+1 oy
220 göst.
Diğer kategorisinde (5,359 puan) tarafından
Üç tane yün yorganim.var eski evim rutubetliydi sinmiş kokiyor dedim yünleri hiç çıkarmadan alıp yikasam olurmu bazıları olur dyor bazıları top top oluyor içinde yün taş gbi oluyor dyor lar dogruumu kızlar yapan varmı 

17 Cevaplar

+2 oy
(1,431 puan) tarafından
Benim bildiğim kadarıyla açıp yıkamak sonra yünü iyice güneşlendirip kurumasını sağlamak sonra bir sopa yardımıyla yünü dövmek :)) iyice ayrılsın diye bunu gün içinde birkaç kez yapılır sonra astarına doldurup iğneyle bi güzel yerleştirilir düz dursun top top durmasın diye 

Benim bildiğim böyle olur bizde böyle yapılır kuzum çok zahmetli bir iş bunun için ben kaynanama zamanında yün yapma dedim ben uğraşamam valla çok uğraş istiyor oda sağolsun yapmadı:)
(5,359 puan) tarafından
Blyorim annemlerde öyle yapardı ama yün yorganı olmayınca insan üşüyor işte sıcak aylarda yıkamak gerek artık yikamasini falan yapsamda anneme dikme zor iste bide güzel yerlistermek lazım
(1,431 puan) tarafından
Kesinlikle öyle kolay değil valla , ben İstanbul'da oturuyorum buralar çok soğuk olmuyor eşim zaten sıcağı sevmez aslaa ne yaz ne kış , gurbetteyim gelen gidenim yatıya gelen kimse yok yazları gelirler annemler falan bunun için yüne çok gerek duymadım iyiki de yapmamışlar kız ben asla uğraşamazdım
(5,359 puan) tarafından
Bende istabula gelin gttim ama benim 7. Kattı ustim catidydi kisin usurdik soğuktu şuan bile ortyoriz Tekirdağdayim soğuk halen aksamalri valah
(1,431 puan) tarafından
Olabilir kuşum bide herkesin zevki farklı ben yün sevmem çok ağır gelirdi küçükken de örtmezdim temizliğinide sevmezdim mesela Diyarbakır lıyım yaz oldu mu annem yünleri açar yıkardı yaa böyle sanki ömrüm onlarla geçiyor gibi üşenirdim yıkamaya falan , hiç sevemedim yaa :))
-Reklam-
+1 oy
(1,159 puan) tarafından
Biz hep açmadan yıkarız hiç biseyde olmuyor 
(380 puan) tarafından
Gerçekten olmuyormu ya nasıl yikiyorsunuz peki benimde yikamam lazim
(5,359 puan) tarafından
Cnm nasıl oluyor YouTube izledim çamaşır sodası yumos koyuyorlar ya ben hamileyim açamam tekrar dikmeyi.blmiyom annem hasta ameliyatli oda yapamaz.top top olmuyormu yün icinde
(1,159 puan) tarafından
Valla annem eskiden hep öyle yapardı yıkamaya verdim bende bu sene yıkadılar getirdiler hiç bişey olmamıştı eğer büyük bı yeriniz varsa önce legenin içinde bı gün suda bekletin sonra ayağınızla çiğneyin veya yere serin citileyin mis gibi oluyor
(1,159 puan) tarafından
Yıkamaya da verebilirsin benim çift kişilik baya büyüktü 150 TL ye verdim
+1 oy
(119,287 puan) tarafından
oyle olmaz onun yununu ayri astarini ayri yikamalisin cok zahmetli is o geri dikmesi cok zor
(5,359 puan) tarafından
Kız ben koca yorganı dilemem blmiyorum kı annem de hasta bazıları yikiyormus ama.top.top oluyormuş içinde yün blmiyorum ki yaa yikamam.lazim
+1 oy
(1,166 puan) tarafından
Astar kısmı hep sarı leke olur iyi kurutulamazsa
(5,359 puan) tarafından
Sıcak havalarda yikacam bide fırçalayacam sarı leke önemli degl yün icinde top top oluyormu
(1,166 puan) tarafından
Makine deterjanı ile yıkarsanız yün sertleşir, sabun tozu ile yıkamak lazım
+1 oy
(3,392 puan) tarafından
Olmaz canım kurumaz yün de ne kadar yıkanırsa yikansin sarı suyu çıkar oda yüzüne Öger olmaz yani
(5,359 puan) tarafından
Bazılarıda olur dyi
+1 oy
(13,006 puan) tarafından
Baya zor olur ben yıkamaya veriyorum 
(13,006 puan) tarafından
İç örtüsü ne kız yünün ustundeki örtüyle yıkadılar sanırım çift kişilik 250 tek 150 ye yikattim
(5,359 puan) tarafından
Oo baya pahalı evet günün üstündeki astar işte baya pahaliymis tanesi 250 tlyse benim  tek kişi ama bir yorganı bir kişi kullanıyor sertlesmiyor dimi memnunsun
(13,006 puan) tarafından
Benim de tek yorganı tek kişi kullanıyor bana pahalı gelmedi çünkü 2 yorgan veriyorum genelde bi kızımın bı bizim olani yazin zten yıkatip kaldırıyorum kışın seriyorum temuz temiz   benimki sertleşmedi
(5,359 puan) tarafından
Ne guzel benimki sertlesirmi blmiuorim iste
(13,006 puan) tarafından
Dene istersen elde yapmak çok uğraştırıcı
+1 oy
(1,478 puan) tarafından
Hiç bulaşma aman mahvolur yorgan
(5,359 puan) tarafından
Allaşkina sıcaklar aylarda dusundimde
+1 oy
(82 puan) tarafından
Olmaz bence sertleşir keçe gibi olur benimde var hiç yikamadim pek kullanmadık zaten
(5,359 puan) tarafından
Biz kullanyoriz her kış tekrar mi açıp yıkamak lazim
+1 oy
