+1 oy
263 göst.
Aile kategorisinde (1,946 puan) tarafından
Kızlar eşim askerde 6 yıllık evliyiz 3 buçuk yaşında oğlumuz var ilk evlendigimiz de 3 sene tek oturduk sonra kaynanamın yanına taşındık oda bizi evden kovdu eşimin babasının yanına köye gittik orda da anlaşamadık babasınin yanında çalışmasına rağmen esime para vermiyordu eve bakmıyordu zaten eşim askere gitti ordan bende eşimin anneannesinin yanına geldim 3aydir burdayiz (annem babam yok yani benim için )burda da anneannesi dedesi yaşlı oğlum yaramazlık yapınca hemen kızıyorlar bugün anneannesi kocasına anlatırken duydum çok yaramaz felan daha çok şeyler söyledi de bende başka şehire teyzeme gitme kararı aldım onunda 3 tane çocuğu var küçük 2 su acaba ordada aynı şeyler olur mu diye korkuyorum resmen 3 senedir göçebe gibiyiz hiçbir düzenimiz yok bana ait bir tabağım bile yok aslında size saçma gelir ama buna çok üzülüyorum antidepresan ilacı kullanmaya başladım her şeyi kafama takıyorum diye yoruldum ( kusura bakmayın anlaticak arkadaşım olmadığı için buraya yazdım hakkınızı helal edin lütfen)

