0 oy
564 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Yani ayrı uyuyor ve bu durumdan çok rahatsızım başlarda işten yorgun geliyor diye ses etmiyordum ilk çocuktan sonra çok değişti ve 2. Ye hamileyim bazen diyorum acaba bide sıkıntılı hamilelik ve öncesinde tedavilerden sonra gelen bir gebelik bilmiyorum öfke kontrolü yok hiç bir muhabbeti yok benimle çok sıkıldım herşey ev mal mülk değilki insan huzur sevgi arıyor çok kaba bana karşı sürekli bağırıyor işin içinden çıkamıyorum

19 Cevaplar

+10 oy
(9,971 puan) tarafından
Canim bunu hamile kalmadan sorman gerekmezmiydi. Yani bende hamile degilsin kalsammi diye soruyosun sandim. Bu saatten sonra ne farkederki
(3 puan) tarafından
İşte çok istiyordu oda kızımda kardeşi yok diye ağlıyordu vallahi ne bilim kafam karışık bide sese gelemeyen bir insan bende anlamıyorum 2. Çocuğu bu kadar niye istedi diye yoksa çocuk doğurayım diye mi evlendi benimle bu şaka tabi ama öfke kontrol sorunu var kesin bence çünkü bıyere hastaneye veya alışverişe gidelim burnumuzdan getiriyor dün hastaneye gittik ordan çarşıya gittik kızım kaç zamandır hamburger yemek istiyordu bende alalım o kadar söylüyor dedim ondanmı bılmıyom yoldaki direğe yumruk attı neye uğradığımı şaşırdım yolda bide yürürken hayatta beni beklemiyor kızımla bir yürür yada o yokkende önden yürür bılmıyom çok tuhaf huyları varya
-Reklam-
+2 oy
(951 puan) tarafından
Aferin bir çocuğu daha mutsuz bir aile yetiştirecek batan gemiye sürekli yolcu al çocuğun günahına giriyorsun mutsuz giden bir ilişkiyi çocuk kurtaramaz 
(3 puan) tarafından
Canım mutsuzluk yok aslında hayatıma dışardan bakan kişiler özenir ama bana karşı tavırları bi farklı olmuş acaba nazaramı geldik bilmiyorum
0 oy
(3 puan) tarafından
Kızlar biraz düşüncelerinize ihtiyacım var tıkandım kaldım 
(7,177 puan) tarafından
Bu saatten sonra bizim düşüncemiz ne gibi bir ihtiyacını karşılar ki bebeği mi aldıracaksın olan olmuş yaptıktan sonra bir anlamı yok ki sorgulamanın
(3 puan) tarafından
Yok asla insan karnındaki candan pişman olmaz kızım için bile olsa yapardım sadece bu tavır değişikliği neden olmuştur çözemiyorum aldatma asla yok eminim çünkü çok yoğun bir iş hayatı var bize bile zaman ayıramıyor o derece
0 oy
(3,663 puan) tarafından
Olan olmuş bu saatten sonra aldıracak değilsin tabi ki diye düşünüyorum ama hayırlısı olsun inşallah hakkında. evlilik terapistini deneyebilirsiniz. İnşallah faydalı olur.
(3 puan) tarafından
Eşim hayatta gelmez ben çok isterdim yoksa öfke kontrolü sorunu var aslında ona diyom senin tedavi olman lazım diye dışardan bakanlar çok sakin diyor ama öyle değil
0 oy
(767 puan) tarafından
Mutsuz bir aile ortamın da 2. Çocuğu yapmak saçmalık tabi . Ama sen hamilesin zaten olan olmuş yapacak bir şey yok. Aile terapistine gidin çocuklar en azından mutlu bir aile ortamında yetişsin  
(3 puan) tarafından
Ben ona kaç defa dedim kızımızın önünde bana bağırma çünkü etkileniyor diye bazen yanında bişey konuşuyom sanki duvara söylüyom ne evet ne hayır beni dinliyormu bilmiyorum hal ve hareketlerinden dolayı soğudum zaten ondan seviyorum çok ama bu tür hareketleri beni soğuttu
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Resmen aynıyız :) hatta bununla ilgili yeni eşimle tartıştık uzun uzun konuştuk ve bir yola varamiyoruz yani sürekli o kendine göre haklı ben kendime göre haklıyım. 2. Çocuğum doğdu 51 günlük bugün Allahim günah yazmasın ama o kadar pişmanım ki 2. Çocuk yapma kararı aldığım güne (tabi iyi ki var bebeğim orası ayrı bir mesele) ama insan yoruluyor sabrı bitiyor bı muddetten sonra bilemiyorum ya çok kırgınım çok yorgunum :(
(1,210 puan) tarafından
Yok canım maalesef
(3 puan) tarafından
Ah inşallah benimki değişir ya gerçi 10 senedir huyunu çözemediğin değişmeyen insan çocuktan sonramı değişecek saçma ama işte bakalım zaman gösterecek
(1,210 puan) tarafından
İnşallah değişir ümit hiç bitmiyor değil mi:))))
(3 puan) tarafından
Evet sonrası için ümidim var bakalım Allah büyük ama o değişene kadar ben eski ben olmayabilirim soğuttu kendinde cnm ya
(1,210 puan) tarafından
Öyle oluyor maalesef insan da heves de birakmiyorlar
0 oy
(5,234 puan) tarafından
Evlilik sadece aldatmayla bitmiyor ve öncedende böyle ise evet saçmalık

