+1 oy
232 göst.
Aile kategorisinde (72 puan) tarafından

Kızım 5 yaşında, bu yaşına kadar hep usli bi bebekti uslu bi çocuktu, yaramazlığı sadece cok hareketli olmasıydı. Ama genel olarak laf dinleyen bi çocuktu, öyle kalemlerle duvar boyayan, cips cikolata yiyip çöpleri yere atan çocuk olmadı öyle anlatayım yani. Ama son bir aydır hic sözümü dinlemiyor. Ters cevaplar veriyor, dağıttıklarini toplamıyor sadece cok kızarsam artık topluyor. Cok fazla ısrarcı olmaya başladı, biseye hayır dediğim zaman biterdi konu eskiden ama son bir aydır huyu değişti. Hayir deyince 20 kez ısrar ediyor. Telefon vermediğim çocuğum telefon ister oldu sürekli. Yani bir aydir huyu değişti. Sanki ergen gibi davranıyor. Bu yaslarda kız çocuğu olan anneler aynıları yasayan var mi? Inanin bir aydir cok zorlanıyorum cok kızıyorum, sonra cok kızdığım için ağlıyorum o uyuyunca. Bugün yine aynısını yaşadık terlikle bir iki vurdum bacaklarına yeter artık eziyetin diye. Agladi ve sonra uyudu :(

Hep böyle bir cocuk olsa alışkın olurum, ama hic böyle değildi niye oldu anlamıyorum 

