+1 oy
482 göst.
Aile kategorisinde (1,016 puan) tarafından
Muhabbet olsun diye sorayım bı soru:) bir bayanın temiz olduğu nerden anlaşılır kzlar evinden mi ? Çocuğundan mi? Kocasindna mi? Yemeğinden mi?temiz giyinmesi den mi Neye göre bu bayan temiz dersiniz belki uzun zamandır tanıdığınız biri belki ilk defa gördüğünüz. Çoğumuz ön yargılı yaklaşıyoruz ilk defa tanıdığımız inslaara biraz muhbbet olsun istedim.. elimden geldikçe cvp yazicam yorumlarınıza kızlar 

24 Cevaplar

+6 oy
(15,926 puan) tarafından
Yaptığı yemek temiz olsun da gerisi benim için pek önemli değil. Şöyle önemli değil. Yeri geliyor evi de pırıl pırıl yaparız, çocukları da öyle ama hiç bir zaman o pırıl pırıl ki haline gelecek olan misafir şahit olmaz ne zaman ev kirli olsa o zaman denk gelir. Yeri geliyor bazen çocukların da üstü kirlenir yeri gelir ev dağılır kirlenir cocuklwrsan yapamazsın vs. Ama yemek yapılırken insan temiz olunca dikkat eder yapar. 
(1,428 puan) tarafından
Tek doğru yorum:):)
(1,016 puan) tarafından
Aynen öyle ama ****** olan evde tiksiniyorum ben valla ****** severim ama kedi olan evde yemek yemek istemem:)
-Reklam-
+1 oy
(5,164 puan) tarafından
Şahsen kimsenin evine bakmıyorum neresi temizmis neresi kirli çocukta yeri geliyor üstünü kirletir kimin çocuğu her zaman temiz ki 

Yani buna göre yargilamam bana insanın kalbinin temizliği lazım ,:) 
(1,016 puan) tarafından
:) temiz kokmali en azından arkadaşın mesela , kalp güzelliğinin önüne geçebilir bazen ter kokusu :)
(5,164 puan) tarafından
Bunlar temel şeyler zaten ama bilerekte kim kirli kim temiz bakmam :)
0 oy
(101 puan) tarafından
Çocuklarından net bnim gorusum öyle evide öyle ama çocuklar önde gelir 
(101 puan) tarafından
Evt canm çocuklar hasas nokta kirden pastan hasta oluyolar sonra kendine bakamayan çocuğuna hiç bakmaz
(1,016 puan) tarafından
Benim çocuk yazın parkta hep çıplak ayak gezer :) millet benim için neler düşündü ozamn:)) ahh ahir zamn :)) eheheh skaa bı yana haklısın kiz
(101 puan) tarafından
Canım tabi çocuktur oynar kirletir insqn gözle farkeder kaç günün kiyafetidir yada tirnaklari saçları çocuğun bakımsızlıktan çocuğun ne hale geldiği anlatabildim mi ;)
(1,016 puan) tarafından
Ben de cocukta tırnak dikkat ederim valla yalan yok :) dibi kirli oluyor bazen diyorum bu kadın ilgilenmemos çocukla hic
(101 puan) tarafından
Aynn işte can
0 oy
(7,704 puan) tarafından
Cevabım hepsinden 
(1,016 puan) tarafından
Bende oyel dusunuyorum her zmn her yere yetisemesekte bir bütün diye düşünüyorum:)
0 oy
(7,551 puan) tarafından
Böyle ellerinden bilirim tırnaklarında yüzünden pırıl pirildir nurlanmis gibidir o kişiler , bazısı var pisliği heryerine vurmuş yaptığı yemek yenmez 
(1,016 puan) tarafından
Ablamda öyle :) bekarken arkadaşım vardı o da öyleydi :) evde her yer her yerde:))
(7,551 puan) tarafından
Bakım deil ya doğuştan bir guzelligi oluyor böyle tırnakları elleri falan tertemiz
(101 puan) tarafından
Heh işte suse bakmaycan
tarafından
Bence alakası yok canım benim ellerim çirkin fakat evimin her yeri pırıl pırıl vallahi su an bile yıkadıgim tullerimi makineden cikarticam üstüne üstlük 32 haftalık hamileyim:)
(7,551 puan) tarafından
En azından benim tanıdıklarım öyle:)
0 oy
(3,102 puan) tarafından
Dışardaysak giyinişinden kokusundan anlaşılır evdeysek zaten temiz mi değil mi net belli olur
(1,016 puan) tarafından
Bayanlar herşeye yetisemesede yine insan kendini belli ediyor kız temzi mi piş mi :) yaz günleri temzi insna net belli oluyro:)
0 oy
(4,631 puan) tarafından
Benim kpmsum kapilara dikkat ediyomus temizligi ordan anlarmis bi gun bana dedi sen temizmisin pis misin anlamadim bazen tozun cok oluyoe bazen hic olmuyor diye.d.d.
(1,016 puan) tarafından
İlk defa duydum valla kapı üstü demekki :) ince ayrıntıya takılmış demekki
(4,631 puan) tarafından
Aynen oyle .d.d. Yetisemiyorum ben valla.d hem tezmizlige hemde kapi ustune.d.d
(1,016 puan) tarafından
:) çocuklarla zor valla , yetişmek şimdi ki çocuklar fazla hiperaktif
0 oy
(391 puan) tarafından
Ne insan tanıyorum kendisine bakıyorum kıyafeti falan marka tertemiz çocuğu aynı şekil kezza evine git pis götürüyor 
(1,016 puan) tarafından
Aynen öyle canım, dış gorunusle anlaşılmıyor maalesef:(
0 oy
(178 puan) tarafından
Giyiminden ..çocuğundan..balkonun dan .yani ben öyleyim bilemem yinede
(1,016 puan) tarafından
Balkonda ince detay kız :) çocuk konusu doğru çocuğun tırnaklarına bakarim bende
0 oy
(869 puan) tarafından

