+3 oy
1,258 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (1,943 puan) tarafından
Meehaba kızlar iyi akşamlar mesleğiniz ne çalışıyormusunuz?

Ben imam hatip lisesi mezunuyum ama halk eğitiminde gassal eğitimi aldım 2 aylık bebiş var o yüzden çalışmıyorum 

59 Cevaplar

+8 oy
(685 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Doktor olsam doktorum demek ayıp kaçmıyor, avukat olsam avukatım demek ayıp kaçmıyor ama ne hikmetse hocayım deyince sanki kibir deryasına bodoslama dalmışım gibi hissediyorum. Hocayım desem kendini beğenmiş görünecek, değilim desem yalan olacak. Talebeyim ben.
(685 puan) tarafından
Senin hocalık dediğin şey ne kız, ben direkt medrese talebesiyim. 5.sınıftan sonra okumadım bilmem öyle kpss falan
(1,658 puan) tarafından
Kuran kurslarinda kuran öğreten hocalar oluyor ya canım ondan.
(1,658 puan) tarafından
Diyanete bağlı kuran kursu hocalığı diyeyim
(685 puan) tarafından
Ben diyanete bağlı değilim işte cemaate bağlıyım
(1,658 puan) tarafından
Anladım. Canım memnun oldum yinede☺️
-Reklam-
+9 oy
(8,552 puan) tarafından
Yüksek lisanslı ev hanımıyımm

Aynı zamanda  aşçı, doktor, öğretmen,  tamirci , herşey  :D
(1,063 puan) tarafından
Anne babanın çocuk uzeridne haklarından biri güzel isim koymaktır. Baba bu hakkı ihlal etmiş maalesef. Öğretmen olarak listede okuduğumu düşündüm içim ürperdi yani bilginiz olsun. O çocuk babasının yakasına yapişsa yeri var ama konum Ağrı olunca bazı şeyler aşılamıyor
(9,502 puan) tarafından
Ben vefat eden bebeklerine hala üzülüyorum Allah sana sabır versin dayanma gücü versin.
(3,447 puan) tarafından
Adam çocuğuna azrail ismini vermiş diye konumu neden küçümsedin fatma konumla ne ilgisş var adamın isim tercihinin :)
(1,063 puan) tarafından
Bende aynı konumdayım da ondan maalesef bazı şeyleri asla anlatamıyorsun asla değiştiremiyorsun akıl tutulması gibi bişey yaşanıyor bu konumda, değişime gelişime direnç var
(3,447 puan) tarafından
Haklı olabilirsin
+4 oy
(1,063 puan) tarafından
22 yaşıma kadar hep tarlada çalıştım tozun toprağın içinde çiftçiydik. 9 sene memurluk yaptım 9. Sene öğretmen oldum 3. Yılım bitmek üzere 
(1,943 puan) tarafından
Maşallah
+2 oy
(12,765 puan) tarafından
Öğretmenim beş yılım doldu iş hayatında 
(1,943 puan) tarafından
Maşallah
(25 puan) tarafından
Öğretmenim hiç yılım dolamadi iş hayatinda :)) bundan sonra da olur mu gidişata bakılırsa sanmam. :(
(1,943 puan) tarafından
Belki olur bilemeyiz
(12,765 puan) tarafından
Gönlünden ne geçiyorsa o olsun :)
+2 oy
(763 puan) tarafından

Ev hanımı bence en zor meslek amanın yok böyle zor bir meslek :) ben aslında postaciyim.  bak postaci geliyor selam veriyor herkes ona bakıyor merak ediyor puhahaha ev hanimligi bana kafa yapti :) acilen meslegimi yapmaya başlamalıyım 

