0 oy
355 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (716 puan) tarafından
Kızlar benim becerikli kaynanam yazın ne ettiysek bizi dinlemedi bilmişlik yapıp fasulyeleri kaynatmadan dolaba attı ama şimdide kafasını duvarlara vurup suçu etrafa atmaya çalışıyor neyse soruya geleyim şimdi biz bunu pişirmeye kalktık birkaç kez hem çok geç pişiyor hemde değişik bi hal alıyor lastik gibi oluyor hâyır yok o fasulyelerden ama size sorayım istedim belki kurtarabiliriz ne yapabiliriz ki o fasulyeleri birde kendi bahçemizdendi. Ben bahçedeki domateslerden 100 kiloya yakın turşu yaptım şuan son bidondayiz ben babamlara gidip gelene kadar kendisi bilmişlik yaptı o kadar dedimde  dinlemedi yazık günah valla insan atmak istemiyor

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Haşlamadan yada kavurmadan atarsan soğuk alır ve tadı şekerli gini bir hal alır. Lastik gibi olur , tadı da hiç olmaz. Kaynanana ceza olarak o fasülyeleri yedirin , siz yemeyin :D

(2,332 puan) tarafından
Katılıyorum sana artıladım ☺️☺️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne yapılır bilmiyorum valla benim de kaynanam verdi bana ben kaynattım koydum dolaba inşallah kurtarırsınız yazık günah y
(716 puan) tarafından
Biz biriz bana bıraksa yapardım o halimle. Tamda gebeliğin ilk aylarıydı çok kötü geciyo diye babamlara gitmiştim geldigimde koymaya başlamıştı dedim ama kendi bildiğini okudu bende kızdım karismadim
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Haslanmadiysa bosa gider tabi. Ben hasladim yada domates biberle kavurdum koydum. Eger haslayinca tadi degisiyosa bisey yapilmaz artik. Hani haslayip yumurtayla kavursan guzel olurda fasulyenin tadi olmaz
(716 puan) tarafından
O zaman daha bahçedeki domatesler yetişmemişti hem o yüzden hemde haşlaması zor geldi ben dedim en azından sade fasulye haşlayıp koyalım yok  bunlar genç fasulye birşey olmaz dedi şimdide kıyamıyor atmaya
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Düdüklü de pişir canım güzel olur
(716 puan) tarafından
Öyle yaptık canım ama kırmızı et gibi pismiyor
(25,224 puan) tarafından
Fasulye cinsinden olabilir canım benim halam birkaç poşet kavurmadan atmıştı bana getirdi düdüklü de yaptı domatesli çok güzel oldu valla
(716 puan) tarafından
Olabilir canım bahçede yetişti ve baya genç yetişmesine izin vermeden topluyordu kaynanam yazık oldu valla
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Bence o fasulyeden hayır  yok canım  kaynanam  da hiçç  birşey bilen turşu işlerini ama.cok bilmiş  gibi davranır  ben onunla yapmıyorum  o yüzden 
(716 puan) tarafından
Biz biriz mecbur yapıyorum 1 buçuk yıllık gelinim geldiğimden beri ben turşu yapıyorum bana kalsa neler neler yapayımda evin hanımları yanasmayinca bende pek karışmıyorum
(12,264 puan) tarafından
Maşallah   canım  hamaratsın  demek bende bu sene yapamadım  diye bir yanım  eksik sanki  
Gebeliğin  riskli zannına gelince  eşim sakın yapma  dedi
(716 puan) tarafından
Annem sağolsun o yapar gösterirdi benimde tam o zamana denk geldi çok kötü geçiyordu ilk aylar valla benimde içimde kaldı o zaman yapabilseydim şimdi doğumda gelen misafirler için çabucak yemek hazırlayabilirdik
0 oy
tarafından
Düdüklü de pişirceksin
0 oy
(455 puan) tarafından
Kuzum bende haşlamadan yıkayıp, kırıp o şekilde atıyorum. Domatesleri de ayrı küp küp doğrayıp poşetliyorum. Soğanımı salçamı kavurup buzlu halde fasulye ve domatesi tencereye ekleyip üzerine de su, tuz ve baharatları ilave ediyorum. İnan miisss gibi oluyor. Fasulyenin cinsinde mi sıkıntı var acaba 
0 oy
tarafından
Bende bazen çiğden koyarım dolaptan çıkarınca cozdurursen hemen soğuk suyun altına tutarım birbirinden ayrılır sonra bütün malzemeleri çiğden dudukluye koyar pişiririm tazesi gibi olmaz tabi ama yinede lezzetli oluyor 
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Bende kavurmadan atiyoru.m canim bi sikinti olmuyo 
0 oy
(15,526 puan) tarafından
Kaynatılır bende yaptım çok değil rengi değişene kadar sonra kaldırdım buzluğa 
0 oy
tarafından
Bende bilmiyorum inan canım benimde halam verdi bana haşlayıp koydum
0 oy
(118,987 puan) tarafından
Iste birlik yasayinca evin hamini horuyo kendinj sana biraksaydi boyle cop olmazdi 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 49 göst.
11 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Ayferdnz16 (148 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 107 göst.
14 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (214 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 65 göst.
0 oy
3 cevap 61 göst.
15 Eylül 2023 Aile kategorisinde Papatya9519 (240 puan) tarafından soruldu

377,218 soru

11,288,827 cevap

34,696 kullanıcı

...