0 oy
138 göst.
Diğer kategorisinde (7,053 puan) tarafından

Hamilar oncelikle uzun olacak ayrıntılı anlatmak istiyorum hatam varsa düzeltin diye o yüzden baştan helaleselim hakkını helal edin 

Bugün doğum günü 2 yaşını doldurdu son bi veda emzirmesi yaptım 4 gibi öğlen uykusundan uyandı memii dedi verdim emzirirken de konuştum sen artık büyüdün iyiki doğdun yapcaz sana 2 yas oldun dedim memii küçük vbebekler için dedim son kez emcez bi dahs yok tamam mı dedim bi yandan emdi bi yandan hihi hihi dedi ama ciddiyetinin farkında değildi tabiki her gogusu bıraktığında bay bay memiş küçük bebeklere git onlar acıkmış agliyolar muhammed artık büyüdü deyip el salladık 

Sonra hemen gittim gosumun ucuna yara bandı yapıştırdım yanıma geldi zaten Muhammed dedim hani biz biraz önce bay bay yaptık ya memislere küçük bebeklere gitmisler bak dedim göğsünü gösterdim alt dudak sallandı aglayacakti ihi ihi dedi oleyyy çünkü Muhammed buyuduuu dedim kollarımı havaya açtım aglamadi o da yaptı 

Sonra unutmadı onu babası uyuyordu o uyandı memii memiii beybi mama bay bay falan dedi durumu babasına anlattı yani eşimin yanida tekrar açtım gösterdim korkmuş gibi kaçtı gogsumden ondan sonra bi daha göstermedim 

Saat 9 da uyku saatiyde hazırlandık geldik yanına yattım Muhammed sen artık büyüdün ya iyiki doğdun yapcaz ya sana gece uyanma tamam mı memiş beybilere gitti tamam mı dedim hiç yüzüme bile bakmadı 

Zaten iyice azaltmistim bi gündüz uyanınca bi gece uyanınsa bi de sabah ilk uyandiginda veriyodum öğlen uyandığımda emdi bi dahaki emme zamanı gelmedi insalah gece uyanıp ağlamaz ağlarsa bantlari çıkarmadım hala göğsünü gösteriyor diyorum bu durumda çok canımı sikiyo annem salça sur ruj sur göğsünü islat siyah çay yapıştır tiksinir istemez falan dedi ama onlar da tramva yapiyomus çocukta yine em masumu yara bandı gibi geldi onu yaptım inşallah çok üzülüyodur keyfi kötü değildi gerçi gece belli olur o da eşime dedim bu ara ne derse yap kızma kötü bişey yapsa bile zaten uzulmustur kolay değil bi de başka şeye üzülüp hasta olmasın dedim yanlış bişey varmı kızlar bende hiç hazır değildim seviyodum emzirmeyi aramızdaki tek bağ oydu o da koptu gitti sanki 

