0 oy
154 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (308 puan) tarafından
Kizlariki aydır adet azligim vardı doktora gittim birde kasıklarım agiriyordu alttan muyanede polikistik görünüm var ama tam sendrom diyemem dedi şimdi bu hastalığı olanlar hamile kalamiyormj ne gbi belirtileriniz var

14 Cevaplar

0 oy
(1,389 puan) tarafından
Hayır canım hamile kalabiliyorsun  . Bunun tedavisi yok ama tek çözüm sağlıklı beslenme ve zayıflamak 
(1,389 puan) tarafından
Hayır canım kilo aldıkça sağlıksız beslendikçe belirtileri ortaya çıkıyor . Çünkü doğuştan gelen bir hastalık canım
(308 puan) tarafından
Ama daha önce yoktu ki son iki aydır belirtilerin vardı şimdi çocuğum olmaz diye korkuyorum
(1,389 puan) tarafından
Canım anlatmak istediğim daha önce de vardır ama belirti göstermemiştir. Burada Pkos olup çok çocuk sahibi olan oldu canım , diyetisyen desteği al sağlıklı beslen Allah'ın izniyle çocuk sahibi olursun birde soğan kürünü yap canım
(308 puan) tarafından
Kilolu değilim ki yediklerimede dikkat ederim
(1,389 puan) tarafından
Geçen kadının biri yorum yapmıştı burada , pkos'u varmış , sadece ideal kilosundan 5 kilo fazlası olduğu için belirtileri başlamıştı doktora gittiğinde sorunu çözdü ve o kalan 5 kiloyu verdi normal yaşantısına döndü canım . Bu hastalık kiminde belirti göstermez doğal yolla hamile kalır kiminde de çok çabuk gösterir . Pcos olduğunu bilmeyen o kadar çok kişi varki
-Reklam-
0 oy
(47 puan) tarafından
Benim de sadece bir ay gecikmem oldu. Bana da polikistik gibi görünüyor dedi net bir şey söyleyemedi. Gebelik düşündüğümü söylediğim için doğum kontrol ilacı yazmadı diyet önerdi. Diyete başlayıp 8 kilo verdim iki ayda, hamile kaldım. Hamileliğe engel değil polikistik sadece biraz zorlaştırıyor. Kilo vererek normale döndürebilirsiniz ama. Çok şişman olmanıza falan gerek yok diyet için. ideal kilonuza gelmeniz lazım. Bazen fazla zayıf insanların da kilo alması gerekebiliyor bu yüzden 
(308 puan) tarafından
62 kiloyum bende polikistik görünüm var dedi ama bilmiyorjm inşaallah hamile kalirim
(47 puan) tarafından
Biraz sağlıklı beslenin bu aralar. Birkaç kilo da olsa vermeye çalışın. Süt ürünlerini azaltın biraz
0 oy
(604 puan) tarafından
Annemde var tedavisiz 5 çocuğu oldu bende var 3 hamilelik geçirdim.  Pko yani polikistikover hamileliğe engel değil sadece bazı kişileri zorluyor. mesela beni biraz zorladi hep yani ha deyince hamile kalamadim bazen aylar surdu yumurtlama takipleri hormon ilaçları falan ama sonuç olarak yine de o müthiş duyguyu tattım Allah'ıma binlerce şükür 
(308 puan) tarafından
İnşallah ben de yaşarım bu guygulari
0 oy
(289 puan) tarafından
Ben de de var ilk çocuğum doğana kadar bilmiyordum belirtisi de yoktu sadece evlenmeden önce ayın bi ortasında bi sonunda bi başında olarak adet görüyordum net günü yoktu doğumdan 2 ay sonra çok kilo almaya başladım veremedim hiç bir şekilde doktora gittim adet olmuyordum kilo aldığımdan beri pcos dedi 2 ayda olmaya başladım şuan 7. Ay'a girdim hala adet olmadım hamile değilim kilo bu hastalığın gerilemesinin çaresi ideal kiloda olduğun sürece fazla problem yaratmıyor
(308 puan) tarafından
Kilom çok yok 62 kiloyum artık yememe daha dikkat edixem
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Bende yeni öğrendim olduğumu doktor sağlıklı beslenmem gerektiğini söyledi bakalım 
(308 puan) tarafından
Çocuğun varmi
(1,428 puan) tarafından
Bende yeni öğrendim Evet 3 çocuğum var
0 oy
(1,974 puan) tarafından
Bende de var kendimi bildim bileli. Kilo vermek en güzel tedavi şekli pcos için. Ben kilo verdim rahim filmi çektirdim 2 ay sonra hamile kaldım.
(308 puan) tarafından
Darısı başıma bende hamile kalırım insallah
(1,974 puan) tarafından
İnşallah kilom çok yok deme iç yağlanma fazla oluyor. Ben 57 kiloyken diyetisyene gönderdi kadın doğumcu düşün
(308 puan) tarafından
Bende vericem biraz daha
0 oy
(13,702 puan) tarafından
Kiloyla bağlantılı olabiliyor fazla kilon varsa ver kuzum.

Killanma yapabilir şükür bende hiç yapmadı..

Gebe kalman için engel değil.

2 tane çocuğum oldu ama 7 seneden sonra.

Ek sıkıntılarım da vardı tabi benim.

Ameliyat falan oldum,rahim perdesi ve sol tüpte tikaniklik vardı ama operasyonlara rağmen genende kilo verince gebe kalmıştım oğluma.

Fakat 122 kiloyla kıza hamile kaldım.