(6,981 puan) tarafından
Valla banada yapmışlar evlenirken tek kişilik bi yorgan vardı çocuk odasına yere seriyodum 3e katlayıp hani çocuk uyurken yataktan düşerse diye ya da bende gündüz uykularinds orda uyuyorum bazen diye bi kere cougun altini değiştirirken istedi nevresimi değiştirdim ama kokuyodu kış günü yün mu sokup yikayim attım makinaya mi gibi çıktı valla makina sigiyosa dene ne kaybedersin ki 
(5,359 puan) tarafından
Kız büyük yorgan bu makineye sığmaz yün yorganı elyaf değil elyaf da yikiyorim bişey olmuyor ama yün toplaniyor dyorlar yaaaa
(6,981 puan) tarafından
Bilmiyorum canım hamile halinle nasıl yikican ki o zaman suyu yiyince şişer bi de ağrı olur haliyikamaya versene onlar yikiyo yorgan
(5,359 puan) tarafından
Şuan yikayamam zaten sıcak aylarda yıkarım da oda senin. Demenle hamile halimle nasıl yikacam
(6,981 puan) tarafından
Havalandir olmadı koku sonuçta kır pislik değil belki çıkar
+1 oy
(418 puan) tarafından
Ben taşınmadan önce yikamistim 4 yıl oldu yikasan dahi dikebilir misin ben annemle yıkadım annemle diktim
(5,359 puan) tarafından
Tekrar açtın yani
(418 puan) tarafından
Tabikide acilmadan olmaz ki yorgan berbat olur içinden çıkamazsın
(418 puan) tarafından
Çevrenizde yıkayıp dolduran Yorgancı yok mu benim bulunduğum şehirde var yıkayıp tekrar dolduruyorlar ben guvenmedigim için kendim yapıyorum
(5,359 puan) tarafından
Annem var ama hasta yani bı bakayım kendimde aslnda yaparım ama çok zor YouTube bisuru video var
(418 puan) tarafından
Yorgani söküp yünleri leyene atıp üstüne çok ama çok hafif bulaşık deterjanı döküp ayak basarak yikiyorsun sonda vernel döküp duruluyorsun çuvalın içine koyup süzülüyor suyu tellere kurumaya bırakıyorsun ne çok kuru olacak ne de ıslak o şekilde döverek yünleri açıyorsun açtığın yünleri tekrar tellere asip tam kurumasını bekliyorsun
+1 oy
(305 puan) tarafından
cikarmadan yikanirmi bilemiyorum canim ama annem cikarip yününü ayri astarini ayri yikayip, yünü kuruduktan sonra uzun cubugu oluyor onun yün çubugu diyorduk biz onla yüne vura vura acar ve kabartirdi en son dikerdi yumuşacik oluyor oyle 
(5,359 puan) tarafından
Bzde öyle yaparız ama ben tekrar dilemem annemde rhatsiz kıyamıyorum bı kadın YouTube yıkamış bı sorun yaşamadım demiş astariyla yikamais
(305 puan) tarafından
hmm anladim canim. gecmis olsun annene . dedigim gibi bir fikrim yok yardimci olan birisi cikar umarim
+1 oy
(4,947 puan) tarafından
Ben ilk yıkamaya falan verdim sonra bütün yün yorgankarimi attım,hep silikon Yorgan aldım makinaya atıyorum yıkanıyor çabuk kuruyor çok rahat 
(5,359 puan) tarafından
Evet ama üşüyoruz valah bende de slikon yorgan var yün yorgan halen ortuyoruz
+1 oy
(1,618 puan) tarafından
Ben yıkamaya verdim kızım çiş yapmıştı. Hiçbir şekilde leke vs kalmadı 
(5,359 puan) tarafından
Top gbi olmiyormu içinde
(1,618 puan) tarafından
Hayır sorun yok
+1 oy
(1,200 puan) tarafından
Açılıp yıkanması gerekiyor ama dikimi çok zor biz anneme yıkayıp sopalıyoruz açılsın diye anneannem dikiyor 
(5,359 puan) tarafından
Benim annem hasta braz ameliyatli falan dikemez yaa ancak yastıkları yardım eder bana
+1 oy
(15,681 puan) tarafından
Valla yıkamaya gönder canım evde yıkanmaz zor yikasam da yünleri çıkarıp yıkanan gerekir 
(5,359 puan) tarafından
Yıkama yikiyormu
(15,681 puan) tarafından
Evet çift kişilik yorganimi verdim tertemiz geldi
(5,359 puan) tarafından
Ağrı'da arkadsim yıkıyor sen Zeynep yıkama dyordu müşteriler memnun benim üç tane var üçu de tek kişilik ama galiba bu aylarda kurumaz
(15,681 puan) tarafından
Onlar.kurutur ya sen konuş yinede
+1 oy
(2,443 puan) tarafından
Ben buyuk yorganu degil de kizimin kucuk yun yorganini makinede yikamistim sonra guneate uzun sure beklettim kuruttum oyle aldim. Buyuk yoeganlarimi hali yikamaya vermistim ama sonra zaten hepsini dagittim. Şuan kullanmıyorum hiç
0 oy
(7,636 puan) tarafından
Yıkayan yerler var canım özel makinele var yatak için araştır

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 145 göst.
29 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Birerkekannesiii (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 1,082 göst.
5 Nisan 2019 Diğer kategorisinde Minnoş bir anne;) (1,232 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 164 göst.
9 Haziran 2023 Diğer kategorisinde meraklianne (59 puan) tarafından soruldu

379,604 soru

11,363,695 cevap

34,840 kullanıcı

...