0 oy
111 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,392 puan) tarafından
Kızlar şöyle nar gibi kızarır benim marine tarifim dediğiniz bi tarif varmı özellikle tavukta, şu klasik salça yoğurt yağ olanı hiç sevemedim tadı ekşimsi geliyo

6 Cevaplar

+1 oy
(875 puan) tarafından
Salça, yogurt, kekik, pulbiber yağ sarımsak, tuz canım. Mis gibi dışı kızarır içi yumuşak olur
(2,392 puan) tarafından
Bahsettiğim o zaten :) çok ekşimsi tad geliyor 50 kere yapmışımdır hiç güzel bulmuyorum o tarifi
(875 puan) tarafından
Ya yoğurdun eksidir ya salcan canım yoksa bende 50 kere yapmışımdır hiç o tadı almadım, ya da yağ pulbiber, sarımsak, kekik bunu dene o da güzel oluyor hem riske atmazsın
(2,392 puan) tarafından
Sağol canım benim dur bakalım birinden birini denicem:)
-Reklam-
0 oy
(1,494 puan) tarafından

Ben sadece tavukta çok az kırmızı toz biber kekik tuz ve az yağ ile güzel karıştırıp sarip dolaba koyuyorum yoğurt ve salca benimde hoşuma gitmiyor 

(2,392 puan) tarafından
Yetiyor mu o kadar kızarmasına bu sefer de öyle deniyim bakalım:)
(1,494 puan) tarafından
Bana yetiyor cnm ben kizartirken önce kısık ateşte az sulanmasina ve içinin çekmesine fırsat veriyorum sonrasında yüksek ateşte kızartıyorum lokum gibi oluyor
0 oy
(5,752 puan) tarafından

soğan rendesi ve sütü dene canım. tuz, kara biber at beklet

yoğurt salça, mangalda iyi oluyor
(2,392 puan) tarafından
Tatlı olmaz mı öyle de canım
(5,752 puan) tarafından
çok güzel oluyor. et döner marinesi aslında soğan rendesi demişim de soğan suyu aslında ve süt. tuz karabiber atıyorsun istersen pul biber de at. yumuşacık sulu sulu oluyor.
0 oy
(18 puan) tarafından
Domates salçası yigurt yag kirmizi biber kekik sarımsak kimyon ve kara biber ile Marine ediyorum bugüne kadar yiyip tadını beğenmeyen kimse yoktur 
(2,392 puan) tarafından
Ben beğenmiyorum onu işte hep onu yapıyorum acı salça da koysam ttlı da ekşşi tat geliyor
0 oy
(431 puan) tarafından
1 şişe maden suyu 2 diş sarımsak pul biber karabiber kekik kırmızı biber 1 çay kaşığı karbonat 3 yada 4 kaşık un köri tuz bu karışımın içine 600 gr kadar tavuk görsün parmak kalınlığında kesip karışımda en az bir saat bekletip kızartıyorum çok güzel oluyor  kızım internet de görmüş nefis yemek tarihlerinde bakıp yapabilir sin
0 oy
(947 puan) tarafından
Ben baharat tuz yağ koyuyorum yetiyor

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 76 göst.
0 oy
8 cevap 211 göst.
30 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 79 göst.
16 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Minily (401 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 191 göst.
9 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Bicirik1 (124 puan) tarafından soruldu

378,430 soru

11,327,594 cevap

34,781 kullanıcı

...