+1 oy
427 göst.
Aile kategorisinde (387 puan) tarafından
mehrinizi kocaniza verirmisiniz verdiniz mi?

43 Cevaplar

0 oy
(341 puan) tarafından
Ben helal ettim eşime hiç almadi bende istemedim hatta almana gerek yok helal olsun dedim.. 
-Reklam-
0 oy
(1,707 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Mehrimi eşimin durumu rahat olunca yani evi aldık araba alalım Ödemesi azalsın isteyeceğim ve ona vermem  zaten çokta birşey istemedim sembolik olarak senin maddiyatına ihtiyacım yok demiştim nehirden dolayı tartışmıştık ben 300 Gr altın isteyecem demiştim vermem dedi ki benim amacım borcunu bilirim öder bende geri bizim için kullanırım birikim için bahane olur diye düşündüm ama öyle degince kızdım bir Grmini bile vermeyecem mehir iki türlüdür onu başında mehir belirlenirken soyleceksin hemen mi istiyorsun bosanirken mi diye 
0 oy
(468 puan) tarafından
Vermedim isterse veririm 
0 oy
(372 puan) tarafından
Mehir bosaninca mi verilir mehir imam nikahı kıyilırken verilmek zorunda değil mi bi yaşıma daha girdim 

Bosaninca mehir verecek kocayi nah bulursunuz ;) daha elinizdeki de almaya kalkıyorlar
(387 puan) tarafından
canim aslinda mehir iki kısım oluyor. mehri müeccel mehri muaccel. biri nikahta verilmesi şart digeri istenilen tarihte verilebilir veya bosanirken verilebilir. nikah kiyilirken ikisinide soylemek gerekiyor mesela 50 gram altini simdi istiyorum diyecek. bunu evlenirken erkegin vermesi sart. 50gramini da sonra verebilirsin diyor kadin. isterse tarih belirlerler mesela 1 yil sonra vermek icin. 1 yil sonra verir erkek. veya erteleyebilirler bosanirken de alabilir kadin bunu.
(372 puan) tarafından
Bu devirde bosanurken hiç bir adam vermez ki
0 oy
(287 puan) tarafından
Verdim tarla ektik zeytin. Sonra yaptı dolandırıldık şimdi 3.ye yapıyor bunu da araba alacak gibi :D
0 oy
(1,513 puan) tarafından
Ne istediğimi hiç hatırlamıyorum. Onu da zoraki istetmişlerdi. Öyle olması gerekiyormuş. Ama eşim hatırlıyor. Alırsa eğer ihtiyacı olursa neden vermeyim. Yine geri verir zatn.
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Ben direkt bağışladım almadim karı koca arasında para lafi olmaz ayrıca kocamın mehrine muhtaç degilim
(387 puan) tarafından
evliyken olmaz bence de olmamali ama bosanirken herkes paranin pesine dusuyor
(8,937 puan) tarafından
Mesleğim olduğu için ne evlenirken ne bosanirken kocama muhtaç değilim
0 oy
(701 puan) tarafından
Hiç mehiri olmayan ben:)))))
0 oy
(1,075 puan) tarafından
Vermedim istemedi de sonuçta o bana mahir olmuş istemesi de doğru değil bence 
(387 puan) tarafından
bence de ama istiyo vermeyince surat yapiyo artik mecburen verdim
0 oy
(342 puan) tarafından

Mehri kocama verip 2 tane yüklü düve aldık :D ikiside benim tabi. 

0 oy
(199 puan) tarafından
1 çift bilezik istemiştim .aldı 1 hafta snr altina zam geldi bı baktım alıp satmış bende çalindi sandım ben aldım dedi ..snr o benim mehrim dedim boş ver dedi . Bazen söylüyorum aldım ya diyor 
0 oy
(2,947 puan) tarafından

Mehri koca bize veriyor mu ki :D

0 oy
(2,947 puan) tarafından

Ay ben 1 kilo altin istemiştim yarim kiloya anlaştık :D simdi hesapladım da 12 milyon ediyor vicdansız davranmışım:D

(387 puan) tarafından
iyi yapmissin
(2,947 puan) tarafından
Yaptım da sözde kaldı yani ben şimdiye kadar mehrini alanı duymadım. Zaten şimdi ödemeye kalksa emekli olana  kadar bitiremez
0 oy
(394 puan) tarafından
Benim hala duruyor ama istese veririm ama şartlarım da olur ona göre veririm
(387 puan) tarafından
mesela ne sartin olur
(394 puan) tarafından
Araba alırsa benim adıma alabilir evde aynı şekilde arsa da ʘ⁠‿⁠ʘ
0 oy
(309 puan) tarafından
Esim hic istemedi ben ara ara ufak tefek bozdum kendim . 6 yildr herseyim dururyordu bu sene ev aldik krediye karsi oldgm icin verdim. Nakit ihtiyacimiz vardi biraz kredi cekecekti altinlarin durmasni istedi bnde faize bulasmayalim diye kndi ellerimle verdim yani .
(387 puan) tarafından
iyi olmus iyi yapmissin
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Tır alacaktı istedi verdim 
0 oy
(2,491 puan) tarafından
Mehr konusnda.miktr soylemedim cnku nikahimiz olunca bes kurusumuz yoktu sonradan bilszik takildi bende o anda isticek bisi yok diye bisi dememistm 

Velhasili esim ailesine yediren tip bileziklerde tehlikede diye ulkenin en dogusunda grrci kardesim orada yasadigi icinde cesaret ettm o tapu isleriyle ugrasti

Ucuza 60 metrekare tokiwvi aldim ilk yapilanlardan uzerime yaptik esimde bisi demedi altin dursaydi daha kardaydik ama malesef esim benden habersiz oglma takilan ceyrelleri calip ailwezine verince kendimi boyle guvence altina aldm 
(387 puan) tarafından
iyi yapmissin  akillica
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Benim eski eşim evlenirken iki sene içinde araba alacagim demişti.birak evliyken yapmayı sozunu tutmayı boşandık gene vermedi.benim de hakkım helal degil
0 oy
(7,152 puan) tarafından
Valla lazım olmadı vermedim ama kim kocası sıkıştığında mihrinden verirse cennetle mujdelenir diyo veriridim ben hatta çok dedim bankayı bileşikleri bozduk araba alalım diye kabul etmiyo
0 oy
(2,149 puan) tarafından
Ben verdim  altındı çünkü

İlgili sorular

0 oy
73 cevap 3,535 göst.
4 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Ayse~ (359 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 446 göst.
14 Şubat 2024 Diğer kategorisinde glstn34 (101 puan) tarafından soruldu
0 oy
71 cevap 1,063 göst.