+1 oy
419 göst.
Aile kategorisinde (359 puan) tarafından
mehrinizi kocaniza verirmisiniz verdiniz mi?

43 Cevaplar

+1 oy
(48,626 puan) tarafından
daha yapmadi ki ☺️
(359 puan) tarafından
daha iyi
-Reklam-
+1 oy
(3,849 puan) tarafından
esim bosaninca verilir diyo mehir simdiden vermeye gerek yokmus , ben de israr etmiyorum ver diye
(4,136 puan) tarafından
Mehir ayrılık durumunda kadının bı süre idare etmesi için vardır. Evliyken nehir verilmez sadece miktarı belirlenir ama insanlar bunu anlamış değil henüz. Esınız doğru söylemis
0 oy
(1,075 puan) tarafından
İstemedi vermedim. Herşeyim duruyorr
0 oy
(10,016 puan) tarafından
Ihtiyac varsa olur yani. 5 yillik evliyim herseyim duruyo
0 oy
(3,041 puan) tarafından
Yeni evliyken istedi verdim. Sonra durum düzelince geri yaptı. Hala da yapmaya devam ediyor. 
(359 puan) tarafından
borc olarak mi vermistin hediye olarak mi
(3,041 puan) tarafından
İhtiyaç vardı gelirimiz yetmiyordu birer ikişer bozdurduk. Şimdi şükür düzeldi geri yapıyor. Mehir olarak değil aslında düğünlerde falan kolum boş kalmasın diye. Ben takıları hiç kişisel malım olarak görmedim. Şimdi yine ihtiyaç olsun bozdururuz. Eşimde durumu olursa geri yapar. Ailevi yatırımımız olarak görüyoruz takıları
0 oy
(1,168 puan) tarafından
İstemez hep der o senin zor günlerimizde bile Allah var istemedi hatta kızıyoruz ortak diyoruz ailecek ama kabul etmez onlar senin der 
(359 puan) tarafından
bence boyle olmasi gerekiyo esin dogru dusunuyo
(1,168 puan) tarafından
Yani ben ortak olduğumuzu düşünüyoruz açıkcası ama tabikide saçma sapan borç harç yerine yatırama gitmesini doğrı bulurım ortak bile desem saçma sapan borçlar için istese kıyamet kopar yapmasaymış sonuçta ortak borç yatırım olsa gözüm kapalı veiririm araba alsak mesela kesinlikle benim üstüme yapar ama ben onun üstüne olmasını isterim önemi yok diğer türlü kabulüm değil
0 oy
(7,706 puan) tarafından
Benimki doğum arefesinde benden habersiz almış. Bir de doğum için özel dediğimde para yok diyordu. Şimdi 22 gram bir şey kalmış. Her seferinde yüzüne vuruyorum. O parayı yerine koyacaksın diye. Bir de ailesi ile dinden bahsedip dururlar, işlerine gelince o ikiniz için de. Hee oldu. 
0 oy
(1,545 puan) tarafından
Benim yalanla dolanla aldı benden ev alcam dedi bende inanıp verdim hemen abisine verdi abisi harcadı 3 yıla yakın abisinde kaldı birgün demedi vereyim sonra eşimin borçları çıktı babası yüzünden olan borçlar ve bitcoinde battı hepsini oraya verdim dedi yani altinlarim b.o.k yoluna gitti helal etmiyorum dedim kimin parmağı varsa haram olsun dedim.

Tek bı şartla mehirimi helal ederim dedim oda beni hacca götürürsen diye bakalım 
(872 puan) tarafından
Şu tarz şeyler okuyunca benim cinlerim tepeme çıkıyor çıldırıyorum.
(1,545 puan) tarafından
Yapacak bisy yok gitti
0 oy
(399 puan) tarafından
Çok ihtiyacımız olduğu zamanlarda bazen kendisi dile getirdi bazen ben kendiligimdem çıkarıp verdim alyansım dışında hiç bir şey kalmamıştı yenilerde sayılır aldıklarının hepsini geri yaptı helallesti benimle yine olsa yine düşünmeden veririm 
(359 puan) tarafından
hediye olarak mi verdin borc olarak mi
(399 puan) tarafından
İhtiyacımız olduğu için zor zamanlarımızda verdim sonuçta birlikte kullandık ihtiyaclarimiza o yüzden ne tekrar yap ne yapma demedim hic dile getirmedim ama onun hep içinde kaldı  üzerinde borç olarak hissetti tekrardan yaptı yapmasaydida yinede helal ediyordum çünkü hiç birinide gönülsüz vermedim
0 oy
(2,091 puan) tarafından
O bana vermedi bende ona

Olsaydida vermezdim sanırım.
0 oy
(398 puan) tarafından
Herseyimi verdim 
(359 puan) tarafından
borc mu hediye mi
(398 puan) tarafından
Yapcem dedi ama hala bekliyorum bakalım
0 oy
(3,625 puan) tarafından
Evlendikten 3 yıl sonra istedi verdim. Yarısını yaptı bana verdi.2 yıl önce gene istedi gene verdim. Bu yıl,altında iş yok diye bende sana arsa aldım dedi. Çok güzel ve değerli bir yerde benim kendi akrabamın zorda kaldığı için satmak zorunda kaldığı arsayı satın almış. Bir sabah uyandık kalk gidiyoruz notere dedi. Tapusunu üzerime verdi. Allah bin kere razı olsun ondan. 
0 oy
(1,215 puan) tarafından
Ben vermek istedim araba almak icin ama almadı, tabi zor durum olursa  yine veririm 
0 oy
(3,388 puan) tarafından
Benimkiler duruyor ama ev alirsak kullanicaz o zamana kadar bende 
0 oy
(739 puan) tarafından
Ev alırsak bir gün kesinlikle veririm sonuçta benim de rahatım için olacak hakkımı helal ederim çünkü yapamazsa onun günahı çok büyük
0 oy
(1,187 puan) tarafından
Mehir boşaninca alınır bi süre seni idare etsin diye o yüzden daha almadı

Düğündeki altınların bi kısmını kayınbabama verdim üstüne ekleyip bize araba aldı. Diğerleride duruyor ev alacaz inşallah 
(359 puan) tarafından
bizim dugunde takilan altinlarim mehrimdi
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Mehir vermediği için böyle bir sorun yok 
0 oy
(2,699 puan) tarafından
Mehirim daha yapilmadi 50 gr altin

Bileziklerimi takılarımida arabaya bozduk evimiz arabamiz var çok şükür pişman degilim eşim böyle para mevzularinda çok oynayan biri degil sabit takiliyoruz
0 oy
(1,137 puan) tarafından
Sadece zincir küpe ve yuzuklerim kaldı zaten,9 altın vardı onuda ilk evlendigimde verdim eşim araba aldi
0 oy
(1,445 puan) tarafından
Mehir boşanınca ödenmesi gereken bir durum, evliyken vermesi şart değil. Ama altınlarsa onları harcadık eşimle, o da onun karşılığında arabasını bana verdi 

İlgili sorular

0 oy
73 cevap 3,522 göst.
4 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Ayse~ (359 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 444 göst.
14 Şubat 2024 Diğer kategorisinde glstn34 (101 puan) tarafından soruldu
0 oy
71 cevap 1,057 göst.
10 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Kibarhanim (273 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 584 göst.