8 Cevaplar

+1 oy
(636 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kendimi gördüm bir an hala da bu süreç devam ediyor bizim için. Ama her yere gitmiş olarak şunu söyleyebilirim evet ev ev üstüne olmuyor dünyanın en anlayışlı insani dahi olsa herkesin kurulu bir düzeni var ve olumsuzluklar muhakkak olur çünkü anormal bir şey ne kadar kalınacağı ne olacağı belli değil bir misafirlik bu yüzden yine tecrübe ile söylerim illaki birinin yanında kalınacak pozisyonda iseniz ve eşiniz de yoksa yanınızda kendi tarafınızdan biri olması yine de daha baş edilebilir çünkü karşı taraf olunca insanın zoruna gidiyor içine atıyor hem psikolojisi bozuluyor ha bu demek değil ki sizin taraftan birinde problem olmayacak orda da ister istemez olabilir ama en azından kendi akrabanızın lafı o  kadar dokumaz ve açıkça konuşulabilir Allah hepimizin yardımcısı olsun 
(1,946 puan) tarafından
Yasa ellerine sağlık gercekten içimdekini yazmışsın bunu esime anlatamiyorum çocuk ordada yaramazlık yapicak laf söyler felan dedi ama teyzemin laf söylemesi bunların söylemesine göre daha iyi yaa gerçekten ckk güzel yazdın
(636 puan) tarafından
Bi şekilde anlamak zorunda çünkü o yaşamıyor o durumları siz yaşıyorsunuz bende bunu açıkça ifade ettikten sonra hak verdi zaten
-Reklam-
+3 oy
(3,718 puan) tarafından
1 oda olsun size ait olsun inşallah. Bazen duymamak görmemek gerek hiç teyzenin yanına gitme oradan oraya adınız ''kimse ile anlaşamıyor''a çıkar, haklı iken haksız olursunuz. Eşin gelince oturun düşünün 1+1 ev bulun yaşayın.
(1,946 puan) tarafından
Bende senin yazdığını düşündüm canım ama hem kayinpederim hem kaynanam geçimsiz insanlar ve herkes öle söylüyor ne olduklarını biliyor herkes
+2 oy
(441 puan) tarafından
Canım göçebe yaşamak hem size hem çocuğunuza psikolojik olarak çok zarar verir. Yanlış anlamaz isen neden en başında ki kendi evinizi bozdunuz yada şimdi neden kurmuyorsunuz?
(1,946 puan) tarafından
Kaynanam torunumun buyudugunu görmek istiyorum dedi bizde yanına taşındık sonra dükkan açtılar battı dükkan şuan eşimin üzerine 200bin TL borç var ve kaynanam ödemiyor yardım etmiyor o yüzden evde tutamadık bir turlu
(441 puan) tarafından
Ah canım ya torunun büyüdüğünü görmek istiyor diye ev mi taşınır o kendine bakıtmaya getirmiş galiba sizi baksana iş yaptıkları borcu bile ödememiş. Olan size olmuş baksana. O düzenini bozmamış. Çabalayıp sabredince zamanla her şey olur dert etme. Biz evlendiğimizde kimse yardım etmedi cebimizde kuruş para yoktu ikinci el eşyalar ile oturdum zamanla çalıştıkça eşyalarımı da en kalitelisi ile yeniledim iyi bir araba da aldım  sonra bir ara işlerimiz yine bozuldu tam doğum zamanı cepte kuruş yok her gün ağlıyorum bez nasıl alıcam kirayı nasıl ödücez  diye. Sonra yine işimiz bir anda açıldı. Eşim çok çabaladı Allah razı olsun.Allah’a binlerce kere şükür olsun. Seni bu yüzden o kadar iyi anlıyorum ki. Umarım Allah çocuğunun yüzü suyu hürmetine işinizi gücünüzü açar.
(1,946 puan) tarafından
Allah razı olsun gerçekten anladığın için çok teşekkür ederim sanaa
+1 oy
tarafından
Canım eşin uzman yada er falanmi neden bir ev tutmuyo sana
tarafından
E ne zamana kadar boyle olucak canım ya
(1,946 puan) tarafından
Askerden dönünce ev tutucam başka şehirde diyor ama o zmNa kadar bende burda duramiyorum çocuğumun her yaptığı hareket batıyor
tarafından
Kiyamam ben sana ya :(
(1,946 puan) tarafından
Biraz öle içimi dökmek istedim hakkınızı helal edin lutfen
tarafından
Helal olsun canım benim ya ❤️
+1 oy
(3,328 puan) tarafından
Esin gelene kadar sabret. Sonra bi yol cizin. Çocuğu okula ver sende esinde calisin gul gibi gecinirsiniz. Yasli insanlar cekemiyor ama ordan oraya gocebe gibi olmaz
(1,946 puan) tarafından
Ama burda da ben dayanamıyorum çocuğuma çok laf söylüyorlar her hareketi batıyor resmen çocuğumun hep kiyasliyorlar çocuk bu yaramazlık yapicak az da olsa
(3,328 puan) tarafından
Ya canim anliyorum seni. Teyzene gittin orda çocuklarla kavga edince nolacak. Sigabilecekmisin. Git geri gel. Sen gecimsiz olacaksin. Bilmiyorum ben olsam o yaramaz lafını yer otururum duymam gormem. Esin gelince tutun evizini calismaya baslayin
+1 oy
(887 puan) tarafından

Kıyamam :( çocuk bu yani ne bekliyor çocuk yetişkin gibi mi olur yaramazlık yapar normali bu benimde ailem 2 dk katlanamaz kızımın yaramazlıklarına korkumdan evlerine gidemiyorum inan senin neden kendi evin yok eşin tutaydi bir ev minnetsiz yasardın 

0 oy
(894 puan) tarafından
Keşke sıze bı ev tutsa  inan ınsanın kendı evı gıbısı yok  yılda 10gun gıdugoruz memlekete tahammül edemıyorum 
0 oy
(283 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım çok zor ama bence ayrı eve çıkın nereye gidersen git aynı şey olacak. Bu zamana kadar neden çıkmadınız bebeğinde çok küçük değil yazdır bir kreşe sende gir çalış eşyanız olmaz belki çok ama huzurunuz olur.  Bebegin içinde hiç iyi bişey değil bu evsizlik

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 315 göst.
1 Eylül 2021 Aile kategorisinde Hacer_BN (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 948 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Busem (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 192 göst.
0 oy
0 cevap 94 göst.
17 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde S.A.A (4 puan) tarafından soruldu