+1 oy
586 göst.
Diğer kategorisinde (3,763 puan) tarafından
Biri 3.5 yaşında diğeri 2 aylık oldu .

Sadece yemek bulaşık çamaşır yapabiliyom süpürge cektiriyom okadar yine dağınık ortalikk sabah 11 kalkiyom zarzor kahvaltı yapiyom beceremiyom akşama kadar oturmuyorum ama yinede ev aldı başını gidiyor.

23 Cevaplar

0 oy
(17,721 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sıkma canını ben bi türlü bitiripte oturamadm benim bebeler büyük olduğu halde :)
(3,763 puan) tarafından
Aynn yapacak bişey yok hayat böyle devamm:):)
(17,721 puan) tarafından
:D başım döndü sabahtan beri büssürü iş yaptm bitmiuor ya ütü var yemek var daha amaaan :D
-Reklam-
+2 oy
(178 puan) tarafından
Saat 8 de kalka bilirsin  . 11 zaten günün yarışı bitiyor
(178 puan) tarafından
Melekk.....bebek değil anne 8 de uyana bilir bebek 12 ye kadar da uyur
(10,025 puan) tarafından
Kiz sana demedim zaten diger arkadasa dedim. Demis ya brbrk bastan duzen oturtmasi lazim diye.
(7,235 puan) tarafından
Gece bebek uyumuyorsa anne nasıl 8 de uyansın
(813 puan) tarafından
Oğlum dün köpek dişleri çıktığı için 1 30 da uyudu birde 12 ya kadar dışarıda durduk gönlü olsun yorulsun diye valla hayatta 8 de kalkamam o da uyanmadı zaten 12 ye kadar yattık robot gibi kendimi kuramıyorum :D
(10,025 puan) tarafından
Yok koz nasil uyansin. Benimki diyorum ya sabaha kadar otururdu 7de yatardi bende omla yatardim. Ogluma esim kalkardi 8de biz kizimla uyurduk 12 1e kadar valla
+1 oy
(7,941 puan) tarafından
Aslında çok geç uyaniyorsun.yoksa yetisirsin
(3,763 puan) tarafından
Him gece uykusu zaten az oluyor erken kalkarsam ozmn hiç uykumu alamamki
+1 oy
(7,576 puan) tarafından

Ben saldım bacım boşver valla olmuyo

image

(1,006 puan) tarafından
Oyuncaklar zaten topladıkça dağılıyor topladıkça dağılıyor ben kafayı yiyorum ya bir taneyle oynamıyor hepsini çıkarıyor hepsi ile de oynamıyor
(3,763 puan) tarafından
Yok bn kaldırdım oynamıyor zaten
(1,006 puan) tarafından
Ben kaldırınca Ağlaya Ağlaya çıkartırtıyor ortada olunca da oynamıyor sıpa
(7,576 puan) tarafından
Valla yeni cikarttirdi oynamadı gene büyük olan toplattirdim zorla neymiş yorulmuş ee dağıtırken yorulmuyosun birdaha oyuncak falan isdemiyorum Dior
(3,763 puan) tarafından
İnatlasiyolar herşeye bnmki suyla oynamak ozmnda ev islaniyor
+1 oy
(1,923 puan) tarafından
Olmadığı yerde bırak bazı şeyler eksik kalsın canım yapacak birşey yok kendini hirpalama o kadar ,yanlız iki çocuk olmasına rağmen güzel uyuyormussunuz 11 kadar biz hergun 6.30 -7 gibi kalkarız bebeğim uyutmuyor 2.5 yaşında 
(3,763 puan) tarafından
Gece geç yatiyomm oğlum büyük olan 1 doğru  sabah uykumu alıyom zaten 2 aylık emzirmeye uyaniyom
(1,923 puan) tarafından
Doğrudur canım zaten annelerin en büyük problemi uykusuzluk uykuyu tam alarak uyansak sabahta dinç oluruz ama maalesef olmuyor o yüzden herşey olduğu kadar canım senin birde iki çocuğun varmış bende tek olduğu halde uyku alamıyorum
(1,923 puan) tarafından
Birde benim şu avantajim var pek süpürge açman robot süpürge var oyuncaklarida oğlumun çok ama hepsini aynı anda vermiyorum iki üç oyuncak veririm oynasın diye diğerlerini hep kaldırıyorum sırayla veriyorum oyuncakları kahvaltı yaparken robot ev süpürüyor sonra bulaşıkları toplayıp çamaşır vs atıyorum slepyy bezleriylede hemen toz alıyorum oğlumda büyüdüğü için biraz çabuk topluyorum ama senin iki çocuk var tabikide dağınıklik daha fazla olur birine bakarken diğerine yetişmek zorundasın o yüzden normal canım
0 oy
(12,981 puan) tarafından
Canım zaten uyanalı 1.5 saat olmuş anca kahvaltı onu bulaşıkları çocukları üst başları derken zaman geçer 