Biz çocuklar bişey anlamıyor sanıyoruz ama bizden daha iyi anlıyorlar düşünsene anne baba muhabbeti aile sıcaklığı yok. 

Hamilesin yapacak bişey yok belkide düzeltmenin yollarına bakmalısınız
(3 puan) tarafından
İşte aynen bende düzelmesi için çözüm ne olabilir konuşmakmı dicem ama hiç onla aynı ortamda bile durmak gelmiyor içimden ki öyle bir zamanda olmuyor işe gidiyor geliyor uyuyor sonra yine işe gidiyor böyle bir döngü birlikte bir paylaşımımız yok çocuk dışında
0 oy
(27,339 puan) tarafından

Daha hamilesin yani dönüşü yok bunu düşünmen yanlış 

(3 puan) tarafından
Hayır çocuğum sağ salim gelsin çok sıkıntılar çektim olsun diye kanamalar hastane rahim ağzı dikişi iğneler yani bu zamana zor geldim cinsellik yok yasak zaten bu gebeliğim boyunca
(27,339 puan) tarafından
Konu cinsellik degilki konu  evlilikteki güzel muhabbetler
(3 puan) tarafından
İşte bilemiyorumki belki bana ulaşamayacağını anlaması için ders olur diye düşündüm
(27,339 puan) tarafından
Yanlış düşünüyorsun öyle olmaz
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Mutsuz aile mutsuz çocuklar demek bütün sorumluluk kadında ev işi yemdk temizlik çocuk bakımı çocuk eğitimi ahlaki sonra akşam eve gelip eline sağlık bile demeyen koca stres yüklü annne stres yüklü bebek :(
(3 puan) tarafından
Aynen bu çok var benim sonradan değişti biz 10 seneyi aşmış evliliğim yeni değil yani çok emeğim var bu evlilikte
0 oy
(4,924 puan) tarafından
Artık olan olmuş yapacak birşey yok, ama mutsuz ve bitmiş evliliğe çocuk yapılmaz 
(3 puan) tarafından
Doğru kızlardeşim abla bence yapma dedi ama eşim ve çocuğum çok istiyordu tüp bebekti yumurta sürem doluyodu yapalım diye aklıma girdi bana kalsa istemiyordum başta ama isteklerini görünce geri çeviremedim ailesi benim ailem hep yap diyolardı ne bilim bide erkek belki huyunu değiştirir çocuktan sonra diye düşündüm saçma gelebilir ama o an öylesi mantıklı geldi normalde bende sizin gibi düşünüyorum tabiki
(4,924 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
0 oy
(430 puan) tarafından
Oturup sakın bir dille konuş aile terapistleri var ona gidin  bizim sorunumuz yok ama youtube da çok dinleriz ferhat aslan diye bir hoca çok mantıklı şeyler anlatır  oturup izleyin çocuklar evin yansımasıdır mutsuz evlilik mutsuz çocuk demek çocuklarinızın geleceğini bile etkiliyor aile ortamı
(3 puan) tarafından
Mesela babasına kızıyor anneme bağırma diye gidip dövüyor kurban olduğum kızım varya benim hayattaki en büyük şansım ama çok haylaz çok yıpratıyor benide eşimide cimcime bilmiyorum ama eşim ne var bizde der kabul etmez kendine benim gözümde yada hissettiklerimi anlayacak kapasite olsaydı zaten bu raddeye gelmezdi bişey kırar bana bağırır kendi yapmamışta ben yapmışım gibi bende bağırıyom altta kalmıyom haksızlık olunca tabi geçen kaynanama söyledim bişey yapsa burnumdan getiriyor diye bağırıyor çocuğun önünde etkileniyor yanımda uyumama durumunu biliyordu uyarcam dedi uyarmadı ve bu seferde dedim sen söylicektin söylemedin diyor sen hamilesin sana kıyamıyo ondan dedim ne alaka ondan öncede öyleydi kaç senedir böyle kızımdan beri zorlamı getircem vallahi artık uğraşmıcam dedim oda nazarmı oldunuz ne dedi bişey demedim ama hakaret eder gibi konuşuyor benle konuşunca eşim yıllardır evliyiz yeni evli değiliz sonuçta
0 oy
(221 puan) tarafından
Çocuk yükü maalesef çoğunlukla kadında kalıyor.

