0 oy
122 göst.
Aile kategorisinde (135 puan) tarafından
oğlum yeni dört yaşına girdi dişinin ağrıdığını söyledi çürük var ağzında bir iki tane dolgusuz tedavi olur mu ya da dolgu cocuklarda daha mı zor

5 Cevaplar

0 oy
(1,515 puan) tarafından
Canım dişi ağrıyorsa bekletme götür zaman geçtikçe ağrısı da çoğalır oğlum 7 yaşında 4 buçuk yaşında başlandı dişleri yaptırmaya 4 kanal 1 çekim birde çekim olan dişte yer tutucu var . Daha da dolgu olacak 4 dişi var 
(135 puan) tarafından
götürücem canım cok zor bir süreç mi peki
(1,431 puan) tarafından
Kanal da mı var ? Kız naptın o çocuğun dişlerine öyle daha o yaşta kanal mı yapılır kuzum
(1,515 puan) tarafından
Çok zor değil canım iyi bir dişçiye götürürsen çok güzel ilerliyor süreç biz özel hastaneye götürüyoruz anlamıyor bile oğlum her dişi ağrıdıkca kendi gitmek istiyor

@esin.   Dişleri genetik büyük ihtimalle benim dış yapım da çok kötü çoğu yapılı benim dişlerimin de diğer çocuklarımda öyle bir sorun yok düzenli dişte fırçalarlar . Kanal tedavisi tabiki yapılıyor amputasyon diye geçiyor çok ilerlediği için yapılıyor zaten ufak çürüklerde dolgu oluyor
(1,431 puan) tarafından
Biliyorum kuzum kanal tedavisinden sonra ordaki damar ölüyor yaa onu demek istedim , geçmiş olsun canım
-Reklam-
0 oy
(3,586 puan) tarafından
Çocuk dolgusu yapıyorlar basit bir işlem yeğenim yaptırdı ordan biliyorum:)
(135 puan) tarafından
devlett emi yapıldı canım süre. nasıl anestezi falan oldu mu
(3,586 puan) tarafından
Evet devlette yaptırdı hiç bilmiyorum ama ablam çok basit bir işlem demisti
0 oy
tarafından
Benim oğlum dişleri de çıktığında curuktu bazen şişiyor on dişleri baya çürük sadece çekilme lazım 
0 oy
(603 puan) tarafından
Ben iki sene pedologla çalıştım çocuk diş hekimiyle.Çocuklardski çürükler yetişkinlere göre çabuk ilerliyor diş yapısından kaynaklı o yüzden bek etmeyip çocuk doktoruna götürün.aylara göre süt dişi düşme süreleri var bazem düşme tarihi yakın olunca doktor çekebiliyor ama çocuk ağız yapısı karma bi yapı daimi dişleri de var ömür boyu ağızda kalacak onlar da mı çürümüş bi bakmak lazık ona göre dolgu yapılır.dolgunun bi zorluğu yok inanınki benim doktorum öok hızlıydı on dakika da yapıyodu bi dolguyu.hatta öocukla işbirliği kurardık.renkli dolgu isteyen olursa rengini seçtitirdik falan işlem rahat geçerdi 
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Benim kızım da en arka 2 dişi çürüktü. Doktor yer tutucu da yapamam arkada diş olmadığı için dedi. Dolgu ve kanal tedavisi yapıldı. Üstüne krom kaplama yapıldı. O dişler 12 yaşında anca düşer dedi. O zamana kadar bunlar ağrı vs yapmaz dedi.
(214 puan) tarafından
Canım en arkadaki. Dişlerimi çürük.benim kiziminkide öyle,çoğu insan o dişler hiç düşmüyor dedi ,ağızdaki ilk dişlerin hepsi düşer dimi
(2,443 puan) tarafından
Evet en arka 2 azı dişi çürüktü. Doktor 9-12 yaş arası düşen dişler dedi. O kaplamalar da dişle birlikte düşer dedi. Benim azı dişlerim de sallanıp çektirmiştim çocukken hatırlıyorum.

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 232 göst.
15 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sudemm (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 92 göst.
12 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 55 göst.
22 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Myangell (570 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 25 göst.
25 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Muge (76 puan) tarafından soruldu

380,486 soru

11,392,237 cevap

34,900 kullanıcı

...