Bir kadının evi temizse bilki herseyi temizdir yemegide yatağıda çocuğuda giyimide vs vs :)

(1,016 puan) tarafından
Çocuklarla herşeye yetişmek zor:) temiz ev olur temzi çocuk olur ama stress dolu anne bazen salmak gerekiyor bence:) temzilersin ama biri geldiğinden pis denk gelir şansa:)
(869 puan) tarafından
Ben hicbirzaman dipli temizlik yapmadım çünkü gerek kalmadı herseyi anında hallediyorum böylece birikmiyor bana da iş kalmıyor cammı kirleniyor siliyorum anında mesela 2 çocuğum var ama yetişiyorum elimden geldipince
0 oy
(480 puan) tarafından
Valla hiç birinden desem bak ben insanın konuşmasından ne mal olduğunu anlarım önce konuşma tarzına bakarım birde çocuğuna verdiği terbiyeye haa ikisi de varsa ondan alası yoktur bence
(1,016 puan) tarafından
Üslup belli eder elbette insanın karakterini ve yaşam tarzını, fakat her zmn çocuklara istediğimiz terbiyeyi veremiyoruz fazla baskı kurmak çocukları yanlışa özendirmek maalesef:( 3 buçuk yaşında bir oğlum var ve biseyi yapmasın diye kızdığım zamn gizlice yapma taraftarı oluyor ...
(480 puan) tarafından
Canım 3 yaşındaki çocuğu kastetmiyorum elbette ama ne çocukla var küfür ediyor onlardan bahsediyor um
0 oy
(934 puan) tarafından
Benim annem balkondan anlarm der hep.d

Ben çok gördüm kendisi çiçek gibi olup temizlik ile alakası olmayan.

Bence evin temizliği ile anlaşılır. Dağınıklık olabilir onu demiyorum tabi çocuklu evler dağınık olabilir.
(1,016 puan) tarafından
Balkonda ince detay kız :)) hergun ortaya bı süpürge tutmak lazım tabiki:)
(934 puan) tarafından
Evet toz pislik olmasn dağınıklık çocuklardan dolayı illa oluyor:) evet ya çok ince detay cidden:))
0 oy
(1,341 puan) tarafından
Bence temiz olan insanın zaten içi el vermez birinin kötü durumda olmasına yani kendi temiz eşinin kiyafeti öyle değilse temiz olmaz yani yarı temizdir kendine muslumandir :)) sadece cocuklardan dolayı ev daginikligi veya detaylı temizliklerde gecikmeler yaşanabilir o da çoğu insanda olduğu gibi çocuklardan yetisemiyoruz bazen düşünüyorum :D 
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Evinin kapısının önünden

Evinin içinde ise mutfaktan sonrası tuvalet banyodan .