Eş çok yardımcı oluyor olsa bile, her koşulda kadına daha fazla sorumluluk düşüyor. O yüzden ikinci çocuk kararı alırken öncelikle kadın hazır olmalı. Gerçekten istemeli ve yetebilmeli. Mesela (Allah korusun) boşanma veya ölüm olsa, bu çocuklara kadın bir başına bakabilir mi ? Bunu düşünmeli. Evet çocuk ortak ama günümüzde boşanma durumlarında velayet annede kalıyor, anne hayat mücadelesi verirken, adam bekar hayatına geri dönüyor. Dolayısıyla kadının çalışıyor olması (mesleği olması) ve manevi açıdan çok istekli olması gerekir diye düşünüyorum birden fazla çocuk için. 

Siz bu soru için geç kalmışsınız ama bundan sonra okuyanlara fikir olsun. 

Sizde artık şöyle düşünün, çocuğunuza bir kardeş olacak. Yarın bir gün size bir şey olsa, birbirlerinin elinden tutacaklar. Belki ikinci çocuk daha nasipli ve mutluluk getirecek.. Kardeş çok güzel bir şey. Keşke ülkemizde birçok erkek , yeterince babalık yapsa ve ekonomik koşullar yerinde olsa, herkes çocuğuna kardeş yapsa :) Bu arada ikinci çocuğa yetebilmek derken, bez mama demiyorum. O ihtiyaçlarını herkes karşılar. Çocuğa sağlıklı gıdalar, kaliteli oyuncaklar vs konularını diyorum. Hayırlısı olsun bakalım. 

