0 oy
475 göst.
Diğer kategorisinde (140 puan) tarafından
Zorla yemek yediriyorum inanın her gün her gün bıktım. Linçleyecek olan işine baksın! Beni anlayanlara ihtiyacım var. Yemek hazırlamak işkence geliyo yemediği için. Derdimden kanser olmama az kaldı. Az önce sinir krizi geçiriyodum ya her sabah hatta her öğün aynı şeyler yedirmek gelmiyor artık içimden. Yemeyince rahat etmiyorum sürekli birşeyler yediresim geliyor aç çünkü ama yok. Çok bunaldım. Yemese daha huzurluyuz. Masaya oturduk mu başlıyor çıldıracam. (1yaş)

25 Cevaplar

+2 oy
(1,972 puan) tarafından
Küçüğüm asla yemezdi . Bir gün öğlene kadar uyudu . Benim dışarda işim  vardı ablasıyla ikisine beslenme hazırladım çocuklara babası baktı . 4e kadar hem kendi beslenmesini yemiş hem ablasının . Aç çocuk canavar gibi yiyor . Bide parkta çimende kosturmus daha da acıkmış babası simit poğaça almış . O gün bugündür asla zorlamam.
-Reklam-
0 oy
(2,607 puan) tarafından
Kendine biraksaniz yemek istedi mi size yaklaşır bilmiyorum ama bide öyle deneyin..
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Kahvaltı sorunu bizim de var melemen yaptım yemedi zorla az çorba yedirdim seni çok iyi anlıyorum ne yapsam yemiyor yapmak istemiyorum artık bende
(140 puan) tarafından
Bizimde kahvaltı en çok sıkıntı diğerlerini bi şekilde zar zor yiyor ama bu kahvaltı için çıldırmak üzereyim
(2,399 puan) tarafından
Benimde kahvaltı yemiyor peynir kaşar zeytin yumurta pankek kızartma tövbe yemez napcaz
(1,237 puan) tarafından
Benim de sıkıntım kahvaltı artık çorba süt geçiştireyim diyorum içime sinmiyor yine hazırlıyorum yine yemiyor
0 oy
(214 puan) tarafından
Benim kızımı anlattın onun yüzünden sinir hastası oldum o aç olduğu için sürekli sinirli üzgün olurdum memeden kestim çok şükür biraz düzeldi emiyor mu
(140 puan) tarafından
Emmiyor mama yiyordu onuda bi gece veriyorum artık
0 oy
(8,911 puan) tarafından
Sürekli ağzına biseyler tikistirdigin için yemiyor olabilir mi bırak tamamen aç kalsın aç olan insan eli mahkum yemek zorunda gerekirse 24 saat aç kalsın oğlum 10.5 aylık 1 ay öncesine kadar yeme sorunu yoktur 1 aydır dislerinden dolayı ek gıdayı reddediyor hiç zorlamadim mama cl azalttım aç biraktim hicbisey tikistirmadim ağzına 2.gunu açlıktan yemeğe öyle bi saldırdı ki nerdeyse beni yiyecekti yemiyorsa zorlama hiç alternatif sunma aç olan önüne konani yer
(140 puan) tarafından
Hep aç hissediyorum yemediğinde ben kendi kendimi yiyorum
(8,911 puan) tarafından
Canım eğer bunun önünü şuan almazsan ilerde çok zorlanırsin bu onun iyiliği için aç olsa zaten yer sen o yemeği sevmedi hadi başka yemek yapayım onuda yesin dediğin için zaten yeme sorunu var kendini kötü hissetme bak şöyle düşün bu çocuk kreşe okula başlayacak oradaki menü belli bu menuyu beğenmezse sen gidip yedirmeyeceğine göre gün boyu aç kalacak kimse annesi degik aman yemedi başka bisey yapalim onu yesin demeyecek zorluğu şimdiden görmezse ilerde hem sen hem  kendisi çok sıkıntı yasayacak
(140 puan) tarafından
Çok haklısın doğru. Denicem inşallah işe yarar
(8,911 puan) tarafından
Benim 10 aylık sipada yaradiysa herkeste yarar ama agladigi zaman pes etmeyip kararlı olman lazim asıl kural bu
0 oy
(590 puan) tarafından
Yemiyorsa zorlama benm kizimda öyle şuan 3 yaşına girecek kalkar bir yumurta haşlarim yarısını yer yarısından sonra yok öğle yemek saati gelese yemez akşam acikirsa anne yemek der bir kaç kaşık yer gerisi kalır 

Doktora götürdüm zorlama dedi boyu iyi ama zayıf bende aç birakiyorum bir kaç gündür sabah vermiyorum oturup kendim yiyorum cagirmiyorum bile sofra topluyorum öğlen yine aynı dünden beridir sabah gelip oturup benle yer oglende dün yedi akşam yemedi 

