0 oy
123 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar kızım 3 yaşında. 2 yaşından beri yeme sorunu var. Hiçbir yemeği yemek istemiyor. Kahvaltıda her gün bir yumurta peynirli yer. Yanına patates kızartması taze sıkılmış meyve suyu süt salatalık ekmek simit bunlardan seçip hazırlıyorum gayet iyi yiyor. Gün içinde yoğurt meyve de yiyor. Ama akşam yemeği çok sıkıntı hiçbir şekilde yemek yemiyor sadece yediği lokma, köfte patates ya da lahmacun yiyor. Ayda 1 balık yerse yer ne bir çorba ne bir sebze makarna pilav tavuk asla yemez bunlar dışında yiyecek ağzına sürmez. Ne yapmaşıyım nasıl çözebilirim bu durumu? Kilosu iyi 17 kilo sağlığında da sıkıntı yok kolay kolay hasta olmaz çok şükür ama vitaminsiz kalır diye korkuyorum az önce biri ile konuştum çok sıkıntılı beslenmesi dedi kan ve ilik olarak sıkıntı yaşar ilerde dedi çok korkutucu konuştu moralim bozuldu böyle çocuğu olan var mı kızlar nasıl çözüm buluyorsunuz 

5 Cevaplar

0 oy
(39 puan) tarafından
Senin kuzu gene kavaltilik yiyor.benim ki  3 buçuk yaşında kahvaltı azına sürmez  yumurta peynir tadını bile bilmez gün içinde aç aç gezer siyirmak izereyim
(1,521 puan) tarafından
Yanliz degilsiniz bizde ayniyiz kahvalti nedir bilmez peynir zeytin yumurta akliniza ne geliyorsa hic birini yemez agzina surmez
(39 puan) tarafından
Ne olucak böyle korkuyorum bigun düşüp kalmasin vitamin sizlikten.. beslenemiyor hiç..
(503 puan) tarafından
Maalesef yumurta ben de yediremiyorum kaç yaş kaç kilo sizin
(567 puan) tarafından
Kahvaltıda ne yiyor pekibenim kizimda 3 yaşında ama bizimde .problemimiz yumurta peynir pekmez biraz ekmek ezerek yiyordu bulamaç gibi  1 haftadır artık yedirmiyorum öyle yumurta haşlayıp yada omlet yaparak yanında peynirle yediriyorum zeytin almıyor asla
(503 puan) tarafından
Ben artk vazgeçtim ya yumurtayı omlet yapıyordum şimdi öyle de yemiyor bıraktım artk kendimze hazırlıyorum  o da yanımza geliyor oturtyorm sofraya biraz ondan biraz bundan yiyor süt içip kalkıyor ona özel bişey yapmıyorum emek emek hazırlıyorm yemiyor çünkü üstüne düşmeyince fark ettim biraz biraz yemeye başladı
-Reklam-
0 oy
(1,942 puan) tarafından
Agzına çorba harici birşey koymaz asla ama asla benmki
0 oy
(503 puan) tarafından
Sadece kahvaltılık yiyerek nasıl 17 kg 3 yaş abur cubur mu çok yiyor hani yemiyorsa kilo nasıl oluyor kilosu normalin üstü çünkü iyi yani
(10,046 puan) tarafından
Benimkide öyle. Abucubur yemiyo ama meyve kuruyemis yer kofte makarna pilav var bizdede aksam yemegi nadir tavuk ve balik. Kqhvalti yiyo benimkide herseyi. 4250 dogdu ama 3.5 yasinda 19.5 kilo suan
0 oy
(3,084 puan) tarafından
2.5 yaşında kızım 13.5 kg diyip çekiliyorum:) dert etme daha ne yesin çocuk biz her öğünde kanser oluyoruz yemek yedirene kadar 
0 oy
(9,615 puan) tarafından
Sabah ve ara öğün yiyormuş şükret bence 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 115 göst.
27 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Es-Es (811 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 76 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 105 göst.
29 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 147 göst.
30 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu

380,153 soru

11,380,480 cevap

34,871 kullanıcı

...