0 oy
120 göst.
Aile kategorisinde (480 puan) tarafından
Kayinvalidemler gelecek 5 gibi geliriz demişler mercimek çorbası  izmir köfte fırında  pilav ve salata sizce kaçta başlayayım ezan burda 7 buçuk gibi okunuyor

7 Cevaplar

0 oy
(165 puan) tarafından
Neden 5 geliyorlar biz giderken en fazla 1 saat varken gidiyoruz 
(480 puan) tarafından
Uzun yoldan gelecekler
(165 puan) tarafından
O zaman haklılar hepsini yapabilirsin bir tek salataları bırak
-Reklam-
0 oy
(3,401 puan) tarafından
Bence erkenden hazırla canım isitabilecek yemekler hepsi zaten daha rahat olursun elin ayağına dolasmaz pilav ile salatayı ezana yakın yaparsn
(480 puan) tarafından
Izmır köfteyi nasıl yapayım ki firinda tekrar mı ısıtayım sonra bilemedim
(3,401 puan) tarafından
Onu da hazırla canım köftesini falan onda pişme süresini dikkate alarak sonra da oisirirsin
(480 puan) tarafından
Tamam canım başlıyorum o zaman bismillah
(3,401 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım benim
(480 puan) tarafından
Sağolasın
0 oy
(526 puan) tarafından
Çorbayı yap ısıtırsın. Köfteyi de hazırla malzemeleri falan 6 6.5 gibi fırına atar pisirirsin. Pilavı da 6 da yaparsın 2 dakikalık iş zaten o
(480 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(2,618 puan) tarafından
Fırına koyacağını hazırla ama pişirme ikindi ezanından sonra koyarsın gerisini hazırla dinlensin 
(480 puan) tarafından
Patatesler az kızarmış şekilde beklese kötü olmaz demi
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Çorbanı yap izmir köfteni hazırla tepsiye fırına koy salatayı da hazırla dolaba koy soslamayı iftara yakın yaparsın pilavı yaparken de fırını da açarsın ben bu şekilde yapıyorum misafirim gelsceği zaman
0 oy
(280 puan) tarafından
Pilavı en son yap. Isıtmasıni hiç sevmem ben. 

İzmir köfteyi de yap fırında beklesin. Çorba zaten 5 dakkalik iş. Salatayı son yarım saatte de yaparsın. 5 de yemeklerin hepsi hazır oldu mu sonradan ısıtmakla uğraşma bence. 
0 oy
(16,009 puan) tarafından
Bizde 18.45 okunacak. Az önce tavuğumu çıkardım erisin diye. Patates kizartacam patatesleri soydum küp doğradım suya bastım. Sarimsaklarimi soydum. Ekşili tavuk pilav ve salata yapacam. Öğleden sonra 2 gibi bebek ikinci uykusuna geçiyor o ara tavugumu pişirir patatesimi kizartirim. Sonra salatami yaparım. En son ezana 1 saat kala pirincimi yapacam..çorba yapmıyorum çünkü kimse yemiyor. Ezana yarım saat kalan da ekşili tavugumu fırına sürerim 
(526 puan) tarafından
Ekşili tavuk nasıl oluyor canım
(16,009 puan) tarafından
Tavuğu önden rengi dönene kadar tuzla kavuruyorum sonra su ekleyip hasliyorum. Patatesleri küp küp doğrayıp kizartiyorum ve hasladigim tavukla patatesi aynı tepsiye alıyorum. Sonra 1 baş sarımsak eziyorum üstüne 1 ya da 2 limon sıkıyorum. Tavuğu hasladigim sudan da üstüne bolca döküp sosu tepsiye döküyorum. Baharat olarak sadece karabiber koyuyorum. Sonra fırına sürüp üstü biraz kızarana kadar fırında tutuyorum
(526 puan) tarafından
Bende deneyeyim bir gün güzel bir şeye benziyor tavuklu yemekleri çok severim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 78 göst.
13 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ugurbicegim (315 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 268 göst.
14 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde ❤️Asmin Deroş❤️ (4,759 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 561 göst.
12 Ocak 2019 Diğer kategorisinde DuyguAvşar (514 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.
24 Temmuz 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,259 soru

11,384,935 cevap

34,884 kullanıcı

...