Ben mutfaga bakarım orası temizese içime siner degilse sinmez

(1,016 puan) tarafından
En azından derli toplu görmek isterim, tuvalet temiz koksun isterim bı yere misafrlige gttigim zmn tabiii hBer verip gttiysem
0 oy
(5,457 puan) tarafından
Bence evinden annem her zaman kadının temiz olduğunu anlamak istiyorsan kapının önü mutfak tuvalet banyoya bak derdi bence çok doğru tespit şimdi millet gösteriş delisi evine bakmayıpta çocuğuna kocasına bakanları gördüm o yüzden üst baş dışarda ki gösterişler bana inandırıcı gelmiyor 
(1,016 puan) tarafından
Evde farklı hayatlar dışarda farklı hayatlar canm :) insanları tanımak zor bu zmnda
(5,457 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Bence çocuktan 

Ne insanlar görüyorum kendileri güpgüzel giyinmiş bir çocuklara bakıyorum sokak çocuğu gibi 

Evi günde 3 kez siler süpürürüm ha sor temiz mi toplu mu hayır dağılıyor 

Yemek desen özenerek bir şekilde yaparsın 

Bir gün markete gidicem oğlunun üstü de çok hafif leke olmuş ek gıdaya yeni geçmiştik 

Neyse dedim hemen evin dibi değiştirmekle uşraşmayım gidip geleyim dedim durdum içim rahat etmedi komple üst baş değiştirdim benim için çocuktur bir çocuk temiz ise gerisi boş 

Mesela kuzenim var hiç öpemezdik hala daha öyle 1 ayda 1 kere yıkıyor yengem bebekken kusmuk kokardı beyazlar gri olurdu hep 

Evinde de hem tavşan hem köpek var halıya kaka yaparlar yaşamaya devam ederler öyle yerde kaka varken 
(1,016 puan) tarafından
Valla ben evde ****** varken yemek yemeye cekiniyorum tiksiniyorum bı an dalgınlık kıl tüy düşer, çocukları fazla temizliği de alıştırmak iyi değil , ablamin kızı babasının dokunduğu ekmeği yemiyodu geçen seneye kadar ,
0 oy
(96 puan) tarafından
Bence hepsin den 
(1,016 puan) tarafından
Hepsi bir bütün :)
0 oy
(8,860 puan) tarafından
İşyerinde iki arkadaşım var. İksiini de çok severim. Süslerinden geçilmez ikisi de çok bakımlı bebek gibiler ama gel gör ki evlerini b.k götürüyor sjsjjs çok seviyorum insan olarak gerçekten çok iyiler ama malesef temizlik konusunda çok kötüler.
(1,016 puan) tarafından
Kız ablam aynı öyle tek yaisyor diye haftada bı mutfak topluyor
(8,860 puan) tarafından
Yani tek yasiyosun diye de bir hafta bulaşıklar tezgahin üstünde beklemez bence ya bilmiyorum. Benim arkadaşların ikisi de evli. Birisi hatta eşine ben süpüreyim sen de arkamdan sil diyomus. Eşi de boşver böyle kalsın diyomus sjsjjs kendisi de kabul ediyo yani temizlik yapmadığını
0 oy
(2,592 puan) tarafından
Bu yazdıklarının hepsi olmalı bana göre çocuğu temiz evi temiz kendi temiz 
(1,016 puan) tarafından
Arada aksamalar olsada bence de bir bütün temiz isi
0 oy
(476 puan) tarafından
Bir kişin temiz, düzenli, özenli olduğu en çok çocuğunun saçlarından belli olur (ev dışında anlaşılan). Bir de evin içerisinde banyo duşakabin fayanslardan, mutfakta ocağından, davlumbazından, buzdolabının üzerinden(toz varsa-iki karış yağ başladıysa), kombi üstlerinden, tezgah altında dolapların aşağısında kalan o mermeri kısımdan..... Ben buralar temiz değilse bir eve  temiz demem....
(1,016 puan) tarafından
İnce temzilik o dediğin:)) bı hafta davlumbaz üstü silme yine yağ olur kız çocukla çok zor sürekli iki günde bı her yere bez gezdirmek valla

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 345 göst.
1 Eylül 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Simayyy (1,772 puan) tarafından soruldu
+1 oy
25 cevap 644 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 237 göst.
2 Mart 2023 Aile kategorisinde Ben (352 puan) tarafından soruldu

379,179 soru

11,350,472 cevap