0 oy
109 göst.
Diğer kategorisinde (553 puan) tarafından
Kızlar iyi geceler uyudunuz mu? 6 aydır annemlere gelmemiştm hem de alışveriş VS yapmam gerekiyordu bayram diye gelelim dedim benle oğlum haftaya da eşim gelip alacak bizi. Ama şimdiden gitmek istiyorum yine. Oğlum aşırı aşırı değişti bu 4 günde. 1 dk yerinde durmuyor Herseyi ağlayarak yaptırmaya çalışıyor uyumaktan bahsetmiyorum bile ağlaya ağlaya uyutuyorum normalde saati geldi mi yastığını battaniyesini alır gelirdi uyutmam için. İstediğini yapmasak çığlık atıyor . Ağlasın yapmayın her istediğini diyorum dinlemiyorlar bile. sonra da herkese şımarık hiç oturmuyor uyumuyor diye anlatıyor annem gelene gidene. Tamam evde de hareketli ama asla  bu kadar değil burda hep ayakta oyuncak bile görmüyor gözü. Ne yapacam ben az önce sifonyeri tutmuş sallıyordu ben de bağırdım diye babam da bana bağırdı. Şaka gibiler gerçekten ya eşime de birsey diyemiyorum şiştim sabahtan beri ya 

9 Cevaplar

0 oy
(13,700 puan) tarafından
Biz gidince degl annemler bile bize gelse iyice arsizlasiyorlar valla
(553 puan) tarafından
Benimkiler hiç gelmez 4 sene olacak evlenmeme 1 defa geldiler daha 3 saat mesafede oysaki. Ama dediğin gibi gerçekten aşırı değişti ya ne yapacağımı şaşırdım bunun bir de eve dönüşü var tek başıma nasıl düzeltecem çocuğu
-Reklam-
0 oy
(499 puan) tarafından
Kaç yaşında çocuğun kesinlkle değişiyor huyu suyu yemesi uykusu ama alıştırmak da lazım onlara göre de nereye kadar yaşanacak sen de ailene gitmşsn sonuçta sakin kalmaya çalış çok tepki verme yaramazlığına parka filan çıkar gündüzleri
(553 puan) tarafından
22 ayın içinde daha. Dışarı çıkarıyorum dışarı alışmış her gün çıkarılır mı diyorlar. Çıkarmıyorum sürekli hareketliliginden şikayet ediyorlar . Arada kalıyorum
(1,937 puan) tarafından
Sıkılır o yüzden huysuzluk yapar enerjisini atmaya çalışıyordur

Bu arada annemler varken huyu değişiyor kalmalı gitmeyi hiç sevmiyor zaten oğlum 30 aylık illa kendi beşiği vs olsun istiyor gittiğimiz yerde rahat edemiyor huysuzlaniyor bizimkide
0 oy
(10,904 puan) tarafından
Benim oğlan da çok değişiyor anneme gidince ama annemle kardeşim çok simartiyor oğlanı.agam paşam yapıyorlar 3 yaşındaki çocuğa.evimizin erkeği diyorlar.baya gidilecek yeri 3 yaşındaki çocuğa soruyorlar.o zaman benimki de tutulmuyor.ben kızınca annemde bana kızıyor.ama annemde birşey kirsa vur erkeğim bunu da kir feda olsun diyor annem.bende bundan gitmek istemiyorum.cocugun herşeyi şaşıyor.yemek ayırmayan oğlum oraya gidince annem sadece onun beğendiği şeyleri yapiyor eğer yemezse ne istersin paşam diyip onu ya alıyor ya yapıyor .çocuğun uyku saati geliyor oğlan uyumak istemiyor zorlama pasami ne zaman uyumak isterse diyor.soz geciremiyorum 
(553 puan) tarafından
Hah işte benimki de öyle ama benimkiler bir yere dokunsa annem bağırıyor hemen onu kıracaksın bunu bozacaksın diye. Her seferinde gelmicem bir daha diyorum sözümde durmuyorum. Benimkiler de çocuğun 1 ayda yediği abur cuburu 4 günde verdiler çıldıracam artık. Kayın valideme kızıyordum ama bu sefer onlara haksızlık ettiğimi düşündüm
0 oy
(3,347 puan) tarafından
Benim oğlanda gece sürekli uyanan çocuk şuan 19 aylık 9 aylıkken Adana'ya memlekete gittim 2 ay kaldım Allah'ım çocuk 2 ay gece bir kere ya uyandı ya uyanmadı geri döndüm evime çocuk aynı huya döndü gece sabaha kadar sayısız uyanıyor 

Belki de anneannesi ve dedesi onu üzmemek için istediğini falan yapıyorsa ondan bu şekilde yapıyor olabilir 
(553 puan) tarafından
Bende adanadayim canım. Benim ki de uyanıyor hala maalesef. Saat 4 ve 2. Uyanışı evden azından odasında oluyor hemen uyutup geri yatırıyorum. Burda bir uyanınca ağlaması herkesi uyandırıyor. Nasıl susturacagimi şaşırdım.
0 oy
(9,583 puan) tarafından