7 Cevaplar

0 oy
(7,197 puan) tarafından
Yara bandı baştan sona hata canım 
(7,053 puan) tarafından
İyi de başka napabilirim hiç bişey yapmadan yok meme diyemezdim ki emzirme sayisiniz azaltırken öyle yaptım canı istedikçe aklına düştükçe boynumu açıp ağzını sokar sagirdatirdi ona dayanamam verirdim geri kesemezdim ben
(7,197 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben konuşarak aşırı bağımlı kızımı sütten kestim eşimde işten izin aldı her meme dediğinde aldı parka götürdü ya da başka odaya götürüp oyun oynattı. Sadece ilk gün ağladı uykuya geçişte de emerek uyuyan bir çocuk olduğu için onda da eşimle elimizde salladik ettik ama o gün bende ağladım psikolojik olarak çok zor gelmisti ayrılmak .. Bir de hala süt varken onu mahrum etmek duygusu farklı ya .. Sonra ki günler daha kolay oldu . İdareli kestim mesela tamamen vermediğim bir gün misafirlikte akran zorbalığına uğramisti çok ağladı susmayınca aldım karanlık oda da tek başına emzirdim doya doya sonra anlattım tekrardan o da yüz bulup istemedi bitirdik Allah'a şükür ... Hep telkinlerde bulundum seni çok seviyorum artık büyüdüğün için süt icmeyeceğiz ama beni özlediğin zaman , mutsuz olduğun zaman , canın sıkılınca gel sarıl ben hep senin yanındayım diye . Bunun çok faydası oldu
(7,053 puan) tarafından
Kız o yaştaki çocuk bu lafları anladı mı masalah o zaman ona
-Reklam-
0 oy
(13,151 puan) tarafından
Maalesef güzel güzel bıraktırmayı bende beceremedim ama hiç öyle aramızdaki tek bağ diye düşünme emzirme bitince daha iyi oluyor seni meme değilde anne olarak görmeye başlayacak annem annem diyor şimdi önceden meme için atlardı üstüme şimdi bana odaklı 
(7,053 puan) tarafından
Öyle mi dersin ya ben kendimi hazırlamaya çalışıyorum aylardır yok kendim vazgeçemedim şuan çocuktan çok ben zorlanıyorum çok üzülüyorum
(13,151 puan) tarafından
Kız valla çok büyük rahatlık Aralıkta iki yaşına girdi Şubat'ta bıraktık bizde çok rahat ettim ben
(7,053 puan) tarafından
Ne gibi rahatlığı var ki
(13,151 puan) tarafından
Benimki kalabalıkta milletin içinde çekiştiriyordu meme meme diye başkalarının yanında da meme meme deyip duruyordu valla bıraktırdım kurtuldum artık geceleri uyanmıyor gece beslenmesi de bitti çok rahatım
(7,053 puan) tarafından
Hmm evet o konularda rahat ederim gece deliksiz uyursa süper olur karnını doyurup uyutcam sabah kalkacak harika benimki pek bi yere gitmeyiz o yüzden bi yere gidince de aklına meme gelmez heyecandan bi kere kaynimin yaninda yaptı onu
0 oy
(20 puan) tarafından
Yara bandı da tramva değil mi  benim kızım içmedim 5 aya kadar uykuda falan içerdi oğlum 2 doğum gününden sonra kestim salça ve azcık yün koydum uf olmuş dedim oğlum bana lütfen ne olurr diyordu dayanamiyordum ama çabuk unuttu 15 gün sonra geldi iç dedim istemedi valla bi tranvada olmadı 
(7,053 puan) tarafından
Ya annem dedi salça sur ruj sur çay yapıştır dedi çocuğun yerine koydum onlar daha kötü yanı açık bi yara ya da korkunç bişey goruyolar en masumu yara bandiydi yine o yüzden onu seçtim
(7,197 puan) tarafından
Yün mu tövbe estağfirullah... Travma öyle hemen belli olan bir şey değildir . Çocuğun doğduğu gibi sığındığı limanı yerle bir etmissiniz aklında . Ağladığında huzur bulduğu, canı sıkıldığında sakinlestigi , annesi ile cilvelestigi yeri zihninde farklı bir şeyle sonlandirmissnz çok üzücü...
(20 puan) tarafından
Valla kimsenin 2 yaşını hatirladiginj sanmıyorum ve o ara çocuğa yeterli ilgi alaka gosterilirse cocuk memeye yogunlasmiyor yünü elinize aldığınızda yada yara bandı yada salça ne bileyim cocuk bunları tramvaya mi çeviriyor bilimsel olarak olabilir deniyor ama kimse 2 yaşındaki bir çocuğun sütten kesildi diye arabeske bağlayıp yıllarca onu dert ettiğini söylemiyor keşke çocukların tek sorunu  sütten kesilmesi olsa önemli olan algilarinin anlama kavram yeteneklerinin geliştiği yaşlarında tramvaya sebep bir olay yasamamasi
0 oy
(2,157 puan) tarafından
Kız son gününe kadar niye bekledin bebeyi öyle pat diye ayrılır mı hiç 
(7,053 puan) tarafından
Yok hayatim azaltmistim sadece uykudan uyanınca sabah ve öğlen bi de gece uyanırsa emiyodu
(2,157 puan) tarafından
Kız ne kalıyo geriye :D
(7,053 puan) tarafından
Valla gece bekedigimden iyi geçti yatmadan tekrar anlatmıştım gece uyanma tamam mı mamis bebeklere gitti diye sabah hava aydınlanmış baya o zaman uyandı anne memiii dedi memii bebeklere gitti ya annecim dedim biraz mizildandi ballı süt verdim istemedi su verdim onu da istemedi tama arkana dön de uyu hadi dedim bi arkasina döndü bi bana sarıldı yatakta biraz döndü sonra uyumusuz sabaha kadar daha da hala istemedi bi kere kahvaltısını hazırlarken o salondaydi memii dedi yanına da gitmedim bi dahs konusunu da açmadım daha yazliklara gecmemistim sort kısa kollu şapka falan giydirdim valla parka götürmeyi gözün kesmedi balkona çıkardım çilek çubuk kreker faldn koydum farklı bişey yapmış olduk aklına getirmemeye çalışıyorum şortu çok sevdi mesela ona odaklanmış durumda şuan içeri girdik evin içi serin giyin diyorum elimden alıp atiyo istemiyo