Birde 2. Çocuk daha ufak biraz daha büyüsün oturmaya başkasın daha kolay olacak 
(3,763 puan) tarafından
İnşallah bende toplu temiz istiyorum evimii:):)
(12,981 puan) tarafından
Benimde aynıydı :)
Kızım 25 aylıkken oğlum doğdu oğlum oturmaya emeklemeye başladı rahatladım :)
0 oy
(1,006 puan) tarafından
Bende bi tane ben zor yapıyom sende bide bebiş var Allah yardımcınız olsun
(3,763 puan) tarafından
Amin cnm
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Çocuğu olmayan bile 11 de kalkınca hiçbir şey yapamaz, günün yarışı uykuda geçiyor 
(3,763 puan) tarafından
Daire erken kalkıp iş yapamssin ki temizliği diyorum süpürge açsam ses oluyo diye kapıya gelirler zaten uykumuda anca alıyorum geç yatiyom 1 uyu oglan bazen 3 de yatar
(1,006 puan) tarafından
Çocukların gece uykusu bölündüğü için insan adam akıllı uykusunu alamıyor ki ben de kızım küçükken devamlı gece kalktığı için 11'den önce kalkamıyordum
(10,330 puan) tarafından
Yavrusu yalnız büyük oğlun o yaş grubu için çok geç yatıyor çocuğu bir iki gün erken uyandır dokuz gibi yatsın akşam büyüme hormonu gece salgılanır ve uykuda verim alınır
(6,315 puan) tarafından
Ben süpürme işini en sona bırakıyorum öğlene kadar kahvaltı+evi toplama toz alma bitmiş oluyor.
0 oy
(15,168 puan) tarafından
Ahahshhs ben gibi biri daha. İlk çocukta böyle değildi deme. Çünkü arkandan dağıtan yoktu . Şimdi biz topluyoruz 2 dk sonra yine aynı. Birinin emzirilmesi birinin yemeği çişi parkı uykusu derken akşam oluyo. Yani şuraya ya emzirirken ya çocuk uyuturken giriyorum. Arada sırada yarım saat 1 saat toplasan boş durduğum oluyodur. Evin dağılma hızı benim toplama bizimdan büyük olduğundan yetişemiyorum ☺️ fenalık geliyo
(3,763 puan) tarafından
Hergun topluyom akşama aynı oluyor bugin yapasim yok biseyy
0 oy
(1,911 puan) tarafından
İşte tm bu yüzden suan psikiyatri bölümünde doktor bekliyorum. 
(3,763 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun
(1,911 puan) tarafından
Amin canım.
0 oy
(10,330 puan) tarafından
Geç kalkıyorsun bacı. Bebe küçük evet ama uyku düzeni için de erken uyandır bence
0 oy
(12,960 puan) tarafından
11 de kalkıyorsan yarım gün ancak iş yapıyorsun yarım güne bu kadar iş ancak yapılır zaten üstelik çocuk olduğu için sürekli bölünür arkadan dağıtılır ev temizse dağınık olması sorun değil benim için iki çocukla o kadar ancak olur 
0 oy
(4,151 puan) tarafından
Herkes o yollardan geçiyor sıkma canını hepsi geçer azar azar yapmaya bak sonuçta küçük bebeğin varmış 
(3,763 puan) tarafından
Öyle geçecek bugunlerde buyucekler zaten elimden gelen yapmaya calisiyom
0 oy
(206 puan) tarafından
Valla canım bende senin gibiyim 3bucuk yaşında kızım var 8aylik  diğer cocugum.,Rabbim hayırlı ömürler versin sağlığı yerinde olsun ama erkek çocukları yaramaz derlerya 50 erkek çocuğuna bedel.okadar ki yaramaz laf dinlemez kırar döker atar.bebegi yatırıyorum gider kaldirir kapısına gider bağırır ısırır ağlatır neler neler yapiyo bı bilsen ,günlük rutin işler yapıyorum artık napim.benimde değerlerim altust oldu artık ilaç vs kullanıyorum yetisemiyorum ,Rabbim güç kuvvet ve en önemlisi sabır versin bizlere çok zor çocuk buyutmek
(3,763 puan) tarafından
Aynn sağlıklı olsunlar geçecek bugunlerde Allah yardımcın olsun
0 oy
(573 puan) tarafından

Kız nefes aldığına dua etmen gerekiyor iki aylık çocuğu olan kafasını kasiyamiyor e senin üstüne bir çocuğun daha var bu kadarını yaptığına dua et :)

(3,763 puan) tarafından
Bana ev dağınık geliyor sağlıklı olsunlar bugünlerde geçecek inşallah
(573 puan) tarafından
Kim dedi bu günler geçecek diye :))
0 oy
(7,709 puan) tarafından
Amaaan boşver. Çok da şeapmaa 
0 oy
(6,315 puan) tarafından
Sabah 11 artık öğlen sayılıyor. Ben saat 8 i geçerse gün bitti olarak görüyorum. Geç uyaniyorsun öncelikle o sorunu çözmen lazım. 
0 oy
(1,484 puan) tarafından
Vaalla canımdan değerli değil çocuğum varsa dağınıkta olacak bu çok doğal bir durum sadece kirli olmasın yeter artık ev işleri için canımı sıkmıyorum çünkü temiz pırıl pırıl kalmıyor temizlik ömrü bende bir saat ve sonrasında heryerde birşeyler var ki benim ev küçüğüm bile 4 yaşında hemen hemen takılma çocuğunla zaman geçirmeye bak 
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Yine 2 cocukla iyi yapiyosun. 

Yemegi 2 gunluk yap. Evde ki tum fazlaliklari topla. Aksam cocuklar uyuyunca bi yarim saat kadar ortaligi topla, makinaya camasir at. 

Buyuk cocugun cok gec yatiyomus onu sabah erken uyandir uyku saatini one cek. Aksam 9 gibi yatsa sabah 9 gibi kalksa gunu daha verimli kullanabilirsin.
0 oy
(497 puan) tarafından
Bu küçük bebeklerle 11 kadar nasıl uyuyorsun valla merak ettim. Zaten günü yarilamis oluyorsunuz yetişmez ki 
(7,235 puan) tarafından
Gece uyumayip gündüz uyursa bebelerle öyle bi uyunur ki 11 e kadar. Kendimden biliyorum

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 921 göst.
0 oy
27 cevap 598 göst.
+1 oy
23 cevap 490 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde BusraC (170 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 203 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde BusraC (170 puan) tarafından soruldu

379,305 soru