İnşallah sizin de huzurunuz geri gelir, inşallah eşiniz olumlu anlamda değişir. Dua edin.
(3 puan) tarafından
İşte aynen size katılıyorum yok boşanmak asla yani düşünmüyorum o kadar büyük değil sorunumuz ama öyle bişeye niyeti olursa birgün kendi gitsin asla evimi barkımı bırakmam ona bide maddi olarak değil diyorum ya benim ailem zaten bana çok destek oluyor kıyafet alır para verirler hep sürekli onun ailesinden daha faydaları olmuş bize oda biliyor mesela kızımda tüp bebek yaptığımda 9 ay yatakta annem dört dörtlük baktı bana babam kalp hastası sürekli hastaneye götürdü getirdi beni aracıyla yani ailesel olarak sırtımı dayacağım bir ailem var ama ben asla evimi yuvamı yıkmam bunun için kırmızı çizgim aldatmadır o olursa ancak cnm
0 oy
(12,779 puan) tarafından
Sormak için biraz geç kalmışsın sanki. Bence hata ortak paylaşım kalmamış o çocuk o evlilgi kurtarmaz daha iyi duruma getirmez maaalesef ama anneye babaya yüklediği sorumluluk eşler arasında uyumsuzluk varsa sorun olur 
(3 puan) tarafından
Benim eşim çok kaba bana karşı o yüzden bende onun gibi olmuşum ona kabalaşıyorum o kabalaşınca napim asabım bozuluyor
0 oy
(13,648 puan) tarafından
Ben çocuğun evlilik kurtardığına inanmayan kesimdenim

