0 oy
129 göst.
Diğer kategorisinde (638 puan) tarafından
Öncelikle hepinizin Ramazan bayramı mübarek olsun. Kızlar ben bayramın 1 günü ziyaret yerlerine gittim orada Fatiha okudum dua ettim ister istemez uzun bir süre kaldım. Daha sonra yaşlı bir teyze bana eğer hamileysen keşke gelmeseydin çünkü çocuğunda iz kalır diye bir şeyler söyledi. Ben pek inanmıyorum ama içimde nedense dünden beri tereddüt var. Sizce gerçeklik payı var mı başına gelen oldu mu ya da hamileyken türbelere giden ve çocuğunu sağlam bir şekilde doğuran oldu mu.

5 Cevaplar

0 oy
(2,713 puan) tarafından
Yok kiz ne olacak bende gitim namaz kilmadiysan bisey olmaz yani oda gunah site duydum ama iz falan yada bisey olur alakasi yok ya
(638 puan) tarafından
Yok ya gitim türbeye girdim fatih süresi,dua okudum sonra tam mescidde gidecektim ki kadın işte benimle bu konuşmayı yaptı her ne kadar inanmasan da eve döndüm zaten
(2,713 puan) tarafından
Bosver ya icini rahat tut dogurana kadar gitme
(638 puan) tarafından
Evet bende öyle yapacağım
-Reklam-
0 oy
(119,289 puan) tarafından
batil inanc o yaa bisi olmax
0 oy
(524 puan) tarafından
Ben de türbeye gittim geçen canım. Bu hurafeyi duyduğum halde gittim. İnşallah da bir şey olmaz. 
(638 puan) tarafından
İnşallah cnm ya
0 oy
(2,353 puan) tarafından
Benm annemin bebegi olmuyomus türbeye gitmiş dua bebek dilemeye halbuki gittiginde hamileymis bna bilmeden gitmiş hiçbir yerimde leke yok canım:)
0 oy
(791 puan) tarafından

Gebeyken Nakşibendi hazretlerini ziyaret edebilme nimetine nail oldum, evladım erken doğmasına rağmen maşallah sağlıklıydı. Ne bir iz, ne bir leke.. hiçbir şey yok.

Öyle şeylere araştırıp kesin kanıt görmeden kafanıza takmayın. Etraf kulaktan dolma hurafelerle dolu. Hepsi de şehir efsanesi.
Olsa olsa daha ana karnında büyüklerin teveccühüne mazhar olduğu için zekası yüksek allame olur. İlme kabiliyeti olur. Edepli olur. Aksi bir şey olması hem mantıksız hem kanıtsız.
Hatta sana daha ilgincini söyleyeyim. Benim ananem 15de gelin oluyor, ona kısır diyorlar. O da dua ediyor ama yanlış dua ediyor. Olsun da ölsün, herkes kısır olmadığımı görsün diye. Sonra ananemin çocukları doğup doğup ölüyorlar. 11. Çocuk da ölünce dedem satılmış isminde bir alimin kabrine gidip orada bir sonraki çocuk eğer yaşarsa onu Allaha satıyorum adını da kız olursa şu, erkek olursa satılmış koyacağım diye dua ediyor. Annem doğuyor. Defalarca ölümden dönerek bu zamana kadar yaşıyor. Ve elhamdülillah benim diyen hocadan daha hoca gibidir. Benim diyen adamdan daha müslümandır. Gizli bir hayat yaşar. O Alimin tesirinin üstünde olduğunu düşünüyorum çünkü o alim de aynı anneme benzer bir yapıdaymış
(638 puan) tarafından
Soruma ilgi duyup yazdığın için çok teşekkür ederim. İşte ben de inanmıyorum ama ilk defa duyduğum için biraz tereddüt yaşadım

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 95 göst.
17 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yasmin65 (325 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 501 göst.
18 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Gamze amar (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 48 göst.
28 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Hincludex (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 103 göst.
23 Ocak 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu

379,687 soru

11,365,927 cevap

34,845 kullanıcı

...