0 oy
173 göst.
Diğer kategorisinde (211 puan) tarafından
2.5 yaş oğlum var nereye gidersem gideyim ordan bir ****** oyuncak görsün onunmuş gibi bırakmıyor eve giderken peşine götürmek istiyor bu akşam da oldu izin vermelerine fırsat vermedim ağlayarak Eve geldik uyutacağım hala ağlıyordu duruyor tekrar ağlıyor bu durumdan nasıl kurtulacağım önersi olan 

8 Cevaplar

0 oy
(3,097 puan) tarafından
Ay valla benimki de öyle 23 aylık birinde birşey görsün hep almak istiyor 
(3,097 puan) tarafından
Sen aynı şekilde anlatmaya devam et bence büyüdükçe aklı erince yapmaz
(211 puan) tarafından
Sizde takmayın kafanıza sizin dediğiniz genelde tüm çocuklar yapıyor zamanla atlatıyorlarmış
(3,097 puan) tarafından
İnşallah ya o da almak için uğraşıyor başkasınınkinde çok yapmıyor ama evde oğlumda neyi görse alana kadar kendini yerlere atıp yerlerde yuvarlanıyor
(211 puan) tarafından
Ah yavrum ya zamanla bunlarda geçecek inşaAllah Rabbim bize sabır versinki evlatlarımıza karşı duyarlı kalabilelim
(3,097 puan) tarafından
Amin canım bazen sabır kalmıyor gerçekten
-Reklam-
0 oy
(583 puan) tarafından
Zamanla canım benim oğlumda 2 buck yaşında aynı yiğenim 3 yaşında kız oda aynı 
(211 puan) tarafından
Tüm gördüğü oyuncaklara mı yoksa sadece gördüklerinin bi tanesine mi
0 oy
(7,606 puan) tarafından
4 yaşında evde oyuncağının haddi hesabı yok arabaları taktoru itfaiyesi polisi ambulansı ne ararsa dışardaki çocukların arabalarına göz dikiyor benimkide 
(211 puan) tarafından
Aynı bizim evde doldu artık hayvanlaea merakı çok fazla özellikle başkasına peluş ****** veya oyuncağını görsün kesinlikle bırakmıypr eve getiriyor
0 oy
(66 puan) tarafından
Oglum da aynisini yapiyodu . Konusarak anlatmaya calisiyodum yine de birakmazdi aglardi.  Tamam cantama koyuyorum derdim cikardik eve gelirken sorardi aa cantama koymayi unutmusuz derdim daha bisey demezdi valla simdi pek yapmiyo . Simdi dicekler ki yalana alistiriyosun vay hayal kirikligi vay pskoloji vay vay vay.  
(211 puan) tarafından
Çocuğu ikna etmeye uğraşıyorsunuz bundan doğal birşey yok çocuğun yalan olduğundan haberi de yol benimki keşke o şekilde anlasa elinden kesinlikle almama izim vermiyor akşam arkadaşıma verme eline ağlasada alışıyor dedim oda balkona koydu bak gitti diye daha çok ağladı ne yapıcak bilmiyorum her yerde aynı şeyi yapıyor
(66 puan) tarafından
Cocuklar genelde oyle ya . Her seferinde ben mahcup olurdum o inatla aglardi.aglaya aglaya aliscak ya sen kararli ol
(211 puan) tarafından
Tek değilmişim ya içim bi rahatladı ya benim çocuğums özel diyr korkuyorum bi rahatsızlığı mı var diye
0 oy
(3,678 puan) tarafından

Bu dönem olağan bir davranış. Oturup konuşun anlatın bol bol. Bu bizim değil eğer biz bu oyuncağı buradan alırsak onlar da bize gelince senin oyuncağını alır. Kendi oyuncağını vermek ister misin gibi konuşmalar yapabilirsiniz.

Yeğenim de 2.5 yaşında oyuncak götürme ağlama gibi bir huy edindi. Yine bir gün misafirlikte oyuncak için ağlamış ve almış. Babası giderken almış oyuncağı çöpe atmış. Bundan sonra ağladığın ve aldığın her oyuncağı çöpe atacağım demiş ve bu sorun çözüldü. Bu ağır bir davranış şekli ben tasvip etmiyorum.
(211 puan) tarafından
Konuşuyorum geçen gün aynu şekilde dediğinizi söyledim kendi oyuncağını bırakıp onu aldı 2 gün sonra yüzüne bile bakmadı ben öyle bişey yapmam ama elinden alıp sahibine veriyorum yada p an o evde saklıyorum onu yok kayboldu uyudu gibi sonra anlatıyorum o bizim değil diye gibi ama anlamıyor malesef
0 oy
(923 puan) tarafından
Valla canm benm basima gelmedj ama yegenlerimde var o huy kimin evine gitseler hep oyuncak alirlar kimse oyuncaklrjni vikarmak istemez hatta benm evime her geldiklerinde kizlarim oyuncaklarindan illa alirlar bide heo yeni aldiklarimiza yaparlar evde cok kavgamz oldu bu yuzden kizalrjmjn piskoljsi alt ust oldu esimde haliyle ben okadr para veriorm her geldklerinde aliorlar aynisjndan bidaha almak zorunda kaliorm die kizardi hakliydida cunku hep yapiorlr anneside asla alma demzdi tamam hadi gidelm.derdi sonuc kizlarimda ole bi piskji oldki asla kimseye oyuncak cikarmazlar alip gitvek korkusu yuzunden yani tavsiyem asla ama asla kabul etme almak istedgnde cesitli bahneler uydurulabilir zamanla alisir oda bu davranis gercekten kotu bi davranis helekj vurdum duymaz anneler olursa ozman hoc bir sekilde bu huyu birakamiorlar normal biseymis gibi devam ediorlar
(211 puan) tarafından
Ben hayatta  yapamam öyle şey ağlayarak götürüyorum oğlumu ama yinede kalsın demiyorum ama karşımdaki sahipleri kıyamadığı için eline veriyorlar sonra verirsin veya onun olsun gibisine ısrarla verme diyorum onlara anlatamıyordum ama bu ara ikna olmaya başladılar vermiyorlar bakalım ne kadar sürecek bu durum
0 oy
(13,007 puan) tarafından
Çocukların ben merkezci zamanları zamanları her şeyin kendilerine ait olduğunu düşünmeleri her istediklerinin yapılması gerektiğini sanmalari normal bu bir süreç ama geçecek 
(211 puan) tarafından
Benim bu şekilde davranmam ağlatarak o evden ayırmam ona travma yaşatacak diye korkuyorum çok fazla ağlıyor gece uyanıp ağladığı oldu
0 oy
(55 puan) tarafından
Ya durumla çok karşılaşıyorum benim çocuklarım hiç böyle bi huyu yoktur 

Çocuklarına onun size ait olmadığını söyleyebilirsin burda oynayip birakmasi gerektiğini söyleyebilirsin 
(211 puan) tarafından
Söylüyorum ama malesef anlamıyor daha eline aldığı zaöan bunu söylüyorum bunu ama anlatamıyorum ya ağlıyor ya kaçıyor karşı taraf eline zorla sıkıştırıp vermediği sürece eve de getirmesine izin vermiyorum ağlararak eve getiriyorum ama nafile bi yere giderken önden uyarır olduğum oyuncakları kaldırın diye

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 104 göst.
10 Şubat 2024 Aile kategorisinde Kucukhanim1710 (3,046 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 404 göst.
13 Aralık 2023 Aile kategorisinde 3mhnads (1,935 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 190 göst.
10 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Zuhallinaaa (1,056 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 316 göst.