cektirdiklerinizi herkese anlatirim diyorsun. Hatta çek git derlerse, bırakıp gidiyorsunda. Emin ol 2 güne kalmaz kapına geliyorlar, çocuk durmuyor, o olmuyor bu olmuyor diye. O zaman ben burdan anca ayri evime cikarim, hazirlayin öyle gelin kapima yada gelmeyin de gonder. Vallahide billahide ne yapacaklarini sasiriyorlar, 2 yıl suratina bakmiyorlar, sonra bi hakmişsin başkasıyla kavga ettiklerinde yine en iyi gelinleri sen olmussun. Bi dene derim benden sana tavsiye
(30 puan) tarafından
Bu arada çocuklari alip baba evine gidersen onların ekmeğine bal surersin. Malesef evet çok özleyeceksin çocuklarini ama sensiz bir halti beceremeyeceklerini görmeleri lazim. O yüzden cocuklarida birak git diyorum. Sen annesiysen oda babası illaki iki gün başlarına bisey gelmeden geçirirler. Sonrasında çocuklarinda sende rahat edersiniz
tarafından
Evet Kürt kızıyım ve Kürt geliyim bn Iğdırlıyim bizde böyle bişey yok ama Kars li eşim ve onlarda hep böyle eşim le asla kavga etmem ve bu çok ciddi bı kavga oldu zaten altınları vermem versem de bütün kayinlarim gitsin beni ilgilendirmez dedim zaten ev de bizim değil kaynimin üstüne em ufak şey de bize yol veren biri
(30 puan) tarafından
Gerekirse kiraya gidin bacim, ev ev üstüne olmuyor gerçekten. Sende eşine yardim edersin bir şekilde geçinir gidersiniz. Sakın altinlarıda veriyim deme, o senin guvencen olsun hiç degilse
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Vallahi ben sana işin İslami kısmını söyleyeyim kocaninqq sana bunu söylediği  nikahınızi zedeleniyor benim imam nikahım kiyilirken hoca bize böyle söyledi hatta eşime şaka ile bile olsa babanın evine gönderirim babanın evine git tarzı şeyler söyleme nikahınz zedelenir şaka dahi olsa demişti ben olsam kovulduğum yerde bir dakika bile durmam
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Git mahkemeye ver sıkıyosa al de senin yerine olsam o disardayken toplanip giderim bu nasil hayat ya bin kisi evde hepsi de erkek ne doyarlar ne temizlige dikkat ederler ustune de kendi evinde ustune basina oturduguna kalktigina dikkat et 
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Valla aklın varsa git babanın evine altınları da almtabi bir daha dönme.. hangi devirde yaşıyoruz kayın ne alaka yaa tövbe estağfurullah.. 
0 oy
(10,741 puan) tarafından
Sakın altinlari verme yasal olarak senin hakkın.
0 oy
(972 puan) tarafından
Verme sana mecburlar zaten bi kocallna karilik yapmiyosun ailesine bakiyosun.bunlardan ayrilmayi hic denemedin mi birak naparlarsa yapsinlar asiret gibi yasanir mi herkes kendi duzenini kursun iyi kotu

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 204 göst.
0 oy
4 cevap 112 göst.
0 oy
23 cevap 999 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde fatmahilall12 (214 puan) tarafından soruldu

377,322 soru

11,291,716 cevap

34,710 kullanıcı

...