(2,157 puan) tarafından
Hahahah maşallah iyi olmuş
0 oy
(592 puan) tarafından
Başladıysanız sakın tekrar vermeyin meme evet gece uyanıp ağlayacak ama uzun sürmeyecek alışacak zaten iki yaşına da gelmiş tam zamanı bence Allah kolaylık versin :)
(7,053 puan) tarafından
Peki şimdi şöyle gözleri kapalı memiii diyo napcam o durumda vermesem agliyo memiş bebeker gitti falan diyim mi yine
(592 puan) tarafından
Aynen ne söylediysen devam et kucağına al sarıl sakinleştir canım eğer sallıyorsan salla
(7,053 puan) tarafından
Sallamayi da yeni bıraktım valla 16 kilo çok zorlanıyodum 15 gün oldu bırakalı kesk birakmasaydim
(592 puan) tarafından
Olsun canım kucağında sakinleştir yatağına yatır inşallah çok zorlanmazsın bende çok olmadı bırakalı ama ben önce gündüz sonra gece kestim 1 hafta falan gece kalktı ama unuttu şükür
(7,053 puan) tarafından
Allah yardımcım olsun gerçekten bende hiç hazır değildim çocuktan çok brn etkilendim vala ne yalan soyleyim
0 oy
(703 puan) tarafından
Kimseyi dinleme ..En iyi zamanını sen bilirsin hem öyle tramva filan da olmuyor. unutuyor bebekler sonuçta... Bana tramva olur şunu yapma bunu yapma dediler ağlamaktan catladilar öyle ayrıldılar memeden iki oglan da ..Bence bu daha büyük tramva ..Zaten zamanı gelmiş şöyle düşün adtk sütten bı fayda yoktu artk guzel güzel yemek yiycek..gece rahat rahat uyuyacak ve en önemlisi biseye bağımlı yasamayacak ..Artk büyüdü annesi sizle beraber sofraya oturacak 
(7,053 puan) tarafından
Ya yemek yiyo zaten masalah boğazı babasına çekmiş kilosu da güzel bizimle oturur sorada ne varsa yer kalkar ben geceden korkuyorum uyanır memiii diye ağlarsa napcam travma konusunda da salça ruj şurup açık bi yara görüntüsü versemdaha büyük travma çay yapıştır dedi annem ondan da korkacak sonuçta o da büyük bi travma en masumi yara bandiydi başka yol olsa onu yapardım ama yatana kadar göğsüme bakmadi bile hiç ve öyle çok ağlayıp durmadı gerçi bi daha ki emmesi gece uyanincaydi o zaman belli olur o
(703 puan) tarafından
Merak etme en fazla 3 gün .sakın uyaninca biseyler yedirme bu sefer yemek için uyanır..oyala uyut..3 gün dayan cnm Allah sabır versin ve yardım etsin sana
(7,053 puan) tarafından
Hmm bak bunu söylediğin iyi oldu bende süt almıştım olmadı süt iciririm diye sağol canım Allah razı olsun
(703 puan) tarafından
Ay sakın cnm..Allah senden de razı olsun
0 oy
(7,266 puan) tarafından
Sandığımızdan daha güçlüler canım tramva kalmıyor bak 2 yaşına kadar emmiş sonuçta zamanı gelmiş gece ağlaarsa ben kızıma sen abla oldun abla sütü icebilirsin bebek sütü bitti diye anlattım normal süt verdim hatta sütü sevmediği için içine biraz kakao katttim onu içip uyumaya devam ediyordu sonra su ile devam ettik bir müddet sonra suyuda birktik
(7,053 puan) tarafından
Sabah hava aydinlanana kadar uyanmadı o zaman bi memi dedi Memo bebeklere gitti ya annemcim dedim mizildandi baya döndü durdu sütü teklif ettim bi yudum aldı stem
(7,053 puan) tarafından
Sütü istemedi su verdim onu da istemedi geri uyudu beklediğinden iyi geçti gece ben daha kanlı bi savaş bekliyodum acikcasi sabah bende onunla uyanıp yumurta falan yedirdim tok tutacak şekilde
(7,266 puan) tarafından
İyi yapmisin canım tamam bu iş zaten maşallah bende göğsüme Aloe Vera yapistirmistim goğsumu isirmisti yaraydi onu gorunce çok istemedi bir iki istedi ağzina değdirdim yara oldu bak ondan bunu koydum dedim istersen abla sütü var dedim öyle içti acikmiyorsa hiç teklif etme sabah kalkıp kahvaltısını yapar güzelce
(7,053 puan) tarafından
Bu saate kadar bi kere meme dedi ben mutfsktaydim duymadım sandı heralde yanına gitmedim gittiğimde de konusunu açmadım değişik biseyler yapıyım dedim yazliklara gecmemistim daha şort şapka falan giydirdim çok hoşuna gitti çilek kraker faan verdim baya oynadı hala soetunu çıkarmadı icersi soguk giyin dedim elimden aldı attı kenara istemedi dikkatini dağıtmaya calsiyorum aklına gelmesin diye ama goguserim bomba gibi oldu çok feanyim
(7,266 puan) tarafından
Bir anda kestigin için benimde öyleydi ilk günler sabah akşam sağdim sağdigim sütü biberonla verdim kızıma sonraki günler günde birsagdim sonra öyle öyle azaldı canım mastır olma sağ ama tamamını bosaltmicaksin rahatlatacak kadar sadece

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 390 göst.
0 oy
1 cevap 67 göst.
13 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Elifin annesiiiii (206 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 185 göst.
0 oy
6 cevap 107 göst.
20 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu

380,274 soru

11,385,842 cevap

34,886 kullanıcı

...