10 Cevaplar

+1 oy
(147 puan) tarafından
Artık şu cocuklara vurmayı kesin. Çocuk bu olabilir böyle şeyler. Neden çocuğunuza vuruyorsunuz ki ? 
(72 puan) tarafından
Bi bunu mu çıkardın içinden o kadar yazının?
(153 puan) tarafından
Tabiki de çocuktur olur öyle şeyler ama bizim de belli zaman sonra sabrımız iyi niyetimiz kalmıyor ve istemeden kıçına felan vurabiliyoruz sizin ya hiç çocuğunuz yok yada var çok uslu kadının yazdığını anlamadığınıza göre . Evet şiddetin her türlüsü kötü ben iyi yapmış vurmakla demiyorum kesinlikle ama biz de anneyiz sabrımız artık taşıyor belli bir yerden sonra yaşayan bilir . Siz demekki relax bir annesiniz
(147 puan) tarafından
İkde03 evet bunu çıkardım.
Busra05 , çocuğum var çok şükür ama çocuğum bana sabretmeyi öğretti. Kaldı ki kız 5 yaşında . Bu onun için travma olacak ilerde. Çünkü şu an en çok bağlı olduğu kişiler annesi ve babası. Sinirden de olsa bir terlik dahi atsa bu ilerde onun için çok kötü sonuçlar doğuracak.
(72 puan) tarafından
Busra05 teşekkür ederim, aynen öyle. Sonuçta savaşarak dövüşmüyorum çocuğumla.. Siddetin her türlüsüne bende karsiyim ama bazen olabiliyor..
(72 puan) tarafından
Cahilsavarr bi terlikle travma yaşayacak kadar güçsüz değil kızım, bende değildim küçükken. Ilerde annem bana bir kez terlikle vurdu deyip travma yaşayacağınıda hic düşünmüyorum. Bu sizin fikriniz ve fikriniz icin teşekkürler.
-Reklam-
0 oy
(927 puan) tarafından
Birilerinden mi görüyor acaba etrafında veya izledikleri şeylerden etkilenebiliyorlar  
(72 puan) tarafından
Evet olabilir, aklıma gelmeyen şeyler yazılmış. Aydınlamama yardımcı oldunuz teşekkür ederim :)
(927 puan) tarafından
Benim kuzenimde öyle oldu canım ilk okula başlayınca huyları değişti bu telefon naletinden herşey var gerçekten teyzemler dizginleyeceğiz diye çok uğraştı şuan iyi şükürler olsun evladının iplerini sakın bırakma ona hissettirme ama hep ipler sende olsun bende öyle büyüdüm annemler beni hiç sıkmazlardı her akşam gün sonu raporu alırlardı yanlışım olsa kızmazlardı ama alttan alttan işliyorlarmış mesela Allah razı olsun onlardan
(72 puan) tarafından
Çevresi var artık arkadaşları oluyor, sevmediği ve sevdiği arkadaşları var artık. Yani kendisi seçebiliyor.. Büyüyor belkide onun etkileri bunlar. Ama insan hemen farkedemiyor nasıl olduda bu çocuk değişti diye düşünüyorum. Kardeşi olacak onun odasini hazırlıyoruz beraber, kardeşi icin alışveriş yapıyoruz belkide belli etmiyor ama onlardan etkilenip kıskanıyor. Haklısınız ona belli etmeden yapmam lazım bazi şeyleri.. Biz ayni yaşıt iki kız çocuğu gibi tartışıyoruz bazen..
(927 puan) tarafından
Anneler ve kızlar çok kavga eder ama bir büyüsün en büyük destekçi o olur valla bende küçükken annemlerin burnundan getiriyordum hatırlıyorum şimdi bol bol helallik istiyorum evlat büyütmek çok zor siz benle annemi anlatmışsınız valla :)
(72 puan) tarafından
Evet bi büyüsün öyle olacak eminim :))
0 oy
(7,731 puan) tarafından
Bence 5 yaş sendromu olabilir büyüdükçe huyları deisecek canım hep aynı kalmiyorlarki 
(72 puan) tarafından
Olabilir belkide.. Herkes 2 - 3 yaşlarında zor olduğunu söylerdi, ben bu yaşına kadar birkere biseye zorlanmadım. Şuan başlamadı biraz garip geldi
0 oy
(793 puan) tarafından
Arkadaşları var mı, çevresindeki çocukların huyları nasıl? 
(72 puan) tarafından
Evet var. Haklısınız kuzeninin huyuna benzemeye başladı ve hic aklıma gelmemişti daha önce.. Kuzeni 6 yaşında ve o öyle davranıyor.
(793 puan) tarafından
Çevre çok etkiliyor maalesef..
0 oy
(84 puan) tarafından
Büyüyor büyüdükçe kendini geliştiriyor aslında normal olması gerektiği gibi davraniyor
(72 puan) tarafından
Haklısınız aslında büyüyor.. Sadece böyle cümleler bile rahatlatıyor ve aydinmami sağlıyor. Teşekkür ederim
(84 puan) tarafından
Anlattıklarını 3,5 yaşındaki kızımla ben yaşıyorum.Normalde dediğin gibi beni hiç üzmez söz dinler yapma dediğimi yapardı bugün tesadüfen video izledim bende aydınlandım siz inatçı olduğunu söz dinlemediğin söylediğiniz çocuklar aslında büyüyüp değişip kendilerini gelistiriyorlar tehdit etmeden korkutmasın sabırla yaklaşın falan diye birde küçük kardeşi var 1,5 yaşında kardeş kıskançlığından dolayı olduğunu düşünmüştüm çünkü benimde eski sabrım kalmıyor bazen
(72 puan) tarafından
Evet doğru. Artık arkadaşlarını sevmediğim ve sevdiğim arkadaşlarım diye bile ayirt etmeye başladı aslında büyüyor kendi seçiyor herseyi. Ben biraz galiba fazla karışıyorum ve yazdığınız gibi bir aydir bazi seyleri tehditle yaptırıyorum. Artık daha dikkatli olmam gerek
0 oy
(372 puan) tarafından
Altı ya girecek benim kız ama öyle gözle görülür  sorun yaşamıyoruz. Etrafında arkadaşlarından etkileniyodur
(72 puan) tarafından
Haklısınız olabilir, böyle cümleler aydınlamama yardımcı oluyor, çevresini düşünmemiştim, düşününce kuzeni öyle davranıyor belkide etkileniyor.. Teşekkür ederim
(372 puan) tarafından
Rica ederim hatta en uysal yaşları şu an abla moduna geçti;)
0 oy
(72 puan) tarafından
Geçen hafta öğretmeniyle konuştuk. Okulda hic bi değişiklik olmadığını söyledi cok iyi olduğunu söyledi. Cok akıllı ve yaşından olgun bir çocuk dedi. 