Yani kiloyla tam bağlantılı denilemeZ
(308 puan) tarafından
Ben 62 kiloyum inşallah biraz daha vericem sağlıklı beslenicem bakalim
0 oy
(781 puan) tarafından
Seni üzmek istemem ama iki yıla yakındır hamile kalamiyorum tabi her bünye farklı bana da çok az dedi hatta aşırı az dedi amaa nedense olmuyor tüpleri açtırmak için hsg ye gireceğim inşallah faydası olur
(1,974 puan) tarafından
Ben rahim filminden iki ay sonra falan hamile kalmıştım darısı başına inşallah
(308 puan) tarafından
Tüplerin mi tikali
(1,974 puan) tarafından
Sol tüp yüzde yirmi beş tıkalıymış
(781 puan) tarafından
Benim muhtemelen tıkalı bu ay süt buharı diye bir şey denedim o tüpleri açıyormus ve şuan 3 gün geciktim sol kasıkta da ağrı var inşallah gebeyimdir ama olmadı hsg çektirecegim ona göre hareket ederim
(1,974 puan) tarafından
Sadece süt buharıyla olacak şey değil gibi bacım. Benim ilaçla vere vere açıldı. İnşallah Rabbim gönlüne göre verir.
0 oy
(136 puan) tarafından
Bende de pcos ve rahîm kalınlaşma si var dedi doğum kontrol hapı kullanıyorum onunla adet oluyorum (yoksa çok uzun süre adet olmuyrum adet olduğum zaman bazen çok uzun süre oluyurm (1 buçuk 2 bazen 2 buçuk ay kadar sürüyor ) rahîm kalınlaşmasindqn dolayı pcos bende düzensizlik yaptı her gitmeme doktor kilo vermelisin dedisuan ilaç kullanıyorum yoksa adetim sürekli düzensiz çocuk konusuna gelirsek  eğer ilerlememisse oluyor pcos zaten yumurtalıkların Yavaş çalışması demek ama pcos unun olmasi hamile kalmana engel değil pcos u olup hamile lalan cok  kişi var bazıları da kalamıyor bizim gelin de pcos var yumurta çatlatma iğnesi yapıliyor doğal yoldan kalamıyor arkadaşımda da vardı o da pcos 2 tane çocuğu var 
(136 puan) tarafından
Eğer kilon varsa biraz zayoflarsan sağlıklı beslenirsen olma ihtimali daha da yükseliyor kilon varsa sana tavsiyem zayofla bende hamilelik ve doğum sonrası çok kilo aldım pcos sonra başladı zayoflaman lazım dedi her seferinde
(308 puan) tarafından
Kilom yok ama yine bı kaç kilo daha vercem rahim tersligi var
0 oy
(2,798 puan) tarafından
Polikistik over var bende canım ilk kızım 4 aylık tedaviden sonra oldu 2. Kızım kendinden oldu stres yapma tedavi dediğimde doğum kontrol hapı ile oluyor 
(308 puan) tarafından
Yani imkansız değil demi
(2,798 puan) tarafından
Yok canım neden imkansız olsun benim 2 tane kızım oldu biri 4 yaşında biri 10 aylık
0 oy
(186 puan) tarafından
Bende de vardı pcos bir de prolaktin hormonu fazlalığı vardı. Ben lisenin başından beri hormon ilacı ve doğum kontrol hapı kullandım bu yüzden. Hatta doktorlardan bir tanesi yumurtlama tedavisi görmen gerekebilir demişti. Ama bebek planı yaptıktan sonraki ay gebe olduğumu öğrendim. Evet kilo fazlalığı risk oluşturuyor ama asıl önemli olan hareketli bi yaşantının olması ve de sağlıksız gıdalar tüketmemek. Paketli ürünler, gazlı içecekler, çikolata vs tüketimi arttığında olumsuz etkiliyor. Ben 48 kiloydum pcosum varken ama sürekli pilates, zumba, yüzme, fitness yapıyordum haftada üç kere. Sizin de hareketsiz bir yaşantınız varsa hareket katın hayatınıza ve de gebelik için stres yapmayın. Bende zaten pcos var hemen hamile kalmıcam biliyorum ama bunun tedavisi de var diyerek çok rahattım o yüzden hemen oldu diye düşünüyorum.
(308 puan) tarafından
İnşallah benimkide olir
0 oy
(4,682 puan) tarafından
73le kizima hamile kaldim bu yil 87yle kaldim ikiside dogal yolla oldu
(308 puan) tarafından
Darısı bna inşallah
0 oy
(5,345 puan) tarafından
Bendede var ve 3. Bebeğe hamileyim
(308 puan) tarafından
İnşallah cnm diyette yapıyorum şekerli şeylerden uzak durmaya karar verdim inşallah hamile kalırım sanki olmuyacak gbi geliyor bana
(308 puan) tarafından
Banada dua edermisin hamilesin ya
(5,345 puan) tarafından
Ederim cankm ismin nedir isminle dua edeyim
(308 puan) tarafından
Elif cnm
(5,345 puan) tarafından
Tamamdır canım
0 oy
(470 puan) tarafından
Bende de polikistik over kendiliğimden 8 ay sonra hamile. Kaldım adet düzensizliğim ve ağrılı gecen adetlerim vardı bide ara kanamam oluyordu sürekli 
(308 puan) tarafından
İnşallah bende kalirim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 29 göst.
18 Nisan 2024 Aile kategorisinde Prensannesi26 (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 328 göst.
2 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ✨Gafsa✨ (2,891 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 49 göst.
2 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Yakamozzzz (428 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 117 göst.
5 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gecemasali (22 puan) tarafından soruldu

380,381 soru

11,389,192 cevap

34,894 kullanıcı

...