Yani sihirli değnek değil.en azından ben böyle düşünüyorum.
(3 puan) tarafından
Aynen bende kesinlikle öyle düşünüyorum hatta bi arkadaşım bigün bana dedıkı bıtane arkadaşım çocukları için boşanmıyor ben tepki vermiştim çok saçma mutsuz bir evlilikte bitmiş bir evlilik aldatma söz konusuydu asla affetmedim dedim nasıl başkasına giden adama devam edebilir demiştim dediğim gibi benim sırunum öyle bişey değil iletişimsizlik sevgi saygı kalmamış eskisi kadar
0 oy
(896 puan) tarafından
Canım eşinin farklı stresleri olabilir birincisi ayrı yatması sana yaklasmamak için olabilir sonuçta hamilesin bide tadaviyle olmuş ya iki kat dikkat gerektirir ikincisi geçim sıkıntısıni senden daha fazla kafaya takıyor olabilir yeni doğacak olanın ihtiyaçlari evin giderleri vesaire gergin ve kavgacı olmasını da ben buna bağladım açıkçası ki seni istemese sevmese senden önce o yapmazdı ikinci çocuğu buda bir gerçek şu hayat şartlarında belkide biraz daha anlayışlı olmak gerekiyordur su an hamileyken daha duygusal oluyoruz ya takılıp kalma bence olanlara bir yola duzene girer illaki 
(3 puan) tarafından
Hayırlı geceler cnm inan alınganlık değil soğuttu beni kendinden istemiyorum bana dokunsun o derece yani doğumdan sonra belki düzelir
(896 puan) tarafından
Düzelir canım merak etmee :) kötü gidipte iyisi gelmez boşver elalemin en iyisinden kendi kötün daha iyidir bak okuyoruz burda içenler mi dersin dovenler mi dersin Allah büyüktür yoluna girer hersey
(3 puan) tarafından
Evet annemde bana diyor kumarı içkisi yok işinde aldatmaca yok ama işte bu sorunlar var ben zaten yıllarca tedaviler iğneler 2 defa rahim dikişi ameliyatı 3 gebelik ilk düşük 5 aylık oldu bu gebeliğim kanamalı sıkıntılı ben varya psikolojik olarak yıprandım anneme diyom yaşlandım yıprandım diye bana kızıyor daha 30 yaşındasın senin yaşındakiler daha yeni evleniyor dedim içim çöktü artık diyor eşinde yıpranmış saçları hep beyazlamış dedim onu iş yıprattı biz değil ağır olduğu için
(896 puan) tarafından
Kolay değilki ah canım geçim derdi
(3 puan) tarafından
İyide öyle bir derdimiz yokki bizden kısıp birikim yapıyor bende bugün kızdım kefenin cebi yok bizden kısıpta biriktiriyor bide seviniyom dedim neyinizi kıstım diyor dedim evindeki yiyeceği deterjanı ihtiyaçlarıda alma istersen dedim o kadarda olsun bana diyor sana kolye yaptım ya bende dedim ben evimizi yapınca boynumdaki kolyeyi bozup perdelerimizi yaptırdım bigün bile demedim düşünmeden annemlerin verdiği bileziği bile eve bozdum huzurum evim olsun altın önemli değil dedim sana yüklemedim şimdi sen lafını ediyorsun dedim dolap lazım bize bebekte geliyor kızımın odası yok 4 yaşında hayla beşikte yerde filan yatıyor yanımda dedim bi dolap yap dedim kışlıkları yazlıkları bazanın altına köy tekrar kaldır bana eziyet yerim yok dedim ne olcak diyor dedim he ne olcak sen çekmiyor o eziyeti tabi dedim erkek milleti işte bizim yatak odası dolabı var sürgülü küçük bize yetmiyor desim yüklük yapalım döşek lerde kıyafetlerde toplu durur diye bakalım pek insafa gelicek gibi değil olmazsa bana kızarsada kızsın bana aldığı kolyeyi bozup yaptıracağım son çare napayım
0 oy
(856 puan) tarafından
Konuşmayı denemedınmı ne derdı var acaba
(3 puan) tarafından
Konuşulmuyorki tersliyor ne desem sana öyle geliyor filan herşey bılmıyom ben de soğudum yanıma gelince öteliyom artık yeni dedim ona sen gidip koltukta yatıyon önceden kızımız küçüktü onu bahane ediyordun şimdi bahanen ne koca yatakta tek uyuyorum 2 3 defa dedim artık yoruldum dedim sen sesten rahatsız oluyon bebek sesi girince eve napcan niye istedin bebeği diyom ona çok donuk biri yani nasıl anlatsam bilemiyorum
0 oy
(189 puan) tarafından
Esinle konuşmadın mı bu durumu neden böyle davranıyor ayrılmak istiyorsan ayrılalım de ona kaybetme korkusu olmadıgı ıcın  öyle davranıyor olabilir.. İkinci çocuk da belki yaralarınızı sarar belki aranız düzelir vardır bır hikmet illaki benimde ıkı kızım var ıkıncı bilmeden oldu başlarda üzüldüm falan şuan ikisi birbirne arkadaş hatta bana en iyi arkadaşlar ikisi de herşeyı kocana bağlama onlar büyüyecek senın elin kolun olacak eksık kalan yanlarını dolduracak öyle düşün.. 
(3 puan) tarafından
Dedim bikere saçmalama diyor bana ona göre herşeyi abartıyorum erkek gözü işte herşey yaparlar ederler kadını soğuturlar sonra herşeyi kadın yapıyor olur evet haklısın sırf bu yüzden yalnız kalmasın kızım ilerde pişman olmiyim keşke yapsaydım diye bunları düşündüm ve benim kızım yanıdna hep bir arkadaş istiyor aralarında 4 yaş var üstüste de yapmadım baya düşündüm ama dediğim gibi doğunca belki farklı olur dedim
0 oy
(2,038 puan) tarafından
Canım olan olmuş şimdi öncelikle eşinden birşey bekleme sanki birşey yokmuş gibi tatlı dilli ol onun kizacagi konuları ortamı hazırlama çok mutluymusinuz gibi davran bunu kendin ve bebeğin için yapacaksın insanın zoruna gidiyor tabiki ama en azından kendin için yap sürekli olumsuz düşünürsen durum daha da olumsuz olur ve bol bol dua et 
(3 puan) tarafından
Olumsuz olmamın sebebi o işte cnm çünkü tavırları beni rahatsız ediyor bir erkek karısınım yanında uyuması için illa cinsellik mi olmalı sizce soruyorum insan gelir en azından bebeğini okşamak için bile olsa her gece ister eşinin yanında olmasını ben bir karar aldım ama uygulayabilir miyim bilmem belki daha fazla uzaklaşır bilmiyorum ama doğumdan sonra 1 sene boyunca bakıcam yanımda uyursa devamlı o zamana kadar cinsellik istemicem kaça bildiğim kadar kaçıcam çünkü benim için eş demek cinsellik değil işini hallet dön arkanı diğer odaya git uyu hoş bişey değil

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 389 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde nehir2020 (798 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 192 göst.
9 Aralık 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 698 göst.
19 Aralık 2023 Aile kategorisinde gunesss2503 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 99 göst.