Sende dene hiç uugrasma kendin ye çağırma bile öyle böyle aç kalsın kendisi yemek istiyecek
0 oy
(1,881 puan) tarafından
Ben hiçbir zaman yemedi diye dert etmedim. Zorla bir şeyler yedirmeye çalışmadım. Öyle yapsam eminim ters tepecekti. Hala aynı. Okul var diye düzenli oldu yemesi. Bazen orda da yemiyor. Evde de yemez doğru düzgün. Acıkınca mecbur yiyiyor.
0 oy
(410 puan) tarafından
Aynı dert 9 aylık neler neler deniyorum internetten farklı tarifler arastırıyorum yok napcam bilmiyorm 
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Yemeyen çocuk zor önüne oyuncak fln koysanız ilgisini cekicek şeyler öyle yedirdiniz mi ?
(140 puan) tarafından
Ben bile oyuncak oldum önünde nafile
0 oy
(818 puan) tarafından
Pankek sever mi belki denemişsinizdir ama 
0 oy
(1,926 puan) tarafından
Özel hastanede deneyimli bi doktora götürdüm. Sadece meyve ve kuruyemiş yemek istiyordu. Doktor aç bırak dedi. Sakın yemesi için ısrar etme ama yemek yemezse meyve kuruyemiş verme dedi. Sonuç olarak oğlum yemek yemeye başladı 2yaş 
0 oy
(301 puan) tarafından
Ara gün verme bırak iyice acıksın kendi istesin sofrada sen ısrar etme sen ısrar ettikçe yemez inatlasır gerekirse sabahtan akşama kadar aç kalsın.Birde uykudan uyanı uyanmaz yedirmeye calış hızlı yedir yavaş yeyince ilgisi başka yere kayar. 
0 oy
(17,721 puan) tarafından
:( kanser olmak filan deme kız Allah korusunnn ay valla zor yemeyen çocuk :(
0 oy
(1,039 puan) tarafından
 benım oğlum da yemeyen bır çocuktu ama ferrıtın eksıklıği vardı ılacla ıstahı duzeldı bu sorunu bulup aşana kadar elımde yemek park bahçe dolaştık şimdi çok sukur etini de sebzesını de yer 

Önce kan degerıne baktırın sonra da sakın olun sınırlenmenın faydası yok çünkü 3 ay boyunca her öğünü çöpe dökmüş biri olarak dıyorım annenın gergınliği bebeği etkiliyor 
0 oy
(2,757 puan) tarafından
Bizim ek gıda bizim yemeklerle başlıyordu asla bir şeyi haşlayıp edip ona ayrı şeyler pisirmem. Yerse yesin derim zaten emdiği için çok umursamıyorum ne yiyitor ne içiyor. Hayat bana da ona da rahat. İlla yemek zorunda değil çocuklar.
0 oy
(6,315 puan) tarafından
Acaba aç bıraksam çözüm olur mu diye buraya sorduğumda çok bilmiş anneler küçücük bebek aç bırakılır mı diye tepki göstermişlerdi linç etmişlerdi. O o çok bilmiş annelerin sözüne bakmadım ve kızımı aç bıraktım. Örnek veriyorum sabah kahvaltı yapmadı mı saat 3 e kadar hiçbir şey vermedim su dışında. Yemedi mi yine akşam yemeğine kadar hiçbir şey vermedim. Koydum önüne yemeği döke saça ne kadar yediyse yedi bitti. İnan bana çok işe yaradı aç bırakmak. İlk zamanlar midesi küçülür yemiyor işte dedim bir daha zorladım ama sonra koyverdim. Şimdi yemesi iyi. Sana tavsiyem aç bırak. Yemek saatleri önüne koy kendi yesin yiyeceği kadar.
(6,315 puan) tarafından
Şunu da belirteyim diş dönemlerinde hiç yemek istemiyor yine zorlanıyorum. Geçici dönem diyorum. Sen de zorlama. Şimdiki çocuklar çok inat inadına tersini yapıyor.
0 oy
(7,941 puan) tarafından
Klasik olacak ama açsa yer bence. Benim oğlumda saatlerce yemezdi deli olurdum ya açlıktan birşey olsa diye en son bıraktım artık kendisi istiyimce yedi. Şuanda 4 buçuk yaşında  2 öğünle yetiniyo yemeyen yemiyo yapacak birşey yok..

Ama birde şöyle annelrrde gördüm mesela sofrada kaç çeşit yemek var 2.3 catl.ondan zorla 2 catal bundan zorla eline birşey verip kendisi yok işte mamada yaptım 3.5 kaşık ondanda e ztn cocuj doyuyo bir gün misafirim geldi kaç çeşit yemek vardı sofrada kadın herşeyden 3.5 kaşık yedi çocuk daha fazla yemek istemedi kadın nerdeyse agalayacakti yemiyo diye şok oldum onun midesi küçük sen herseyden 3.5 kaşık yedirdin ztn doydu birde Rabb'im nazardan esirgesin aşırı kilosuda fazlaydi 1 yaşındaki cocugun. Üstüne kadın bana diyordu sen nasıl oğluna yediriyorsun:))
0 oy
(2,470 puan) tarafından
2 yasında kızımda yemiyo süt içiyo bugün kesicem hiç vermiycem aç kalınca illaki yiyecek bırak aglasın acıkınca önüne çorba köy yemek köy başka birşey verme mecbur kalınca yiyecek bende senin gibiyim aç kaldı diye kıyamıyorum ya meyve veriyorum ya süt ya atıstırmalık sonuç asla yemek yemiyo 
0 oy
(1,418 puan) tarafından

Ben de bir de iki tane var bacım ben ne yapayım biri 3 yaşında kızım bir buçuk yaşında da oğlum zaten iki gün önce sinir krizi geçirdim:(

Her sabah her öğlen her akşam hatta her öğün sofra geldim kaçıyorlar lokmayı ağzında tutup yutmuyorlar daha neler neler

0 oy
(142 puan) tarafından
Yemek yemeyi sevdiren Multi balık şurupları var eczaneden alabilirsin faydası olur hem kilo da yapar. Bir çocuk doktoruna veya eczaneye sor canım. Allah' kolaylik versin 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 79 göst.
13 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Miracinannesi.34 (660 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 66 göst.
4 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Eliffff05 (208 puan) tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 337 göst.
4 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Eliffff05 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 85 göst.

379,300 soru

11,353,488 cevap

34,824 kullanıcı

...