+1 oy
220 göst.
Aile kategorisinde (2,099 puan) tarafından
Benim oğlum yemek yemez eşim işte hadi oğlum de oğlumla yiyor eşimin telkinleri ile üstüne düşer şunu yap şöyle yap diye bazen sert olur üslubu  arada bir güreş yaparlar .sorun su eşim oğlumun üvey babası bazen çok kızıyor ama oğlum mızmız bir çocuk oldugu için yani onun daha iyi olması sormluluk alması için tekvando kursuna kayıt ettirdi mesala çocuk onun saatini unutursa kızıyor takip et sorumluluğunu diye ama işte bu beni kırıyor yani çocuğu eziyor gibime geliyor kızlarımıza daha nazik mesala bunlar normal değil mi ben babasız büyüdüm dayım çok ezerdi oğullarını başka bilmiyorum yani aslında kötü hiç birşey yapmaz eşim kendi babasından çok çok iyi bir baba ama sırf bu sertlik yüzünden çok yipraniyoruz 

13 Cevaplar

+2 oy
(3,730 puan) tarafından
Hissetiklerin çok normal canım anne olarak ben bile babası azıcık sesini yükseltse zoruma gidiyor eğer çocuğunu kötü etkileyen bi durum yoksa çok fazla müdahil olmamaya çalış derim bu sefer eşin de kırılabilir
-Reklam-
+1 oy
(3,400 puan) tarafından
Canım bizde kardeşimle üvey baba da büyüdük Allah rahmet etsin babamız çok iyi bir adamdı kendi evletlarindan ayirmadi bizi hiç hatta üste bile tutu diyebilirm ama olaki az bı kaşı egilse annem hemen bozulurdu babam izah ederdi bunu onlar için yapıyorum ben derdi sonra yine annem normale dönerdi yani demem oki rabbim kimsenin evladını kimseye koymasın nekadar iyi olursa olsun olmuyor yani bir yerde
(2,099 puan) tarafından
İşte benimkide aynı şekilde o kadar ilgileniyor adam bir kasini  karartsa ben hemen bozuluyorum
+1 oy
tarafından
Canım oda onu evladı gibi goruyo demekki çünkü ben kendi çocuğuma kizabilirim ama başkasının çocuğuna kizamam buda öyle bişey ki bide erkekse zaten biraz disiplin şart 
+1 oy
(2,092 puan) tarafından
Gerçek babasi olmadığı için ne söylese alinirsn sanırım banada aynısı olurdu.ama sen genede temkinli ol.benim bu dünyada kimseye güvenim yok.

Benimkinin kendi babasi sözde ayda bir gelir kapidaki parka götürür getirir çocuğumun sansida bu lafta baba işte.
+1 oy
(256 puan) tarafından
Bence hiç üzülüp kırılma babaların annelere göre daha kuralcı ve daha sert bir tavır alması gerekiyor anaya nazlari geçiyor ama babaya geçmemeli evde birisinden çekinmeli. Benim eşimde oglumla benim kadar yakındır yemeği altı üstü gezmesi uykusu herşeyi ile ilglenirin tam bir süper baba diyebiliriz. Ama yeri geldiğinde de kızar mesela bende yemek yemez babasını çağırırım hemen ağzını açar ben yapma derim beni dinlemez babası yapma der hemen yapmaz bunun gibi mesela. Sen daha doğrusunu bilirsin ama anne yüreği işte senide çok iyiiyi anlıyorum 
(2,099 puan) tarafından
Teşekkür ederim kendimde babasız büyüdüm aslında normal ama ben çok alıngan oluyirum
+1 oy
(9,608 puan) tarafından
Öz babalar bile bazen sert oluyor canım benim eşim kızıma çok kızıyor ben takılmıyorum ama üvey olsa takardım heralde 
+1 oy
(2,152 puan) tarafından
Kuzenim de luan aynı durumu yaşıyo ama yani kocanın yaptığı kötü değil sorumluluk sahibi olmasını istemedi yanlış değil malesef her zaman tatlı dillede olmuyo uyarıların sert olmasj gerekiyo bazen 
+1 oy
(13,090 puan) tarafından
Çocuğun kaç yaşında olduğu bunun ilişkilerini nasıl etkilediği ve de çocuğun eşini babası olarak görüp görmediği önemli yanı hem sevgi hem uyarı görüyorsa sıkıntı olmaz bir raddeye kadar ama biraz daha dikkatli davranabilir senin oğlun olduğu için değil hala çocuk olduğu için 
+1 oy
(7,719 puan) tarafından
Kursun saatini sen önceden ayarla çocuğu o da kızmasın. Senin de sorumluluğun sonuçta. Çocuğun kaç yaşında?
+1 oy
(7,958 puan) tarafından
Bence gayet normal öz babası olmadığı için bu kdr sorun ediyorsun. Öz olsaydı böyle demezdinnl. Ama oda bir insan olabilir yani bizde bazen kendi dogurduklarimiza kizariz 
(2,099 puan) tarafından
Teşekkür ederim
+1 oy
(5,863 puan) tarafından
Babası oğluna kızdığında müdahale edersem banada kızıyordu eskiden bana müdahale etme bişeye kızıyorsam diyordu.. Şimdi hiç karışmıyorum baban haklı diyorum. Üvey olduğunu bir kenara bırak evlat olarak görüyorsa bence sınır ve sorumluluk öğretmesi normal... 
0 oy
(1,793 puan) tarafından

Bence gayet normal erkek çocuğu kız gibi değil biraz babadan sertliği görmesi gerekir. Benim 2 oğlum 2 kızım var oğlum 12 yaşında ve babası kızlardan daha fazla azarlar kızar kurallar koyar ona .diğer oğlum daha 9 aylık ... Kızlara da kurallar koyar ama fazla kızmaz kıyamaz . Abartmadığı sürece eşine seslenme derim yoksa ilerde oğlanın önüne geçilmiyor. 

Bazen abartır bizim baba ozamn yan odada uyarrırım abarttın okadar gitme üzerine die öyle yapabilirsin canım sende 
(2,099 puan) tarafından
Haklısın zaten oda aynısını diyor kendi oğlu var şuan okumuyor çalışmıyor ben bu o gibi olmasın diye uğraşıyorum diyor
0 oy
(17,796 puan) tarafından
Minik bi uyarı yapabilirsin canım 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 432 göst.
25 Nisan 2024 Diğer kategorisinde dunyali _birisi (205 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 456 göst.
12 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (752 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 401 göst.