(1,943 puan) tarafından
:) :) :)
+2 oy
(7,859 puan) tarafından
2 yıllık gıda mezunuyum canım....
(1,943 puan) tarafından
Çalışıyomusun
(7,859 puan) tarafından
Hayır canım biri 20 diğeri 6 aylık iki kızım var buyusnler inşallah döneceğim..
(1,943 puan) tarafından
Inşallah hayırlısı nasıl olcaksa öyle olsun
(7,859 puan) tarafından
Amin inşallah ♥️
+2 oy
(8,975 puan) tarafından
Ben 12 13 yıl tekstil de çalıştım :) şuan evimin hanımı çocuklarımın anasiyim. Gassallik yaptın mı 
(1,943 puan) tarafından
Hayır sadece eğitim aldım yapmayı düşünmüyorum zaten bebek var ya o büyücekte ohoooo ama 2 yaşına gelince kreşe yazdırırım belki kayınvalidem orda çalışıyor serbest meslek yaparım
(58 puan) tarafından
Kız neden eğitimi alıp yapmıyorsn :))) korktuğun için mi şahsen ben eğitimini alırken bile korkardm
(1,943 puan) tarafından
Yoo eğitimimin insanın üstünde vermediler oyuncak bebekten eğitimi gösterdiler kefenlemeyei duaları falan öğrettiler iş yokki zaten istesemde çalışamam
(8,975 puan) tarafından
Manevi yönden en zor mesleklerden biri bana göre gassallik. Birkaç kez videolar da yaşadıkları şeyleri dinlemiştim çok etkileyici
+2 oy
(433 puan) tarafından
Meslek bi hayalimdi ve hayalde kaldı ailem sağ olsun şuan almadığım mesleği kızımda bekliyorum ev hanımıyım
(1,943 puan) tarafından
Benimkilerde çevreyi bahane edip üniye göndermediler
+2 oy
(4,612 puan) tarafından
Hemşireyim atanamdim koca parasi yiyom.d
(4,612 puan) tarafından
Girsem ozelde varda bn istemiyorum
(1,832 puan) tarafından
Hangi üniversite canım?
(1,943 puan) tarafından
Kendin bilirsin
(4,612 puan) tarafından
Uni kazandim kayit actirip devam etmedim lise cikisliyim
(1,832 puan) tarafından
Yaaa neden devam etmedin? Hangi üniversiteydi? Hemşirelik bölümü de güzel.
+2 oy
(1,832 puan) tarafından
Ögretmenim ben de. Rabbim nasip ederse bu eylülde döneceğim okula.
(1,943 puan) tarafından
Ay hiç sevmezdim edebiyat dersini:::)
(1,832 puan) tarafından
Neden kız :)
(877 puan) tarafından
Ben çok severim edebiyatı ah lise yıllarım gözümde tuttu
(1,832 puan) tarafından
Edebiyat sevilmez mi ya :) kabul ediyorum bazı konuları aşırı sıkıcı anlatırken ben bile bi bitse diyorum :)
(877 puan) tarafından
Aynen valla en son hatırladığım şey şu eser şair eslestirmesi ama hiç birini hatırlamıyorum sjsjsj
+2 oy
(3,342 puan) tarafından
Hiç çalıştın mı canım gassal olarak 
(1,943 puan) tarafından
Hayır çalışmak istiyordum ama iş yok tabiki belediyede istiyordum ama ordada dayım yok:) :) :) evlilik çocuk derken yalan oldu çalışmak
(3,342 puan) tarafından
Zor kuzum yaa senin meslegin tabi her mesleğin zorlu yanları var ama
+2 oy
tarafından
Çocuk gelişimi mezunuyum devam etmedim pişmanım, şuan ev hanımıyım
(1,943 puan) tarafından
İstesen devam edemezmisin
tarafından
Ederim ama sınavlara hazırlanmak çok zor geliyor bide bebek var
+2 oy
(4,078 puan) tarafından
Baytarım efendim :))
(4,078 puan) tarafından
@myrose canım vitamin içerikli yemler var. Ben bayadır çiftlik hayvanı çalışmıyorum şimdi güncel olarak hangi yemler var bilemiyorum o yüzden. Ama o yemlerden alabilirseniz uyumları daha kolay olur. Bir de bence bi hekim arkadaş görsün istersen. Görmeden çok birşey diyemiyoruz çünkü. Ama genel olarak yerleri ilk değiştiğinde böyle depresif halleri olabiliyor.