Evde de yaramaz annemlerde de kaynanamlarda da fark eden bişey yok :D

(553 puan) tarafından
Yok canım ya benimki bir tek burda böyle. Kaynanam lar yaşlı zaten onlar da kırmamaya çalışıyor oynuyor gezdiriyor flan ama benim annem gil kadar da değil
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Gitmeme gerek yok ki biri gelse eve kudurur hemen huy değiştirir yemek yemez zor uyuturum 3 yaşına girecek memlekete 2 ay gidiyorum kızım kemiğe dönüşüyor resmen 
(553 puan) tarafından
Ya sorma ben de dedim yaz gelmeden bir gelelim 6 ay oldu gelmeyeli biraz akıllandı dedim buraya gelince resmen zıvanadan çıktı çocuk. Bak saat 4 uyanmış dede dede diye ağlıyor
0 oy
(305 puan) tarafından

acayip degisiyor canim.kizlarim 18 aylikti oglumda 4 aylikdi memlekete gittigimizde ve huylari degisti hep benle yatmalar basladi korkulari cogaldi suan 38 aylik oldular yeni yeni yatagina alismaya basliyorlar....veeee 6. aya yine Türkiye ye memlekete gidecegiz hersey sil bastan olacak diye baya tedirginim :( düzene girmesi yeniden duzene alismasi cok zor oluyor ve yoruyor insani

(305 puan) tarafından
Allah kolaylik versin cok zor tek büyütüp bakmak. sen kilo almiyormussun bende aksine stresden ve bebekler uyuyunca yemekden dolayi sürekli kilo aliyorum :((  
5 6 yaslarina degselerdi diye zamanin hizli gecmesini bekliyorum
(553 puan) tarafından
Yok canım ben de tam tersi işte alamıyorum. Evin işi yemek çamaşır çocuk VS derken geceyi zor ediyorum eşim de pek ilgilenmiyor bütün yük bende. Buraya dinlenirim diye geldim ama daha çok yoruldum
(305 puan) tarafından
cocuklar baskalarinin yaninda dahada şımarıyorlar malesef
(553 puan) tarafından
Maalesef canım ta biraz da karşıdakinne bağlı
(305 puan) tarafından
aynen canim cok dogru
0 oy
(3,080 puan) tarafından
Ben şuan hamileyim kızım 2.5 yaşında ve bir karar aldım daha yatılıya hiç bir yere gitmemeye:) hiç bir yer dediğim yer de bi annemler bi kaynanamlar zaten onlarda da en fazla 1 hafta kalırdım zaten o da mecbur ikisi de yurtdışında birkaç saat oturup gidemiyorsun . Çocuğu bırak ben darlanıyorum herkes kendi evinde iyi cocugun huyu suyu değişiyor şımarıklaşıyor eziyet başka bir şey değil 
(553 puan) tarafından
Evet gerçekten eziyet. Eşim izin yazdrmasa emin ol o gelmeden ben binip gitmeyi düşünüyorum. Ama öyle olunca da kaynanam gile eşime laf vermiş oluyorum annesi gilde duramadı diye
0 oy
(7,005 puan) tarafından
Seni anlıyorum benim oğlumda öyle yapiyo annemlere kalmaya gittiğimde ama senin ailede sorun var canım benim oğlumun uyku saati geldimi kiyameti de koparsa götürür yatiririm biseyi yapma diyosam onu yaptirmam bi kere babam işten geldi oğlumun da bezi doldu gelmedi değiştirmeye aşırı dede duskunudur neyse oynadılar cisi dışına çıktı götürdüm değiştircem asla durmuyo yıktı ortalığı babam da annemde gelip almadilar giydirdim şimdi gidebilirsin dedim öyle gitti dedesine her konu da da ben bana sorarlar benim istemediğim bişey yapmazlar 
(553 puan) tarafından
Keşke benimkiler de öyle olsa. Bugün mesela çarşıya çıkmam lazımdı karnını doyurdum banyo yaptırdım uyutup çıktım. Çıkarken uyanınca çişe götür dedim sormuş çiş yok demiş sonra altına işemiş çocuk ya o kadar saat nasıl tutsun niye çocuğun lafına güveniyorsun. Fasulye pilav var onlardan yedir dedim gitmiş patates kızartması yapmış. Yani bunun gibi bir sürü şey Herseyi 2 yaşında bile olmayan çocuğun keyfine bırakıyorlar. Sonra suçu bana atıyorlar
(7,005 puan) tarafından
Valla senin bu durumu benim eşimin ailesi yapiyodu ve şuan oğlumun sırtındaki yeleği çıkarmaya cesaret edemezler öyle izin vermedim hiç biseyine hiç bi yere gitmdim ona bırakıp kurban olsunlar dedim bence sende ailene bırakma çocuğundan önemli değil gerekirse kalmaya da gitme oturmaya git saatinde evine dön
(553 puan) tarafından
Farklı şehirlerde yaşıyoruz canım o yüzden gelince kalıyorum biraz. Diyorum ya sık sık ta gelmiyorum en son ekimde gelmiştik 1 hafta. Ama bundan sonra senede 1 gelecem böyle bana eziyet oluyor
(7,005 puan) tarafından
Senede bi kere gideceksen bırak o zaman nasıl istiyorlarsa öyle yapsınlar nasılsa eve gelince düzene sokarsın
(553 puan) tarafından
Ya öyle de burda da zor ama durduramıyorum çocuğu. Bugün ciddi ciddi konuştuk ya değişin ya gidecem dedim çocuk mahalleyi yıkıyor sesiyle birsey isteyince

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 221 göst.
1 Nisan 2021 Aile kategorisinde Merikoo (817 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 45 göst.
26 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Meleniko (696 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 46 göst.
17 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Meleniko (696 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 111 göst.