Mesela önceden yapmadigi şeyler. Yürürken biseye izin vermiyorum hayır diyorum, küsüp önden yürümeye başlıyor.. Nereye gitsek canı sıkılıyor eve gitmek istiyor, bayram ziyaretlerinde canı sıkılıyor diye burnumdan getirdi, bisey yapmıyor ama sürekli söylemiyor canim sıkıldı canim sıkıldı benjm çok canim sıkılıyor diye mesela.. 

Şuan hamileyim kardeşi için hazirliklara başladık odasına fln. Acaba ondanmi diyorum. 

Ama oda kardeşi icin cok heyecanlı ve odasini yaparken cok hevesli. Hatta bayram parasiyla kardesime hediye alicam dedi oyuncak aldı fln

.. Bilmiyorum ya
(233 puan) tarafından
Su yazdıklarınız aynı benim kızım için yazılanlar normalde postlari okur geçerdim ama cevap yazmak istedim benim kızımda harfi harfine aynı sürekli canım sıkıldı canım sıkıldı sürekli onunla birileri ilgilensin istiyor aynı dediğiniz gibi kardeşi oldu yeni önceden böyle değildi sözümden hiç çıkmazdı şimdi tam ergen gibi
(72 puan) tarafından
Belkide abla olacaksın diye diyemi sıktım çocuğu bilmiyorum, belkide farkında olmadan olgulanlastirmaya çalıştım bilemiyorum. Insan sürekli sorguluyor kendisi ne oldu da böyle oldu diye
(233 puan) tarafından
Cok haklısın cmm telefon dan diye düşünüyorum bende Bi de kardeş etkisi
(72 puan) tarafından
Aynen cnm, iyi ki yazıp bi sormuşum.. Iyi geldi artık daha farklı açıdan bakıcam, teşekkür ederim
0 oy
(7,053 puan) tarafından
Yaşıtlarından etkilenmiş olabilir mi 
(72 puan) tarafından
Evet çoğu kişi öyle yazmış. Galiba ondan olabilir aklıma gelmemişti..
(7,053 puan) tarafından
Bizim kreşte çok olurdu o ya kreşin sonunda bütün çocuklarin huyları birbirine benzerdi çok duydum mesea bi çocuğun ailesi biseye izin vermiyo diğeri ben ağlayınca annem izin veriyo derdi o da ağlardı
(72 puan) tarafından
Evet olabilir.. Birde komşumuzun kızı 10 yaşında onunla oynuyor fln.. Onun telefonuda var. Belkide ondan etkileniyor onun gibi olmak istiyor, büyük olmak istediği için böyle davranıyor. Cevre hic aklıma gelmemişti hep evi düşünüyordum. Evdemi biseyden etkilendi. Belkide kardeşi olacak ondan mi derken herkesin çevre yazması beni aydınlattı. Teşekkür ederim
0 oy
(5,332 puan) tarafından
Kız benim oğlum hep senin anlattığın gibi ısrarcı durdurak bilmez çocuk bu çok normal. Benim çocuklarım duvarlara tırmanıyor vallahi

Sen o eski haline alışmışsın o yüzden zoruna gitmiş
(72 puan) tarafından
Evet birden bire değişmesi beni yordu hemen, ve insan merak ediyor ne olduda değişti diye
0 oy
(738 puan) tarafından
Çocukluk ergenliği diye bir şey duymuştum bir araştirin isterseniz.Sabır dilerim
(72 puan) tarafından
Araştırcam mutlaka, teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 587 göst.
0 oy
1 cevap 91 göst.
27 Eylül 2023 Diğer kategorisinde azra havinin annesi (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
27 Eylül 2023 Diğer kategorisinde azra havinin annesi (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 66 göst.

380,273 soru

11,385,782 cevap

34,886 kullanıcı

...