0 oy
67 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (138 puan) tarafından

image

Gebeliğimin 7ci ayında bazen vajene çok baskı hiss ediyordum. Bebek haraketlerinden kafasıyla baskı yaptığını tahmin ediyordum. Karnım da aşağıdaydı. 28 haftamdakı muayenemde doktorum hamilelik korsesi kullanmaya başlamamı söyledi. Başı vajene yakın. Muhtemel kafasıyla baskı yapdığı zamanlarda ağrıyorsun dedi. 2gün kullandım. Anında karnım yukarıda durdu. Bebek baskısı da kayb oldu. Ama hamileliğim ilerlediği için ilerde bebeğin doğuma hazır başı aşağı dönmesine engel olur diye kendimce korkdum, korseyi kullanmadım.  2gündür de evde fazla ayak üstü iş yapınca bu gün yine vajende ağrı hiss etdim. 

Sorum:1. korse kullanımı bebeğin doğum pozisyonu almasına engelmi? 

2. Korse kullanımı bebeği sıkarak zararvere bilirmi? 

Gebelik haftası 29

2 Cevaplar

0 oy
(4,081 puan) tarafından

bebegi sikmiyorki . ben 34.haftadan sonra kullandim . kilo almamak icin gunde uc dort saat spor yapiyordum. 32 haftaliga kadar hamileligim hic anlasilmiyordu . sonra bir anda 32. hafta agirlastim karnim yoktu gorsel hamile gibi degildim ama yururken zorlaniyodum. bundan aldim. bir anda beni 25 haftalarki haffligime  goturdu:) kosar adim tempolu yuruyuslerime devam edebildim. sadece spor yaparken yani gunde uc dort saat killandim .37. haftaya kadar. 37 de artik mecalim kalmadi karnimda buyudu az cik. bisiklet surmeye basladim . o yuzden bunu kizi okula getir gotur yaparken ve markete alisverise falan giderken kullandim. 

(4,081 puan) tarafından
ilki sezeryan olugu icin iki cide mecburen sezeryan. ama dr gun vermese cck uc bes hafta daha dururdu:) ne sanci ne acilma bisey olmadi okadar harekete
tarafından
3-4 saat masAllah iyi yapmışsınız spor :) kaç kilo aldınız peki
(4,081 puan) tarafından
8 kilo aldim.  aslinda hedefim ilk 25 hafta almamakti. sonra 6 kilo almakti ama 23 ve 24. hafta cok yedim dogumgununoartileri vardi yilbasi yemegi o bu derken ucbes gun kacirdim asiri sekilde.iki kilo hedefimde. sastim:) 34. hafta saglik ocaginda gebelik testi yapmaya geldim sandi siradakiler:) dedim 4 hafta sonra doguracam bacak bacak ustune atmis sandalyede oturuyordum gayiet rahat inanmadilar hamile oldiguma:))
tarafından
MasAllah doğumdan sonra fazlasıyla veriliyor valla ilkinde iskelet gibi kaldım :)) bakalım bu nasıl olacak
Bebişiniz kaç kilo doğdu hep o almış kiloyu
(4,081 puan) tarafından
3540 dogmustu. ne cok kilolu nede cok zatif normaldi bebis. aynn veriliyor dogum sonrasi hayirlisi canim
-Reklam-
0 oy
(138 puan) tarafından
Post üste çıksın

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 45 göst.
10 Şubat 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.
16 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde __&__Aysima (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 43 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,015 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 82 göst.
17 Ekim 2023 Aile kategorisinde Bbgn (47 puan) tarafından soruldu

378,282 soru

11,322,449 cevap

34,770 kullanıcı

...