(4,078 puan) tarafından
Canım dişi kediye 8 erkeğe 6 alıyoruz biz şuan. Size ne fiyat verdiler. ?
(393 puan) tarafından
@Doga ben aynen vitaminli yem aldım dediğin gibi yapıyorum sürekli önlerinde yem ve su var bugün daha iyi gibiydi sanki belkide uyumlu sesiz bir civcivdir :D çok sağol canım bu arada
(4,078 puan) tarafından
Ne demek canım. Pek bi faydam dokunmadı ama :(
(393 puan) tarafından
Olsun bacım bildiğini dedin❣️♥️
+2 oy
(1,910 puan) tarafından
Diplomali ev hanımı:) 
+2 oy
(425 puan) tarafından
Medyacıyım ama şuan medyacıdan çok herseyim :D
+2 oy
(7,397 puan) tarafından
6 senelik kuaforlugum var geçmiş zaman belgeli çalışmayan bir hatunum
(1,943 puan) tarafından
Güzelliğinden belli oluyor kuaför olman :)
(7,397 puan) tarafından
Yaa kocamdan güzel iltifat etmen sakamoooooo❤️❤️❤️
+2 oy
(2,098 puan) tarafından
Lisede çocuk gelişimi üni de sosyal hizmetler hayatta ev hanımı çocuklarımın anası kocamın kölesi gibi bişeyim kız :))) 
(1,943 puan) tarafından
Kız alemsin :)
+2 oy
(1,847 puan) tarafından
Öğretmenim yaklaşık 4 yıldır çalışıyorum. Oğlum doğunca 2 yıl da ara vermiştim:)
(1,943 puan) tarafından
Branş ne
+2 oy
(1,207 puan) tarafından
Lisede Kadın giyim Modelistliği okudum. Liseden sonra Kız çocuk giyim Modelistliği yaptım. Üniversiteye hazırlandım. Üniversitede Tekstil teknolojileri okudum. Üniversite bitti Dil kursuna gittim. Turizm şirketinde rehberlik yaptım bir süre sonra. Oradan çıktım Silahlı Güvenlik Sertifikası aldım kayınpederimin ve eşimin zoru ile :) şimdi kartım öyle duruyor. Çalışmak için başvuru yaptım. Hastaneye girecektim ama hamile olduğumu öğrendim daha sonra işte hamilelik, doğum, çocuk büyütme diye ev hanımıyım şu an. Ama yılbaşlarında sevgililer gününde filan turizm şirketinden çağırıyorlar rehber lazım diye. Çocuk büyüsün eğer eşimde izin verirse rehberliğe geri dönücem inşallah. 
(1,943 puan) tarafından
Maşallah hamaratmışssın 10 parmakta 10 marifet sendede yok yok
(1,207 puan) tarafından
Öyle gelişti valla her şey. Optikçide çalıştım bir ara. Ama adam dükkana eleman aramıyormuş kendine eleman arıyormuş. O kişi ben değilim diye kavga ettim kovdu :)
(1,943 puan) tarafından
E yok artık sapık adam
+2 oy
(3,606 puan) tarafından
17 yıllık hemşireyim  memurum ücretsiz izindeyim eşimin zorla okuttuğu yeni çiçeği burnunda psikologum (sadece diploması var)
(4,078 puan) tarafından
Kendi psikoloğunu kendin yetiştir :D
(3,606 puan) tarafından
Kıskançlıklarıyla benim psikolojimi harap etti. Kendi kendine terapi yap diye zorla okuttu :))) okul bitti adamda 1 gr kıskançlık kalmadı :)) bölümün adı bile yetti :p
(4,078 puan) tarafından
Ahahahhahs :D abi çok iyi ya :D
(3,606 puan) tarafından
2 yıl psikiyatri yüksek lisans yaptım geçmişte ama kabul olmuyor yeniden yapmam gerek. Şu an her şey gözümde büyüyor.

İlgili sorular

0 oy
50 cevap 961 göst.
0 oy
4 cevap 198 göst.
22 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde ☻❣îpek❣kozalağı ❣☻ (12,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 28 göst.
25 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 243 göst.
13 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Aysegulsevdaa (12 puan) tarafından soruldu

378,268 soru

11,321,885 cevap

34,767 kullanıcı

...