+1 oy
141 göst.
Diğer kategorisinde (104 puan) tarafından
Kizlarr 38 haftadayim karnım hala yukarida karnı aşağı düşmeden doğum yapan var mı ve ne zaman dogumunuz oldu. Bir de şey soracağım bu haftalarda bebek hareketlerinde iyice azalma oldu mu?

11 Cevaplar

+1 oy
(1,293 puan) tarafından
Canım benim karnım aşağıya düşmemişti 36+4de sancılarım başladı ve hastaneye gittiğimde 3 cm açılmam vardı normal doğum oldu yani çoğu hatta bunun daha zamanı var karnı aşağıya dusmemis diyordu ben o zamanlara ulasamadigim için erkenden geldi oğlum ama o zamanlarda hareketliydi yine hatta eşim diyordu bizim oğlanın canı sıkılıyor sanki bunun gelesi var diye 
(104 puan) tarafından
Erkekler daha hareketli diye biliyorum zaten benimkinin azaldı sıkıntı ediyorum hareket etmeyince ama çok şükür son gittiğim 10 gün önce felandi bişey de yoktu pazartesi tekrar gidicem ben de
(1,293 puan) tarafından
Aynen canım erkek kızda degisiyor önemli olan iyi olsun belli aralıklarda hareket etsin yeter diğer türlü çocuktan çocuğa değişiyor şuanda çok hareketli mesela yapısı öyle büyük ihtimal
(1,293 puan) tarafından
Allah sağlıklı şekilde kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️
(104 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ☺️
-Reklam-
+1 oy
(2,555 puan) tarafından

Ole bisey oldugune inanmiyorum 33 hafta ve 37 haftalik dogum yaptim resmen bogazimdalardi ikiside gobek dusme uydurulmus bisey diye dusunuyorum :D

(104 puan) tarafından
Benim kız kardeşimin de karnı düşmeden doğurdu gerçi o hamileliği neredeyse bilmedi bile :)))
+1 oy
(1,210 puan) tarafından
Benim öyle olmuştu hareketlerinde baya azalma vardı 40+4 de doğum yaptım 
(104 puan) tarafından
O kadar beklemek istemiyorum yaa:)) bende de çok az hareket ediyor artık korkuyorum ama normal diyorlar yeri daraldığı için
(1,210 puan) tarafından
Evet doktor bana da normal demişti valla bende beklemek istemiyordum doktor artık doğsun diyordu ama bebek ne zaman gelmek isterse ozaman geliyor:d
(104 puan) tarafından
Evet maalesef biraz bebisimize bağlı oluyorr bir de hareket de etmeyince sürekli tedirgin beklemek de kötü oluyor
+1 oy
(2,694 puan) tarafından
39+4 de karnım hala yukaridaydi ertesi gün suyum geldi sancilarla beraber aşağı indi. İlk gebeliklerde oluyormus
(104 puan) tarafından
Yaaa umutlandim suann
+1 oy
(2,736 puan) tarafından

40+0 da kontrole gittim, bebek kanala bile girmemişti. Tam karnım burnumdaydı yani. 1 gün sonra bir anda suyum geldi ve normal doğum oldu, hastaneye giderken bile karnım inmemişti :). Bence çok alakası yok. 

(104 puan) tarafından
Ben biraz daha erken olsun istuyorum da dur bakalım karnıma bakıyordum düştü mü diye ama çok alakası yok galiba değişiyor benim kız kardeşimin de doğum anına kadar düşmemişti
(2,736 puan) tarafından
Ben de 38de gelsin isterdim ama bize bağlı değil ne yazık ki :) Bebek karar veriyor doğum anı ve şekline. İnşallah seninki bu kadar beklemez.
(104 puan) tarafından
İnsallaahhhh pazartesi gidicem kontrole 38+5 oluyor eşim gitmisken doğur gel diyor
(2,736 puan) tarafından
Valla keşke ama öyle olmuyor maalesef. :) Son 2 hafta artık yürüyememek, nefes nefese kalmak, hiç uyuyamamak beni çok zorlamıştı.. Ayy doğurunca döne döne uyuyunca ne iyi gelmişti. Darısı başına sağlıkla :)
(104 puan) tarafından
Şuan ben de aynıyım oturduğum yerden zor kalkıyorum darısı başıma hayırlısıyla :))
+1 oy
(1,251 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Karnım hiç düşmeden 38+4 te doğum yaptım canim bence alakası yok sağlıkla sağ salim kucağına alırsın inşallah 
(104 puan) tarafından
Ayy insallahhh teşekkür ederim ☺️
+1 oy
(355 puan) tarafından
Canım benim karnım 7 ayda düşmüştü yani onunla alakası yok bence ben 9 ayda doğum yaptım
(104 puan) tarafından
Yaa ilk defa da bu kadar erken düşeni duydumm
(355 puan) tarafından
Öyle oldu canım
+1 oy
(294 puan) tarafından

ben varim canim oğlumda 9 ay 9 günlüktü agrilarim vardi gece kaynanamgili cagirdik kizlarimin yaninda kalsin diye bana karnin düsmemiş daha oylesine bi agridir gidip gelirsiniz kesin dedi :D halbuki ben o agrilari kizlarimdada yasadim diretti kadin .esimde gidelim hastaneye dedi gece 4 de hastanedeydik hemen aldilar dogumhaneye ve 7 bucukda dogdu oglum. yani herkesin düsmez canim dert etme kendine

+1 oy
(167 puan) tarafından
Benim sancım olduğu gün inmişti 39 haftalikti sabah 7 buçuk ta düzenli sancılarım baslamişti akşam üstü 3 4 gibi karnım inmişti gece 00.05 doğum yaptım 
(104 puan) tarafından
Darısı benim basimaaa
0 oy
(826 puan) tarafından
Bende hep göğüs kafesinin altındaydı 42+3 oldu :D en son suni sancı rahim açıcı vs verdiler çıkmadı 1 günde 1 cm ebe açtı onuda çatı muayenesi yaparken kan içinde bıraktı beni korktum sezaryen oldum
(104 puan) tarafından
Ayyyy bir gerilmedim değil
0 oy
(856 puan) tarafından
39.+0da karnım çok yukardaydıdoktor bıle sasırdı 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 296 göst.
0 oy
4 cevap 88 göst.
24 Kasım 2021 Diğer kategorisinde 38 (252 puan) tarafından soruldu
0 oy