0 oy
201 göst.
Aile kategorisinde (9 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 26 aylık kreşe başlayacak. Bu hafta oryantasyon için günde 1 2 saat getirin dediler. İlk gün götürdüm mekan değişik gelince ilgisini çekti sorunsuz içeri girdi. 2.gun kapıda benden ayrılmak istemedi biraz ilgisini dağıtmak için etrafta ki renkleri falan söylemek istedim o esnada öğretmen gelip kucağımdan hemen aldı apar topar ayakkabılarını çıkarıp ağlarken aldı götürdü. 10 dk binanın önünde bekledim hala sesi geliyordu. İçim dayanmadı. 1 saat olmadan geri gittim. Çıkarken hala mızıklıyordu. Bugün durmadı mi dedim içeri girince avundu olur böyle şeyler falan diyip gitti. Ama içime sinmedi bu durum. Konuşma gecikmesi yaşadığı için Dr önerisi ile başlatmak istedik ama 2 yaşında annesinden ilk defa ayrılan bir çocukla biraz daha sakin ilerlemek gerekmez mi? Kendi çocuğum olduğu için duygusal mi düşünüyorum acaba? Çocuklarınız kreşe başladığında nasıl bir süreç izlediniz

8 Cevaplar

+1 oy
(2,762 puan) tarafından
Daha 26 aylık ne kadar konuşma geriliği yaşayabilir ki. Gözünü seveyim biraz daha büyüsün. İlgili anne baba olwcagiz diye çocukları deneme tahtasına çevirdik. Öğrenir zamanla 
(9 puan) tarafından
Hanımefendi bu aylar 2 li 3 lü kelimeler zamanıdır ve benim bebeğimin tek kelimesi bile sayılı çocuk gelişimci ve doktor değerlendirmesi ile gecikme olduğu söylendi sanırım sizden iyi biliyorlardir ayrıca çalışan bir kadınım.
(712 puan) tarafından
3 yaşında baslasaydin derslere keşke. Daha çok küçük. Doktorlar 3 yaşına kadar bekleyin diyor genelde. Bu kadar sert çıkmama da gerek yoktu fikrinizi söylüyoruz sonuçta.
(1,148 puan) tarafından
Hangi doktor 3 yaşı bekleyin diyor?
(8,933 puan) tarafından
Sevgili adaşım sadece tekli kelimeleri varsa ama 2li 3lu kelimeleri cumleleri yoksa 3 yaş sınırı verir doktorlar eğer hiç yoksa sadece ses aaa baa gibi sesler çıkartıyorlar 3 yaş sınırı yoktur maalesef insanlarımız bunu hep karistiriyor
-Reklam-
0 oy
(3,862 puan) tarafından
ya simdi diger cocuklar birbirlerini taniyorlar , o yuzden de zorlaniyor olabilir .  eylul ayini beklerdim ben olsam :(
(9 puan) tarafından
Çalışıyorum canım evde babane ileydi fakat o da yetememeye başladı çok da hareketli bir çocuk
0 oy
(862 puan) tarafından
Benimki 3 yasinda başladı, aynen kucagimdan aldilar içeri soktular. Blo an çok hüzünlendim ağladım. Bekledim bende bir süre, sonra ogretmenine sarılmış oyu  oynarken fotoları videolari görünce rahatladim, o alışma süreci bikac gün sonra geçiyor merak etme
0 oy
(2,828 puan) tarafından
Biz 18 aylıktı başladığımızda. Günlük 15-20dklık alıştırma fazımız oldu. Zaman içinde arttırarak gidildi. Şuan 2.5 yaş genelde koşarak gider ama bazen istemez. O zamanlarda da 10-15 dk ben yanında ikna etmeye çalışırım ya da görevliler oyuncakla ikna etmeye çalışırlar. Bir süre sonra kucaklarına alır girerler ama içeri girince mızmızlanmaz oğlum tanıdığı ve alıştığı için. Bence yeni başlanılan süreçte çok ağlıyorsa süreleri yavaş yavaş arttırmak daha sağlıklı.
0 oy
(914 puan) tarafından
peki ucreti onceden mi veriyorsunuz yani cocuk uyum saglamayinca ucret iadesi oluyor mu acaba bi bilginiz var mi
(9 puan) tarafından
Oryantasyon döneminde ücret yok alışırsa kayıt alıyorlar
0 oy
(1,939 puan) tarafından
2 yal bence kreş için çok erken. Evde tv telefon izletmeyin. Çalışıyorum yazmışsınız,  siz işteyken bakan kişide kesinlikle izletmesin 
0 oy
(483 puan) tarafından
Çocuğu aşamalı olarak başlatmak lazım öyle pat diye anneden ayırmak mantık dışı ilk gün hatta 1 hafta nee olursa olsun anne cocugun yanında olmalı öğretmen anne çocuk berber oyun oynamalı cocuk öğretmene güvenmeyi öğrenmeli sonra yavaş yavaş çocuğun goreceği şekilde odanın bir köşesinde oturmalisiniz en son kapının dışında bekleyip daha sonra tamamen terk etmelisiniz bu olaylar böyle böyle yapılır kendimizden pay bicersek tanıdığın bi ortamdan kimseyi tanımadığın bi ortama geçince orada huzursuz oluruz ki çocuklar da bu şekildedir yani çocuğu birden bırakmak travma yaratır ki çocuğunuz hala size bağımlıdır zamanla bağımlı değil bağlı hale gelir ama bu söylediğim takribi 4 yaşında başlar 
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Çocuğu ağlatarak almak nedir ya nasıl eğitimci bunlar. Cocuk seninle gelecek sınıfa sen yavaş yavaş ayrilacaksin uzaklasacaksin. Wcye gidiyorum diyeceksin 5 dk mesela  sonra gelecrksin çocuk geleceğini bilecek. Yavaş yavaş süre uzayacak çocuk anlayacak, hem sana hem öğretmene güvenecek. Bence değiştiren kreşi başka bir alternatifi varsa. Bir okul oncesi ogretmeni olarak yazıyorum 
(9 puan) tarafından
Benimde içime sinmedi zaten başka bir kreş ile görüştüm orayı deneyeceğim onlarda kademeli gitmem gerektiğini duruma göre yarım güne cikarabileceklerini söylediler

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 113 göst.
15 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Nisosumm (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 183 göst.
3 Ekim 2023 Diğer kategorisinde eylul_ (1,335 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 154 göst.
22 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,309 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 456 göst.
5 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Cimcimeannesi (174 puan) tarafından soruldu

380,152 soru

11,380,456 cevap

34,870 kullanıcı

...