0 oy
96 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (287 puan) tarafından
Atopik ciltli anneler bebeğiniz için gerek bakım gerekse fiziki koşullar olarak neler yapıyorsunuz, nelere dikkat ediyorsunuz?

5 Cevaplar

0 oy
(3,022 puan) tarafından
egzaması var oğlumun, dolayısıyla atopik dermatit zaten. Pamuklu kıyafet giydiriyorum ve kat kat giydirmiyorum hava alması ve terlememesi gerek. Yumuşatıcı kullanmıyorum. Deterjan kalmasın diye tüm kıyafetlerini ütülüyorum. Ilık suyla hergün duş aldırıp kremliyorum. 
(287 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Evinizde fiziki anlamda değişim yaptınız mı? Örneğin yün bir şey varsa atmak gibi ya da sürekli temizlik vs.
(3,022 puan) tarafından
Yok, çünkü alerji testi yapıldı birşey çıkmadı bizimkinde.
(287 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(32 puan) tarafından
Bebem deterjaniyla yıkıyorum çamaşırlarını ama ekstra durulamaya daha atıyorum, bioderma yoğun nem ile 5 kere nemlendiriyorum ama ondan önce mutlaka süreceğim bölgeyi yıkıyorum. Doktorum çok tavsiye etmedi ama cocuk kasintidan duramadıgi yaraların çok costugu zamanlarda cutuvate krem var atopik dermatit için ama kortizonlu ince tabaka şeklinde onu sürüyorum 1 kere. Zaten ne yaparsanız yapın belirli bir yasa kadar geçmiyor maalesef ve genetik bir rahatsızlık. Geçmiş olsun :)
(287 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Evinizde herhangi bir değişim yaptınız mı? Örneğin yün bir şeyi atmak vs. gibi
(32 puan) tarafından
Hayir yapmadk doktorum gerek olmadığını söyledi sadece bol bol su ile yıkıyorum çünkü en güzel nemlendirici su daha sonra nemlendiriyorum
(287 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(158 puan) tarafından
İki çocuğumda da vardı. Önce Örgü peluş yün yatak yorgan ne varsa kaldırdım. Bir dönem bioermanın egzama için olan şampuan ve nemlendirici kremini kullandım. Paketli gıda portakal domates çikolatanın tetiklediğini fark edince hepsini hayatımızdan çıkarıdık. Tenlerine değen herşeyi granül sabunla yıkadım çift durulama yaptım ve herşeylerini ütüledim. Ama azalmadı bazen dahada kötü oldu. Denemediğim şey kalmadı. Ardıç katranı sabunu denedim ve tek çözüm o oldu. Şimdi şampuanı çıkmış onu kullanmaya başladım ve şuan hiç yok.
(692 puan) tarafından
Ay sabunu nerden aldınız acaba
(158 puan) tarafından
Agarta nın sabunu ve şampuanını kullanıyorum büyük gros marketlerde var
(287 puan) tarafından
Teşekkür ederim
(692 puan) tarafından
Bizim grosta ta var çok teşekkür ederim
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Doktor bana fazla banyo yaptırmaz haftada en fazla 2 kere dedi. Mustela stelatopia serisinin şampuanı ve nemlendirici kremini kullaniyorum. Çamaşırlarını çift durulama yapıyorum. Bizimki baya hafifledi gibi, süt alerjisi çıkmıştı ama bence şu an yok .
(287 puan) tarafından
Bana da tam tersi sürekli duş aldır dedi. Her gün duşunu alsın dedi. Teşekkür ederim
0 oy
(62 puan) tarafından
Sürekli temiz ve nemli tutman gerekiyor canım 
(287 puan) tarafından
Teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 84 göst.
13 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 89 göst.
27 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ahsen61 (235 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 134 göst.
4 Mart 2024 Diğer kategorisinde Aye1 (436 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.
22 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Oksuz06_ (111 puan) tarafından soruldu

381,691 soru

11,426,259 cevap

34,985 kullanıcı

...