0 oy
285 göst.
Aile kategorisinde (310 puan) tarafından
İki erkek kardeşim var birde annem beraber yaşıyorlar kardeşimin biri maddeye başlamış ne yapsak ne etsek çare yok çalışmıyor çalışanların rizkina göz dikiyor annemin evi vardı demiski evi satalım benim hiç birşeyim yok benim üzerime yapın diğer kardeşime de beraber çalışıp alırız demiş bende dedim ki anneme satma pişman olursun onun ipi ile kuyuya inilmez neyse bunlar satıyor evi onun üstüne yapiyor sonra buda çalışmıyor ne haliniz varsa görün diyor üstüne bunlardan madde parası istiyor sürekli en son yine kavga etmişler annemin üzerine yürümüş para ver diye annem çalışmıyor babamdan kalan emekli maaşıyla geçiniyor annemde ekmek parası bile kalmadı ben sana para veremem deyince evden kovmus bende polisi arayıp anlatsaydin herşeyi dedim korkuyor tekrar bırakırlar öldürür diye şimdi bizde annem bu sefer bana taktı kafayı annemi üç kuruş için yanına aldın sen planlar kur bak ben seni nasıl rezil edicem sana ne iftiralar aticamda senin yuvani yikicam diye bende dedimki ben ne anneme nede kardeşime benzemem beni rahat bırak yoksa ben seni polise veririm dedim eşime anlattım oda çok sinirlendi ben eşimi bilmiyormuyum engelle gitsin dedi bende engelledim ama ne ağır cümleler kullandı anneme dedim artık abla kardeşlik bitti ne ölüme nede ölüsüne dedim hala tehdit Edip duruyor annem de asla dönmem diyor bir kardeş ablasına annesine bunu nasıl yapar aklım almıyor çok ağrıma gitti içimi dökmek için yazdım uzun oldu ama hakkınızi helal edin

3 Cevaplar

0 oy
(1,782 puan) tarafından
Allah ıslah etsin anenizde elindeki tek evi nasıl madde bağımlısı birine satıp verir aklım almiyor... size zarari daha çok dokunur bunu tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum kesinlikle uzaklastirma aldırın ilk olarak size taktiysa yandınız eşinizle konuşun bu konuyu ciddiye alınması gereken çok ciddi bir durum var ortada size eşinize hatta cocuklariniz varsa onlara bile zararı dokunur...mutlaka ikna edilip yatirilmasi lazım...
(310 puan) tarafından
Eşimle konuştum anlattım durumu ben annemede söyledim gel gidelim uzaklastirma alalım dedim korkudan alamam diyor dedim nereye kadar ömür boyu başımıza bela olur dedim bir daha yazarsa şikayetçi olurum dedi ne anneme laf anlatabiliyorum nede kardeşime arada kaldım annem borclarim var onun yüzünden onları bitiriyim memlekette abimin yanına gidicem diyor bende zaten tasinicam zaten şu an asla ne benimle o nede ben onunla konuşmuyoruz sadece küçük kardeşim aracılığıyla haber alabiliyoruz
-Reklam-
0 oy
(686 puan) tarafından
Öncelikle rabbim yardım etsin o kadar zor bir durum ki aynısını erkek kardeşim de yaşadık ki o evliydi 2 çocuğu var..annemle yaşıyorlardı ne kendi maasi ne eşi ne de annemin maaşından 1 lira vermezdi...kız  kerdesimle ben annemlere uzun bir süre yardim ettik çok şükür o zaman herşey bu kadar pahalı degildi yoks abiz de destek olamazdik....benim kardeşim işinden olana.kadar durumun farkına varamadi..devlet memuruydu ihraç edildi..saygınlığını kaybetti çünkü sevilen sayılan bir cocuktu....sonra ben tedavi olacağım dedi ve Ankara ya taşındılar ortamından uzaklaştı..tedavi oldu çok şükür 2 yıldan fazladır temiz..47 kiloya kadar düşmüştü aslan gibi çocuk:((. Şimdi 88 kilo:)).  Eşi çok sıkıntı çekti biz kardeşimiz den vazgeçtik o geçmedi çok şükür çok iyiler şimdi..

Darısı sizin başınıza..ama kermesimizden vazgecmeyin...onun aklı yerinde değil 
(310 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim sizede çok geçmiş olsun abinizin adına çok sevindim gerçekten çok zor bir süreç ama bizimle iletişim kurmuyor aslında ben kendisiyle çok konuştum uzaklaşması lazım buradaki ortamindan annem memlekete abisinin yanına gitmeyi düşünüyor oraya gelir tedavi olursa belki degisir diyor inşallah değişir Allah yardımcısi olsun her zor durumda olanin
0 oy
(12,903 puan) tarafından
Annenin evi satması akıl alır gibi değil her şeyden önce o ev hayattaki tek güvencesi imiş üstelik madde yüzünden aklı başında olmayan bir evlada verilmiş hem anneniz zor durumda kalmış hem de diğer kardeşe haksızlık olmuş yazık çok yazık gerçekten kardeşinizin tedavi olması gerek 
(310 puan) tarafından
Çok söyledim zamanında satma bak güven olmaz dedim ama dinlemediler beni tedavi olması gerekiyor ama iletişim.kuramiyoruz hiçbir şekilde bende çok üzülüyorum

İlgili sorular

+1 oy
23 cevap 721 göst.
2 Nisan 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 506 göst.
2 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 576 göst.
17 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 642 göst.
30 Aralık 2020 Aile kategorisinde ozgecangursoybursa (10,871 puan) tarafından soruldu

378,959 soru

11,343,464 cevap

34,809 kullanıcı

...