0 oy
451 göst.
Aile kategorisinde (323 puan) tarafından
Hanımlar herkese hayırlı cumalar. Az önce telefon geldi eşime yurt dışı görevine gondericeklermis eşim de dedi 1 ay kaldı hanımın doğuma çocuk doğsun gideyim dedi 1 ay sonra doğum sonu eşiki yurt dışına gondericek şirketi. Çok üzgünüm kizlar ben nerde kalacagim . İlk evlendiğimiz zaman 3 aylık gelindim o zamanda 4 aylığına gitmişti . Şimdi 6 aylığına gidecek . O zaman kayinbabamlarda kalmıştım. Onlar biraz tutucular şimdi ben bebisle nasıl yapicam kayinbabamlarda kendi ailemde kalayım desem acaba göze batar miyim eşimin ailesi biraz şey siz anladınız . Napicam çok üzgünüm gurbetlik de ayrı üzüyor beni hamile olmasam oturup hüngür hüngür bağıra bağıra aglicam :((( 

18 Cevaplar

0 oy
(3,392 puan) tarafından
Niye evinde kalsana bebeğim daha rahat edersin 
(576 puan) tarafından
O zaman onlar ara ara gelip senin yanında kalsınlar. Sen kendine güveniyorsan teknbasina hallederim diyorsan kesin bir dille konus kimseye gitmek istemiyorum de eşin de sana destek olsun arkanda dursun. İlla yanlız birakmayiz derlerse ara ara annen gelsin ara ara kaynanan gelsin geçer gider 6 ay
(1,010 puan) tarafından
Benim eşim tır şoförü bir buçuk ay Almanya'da kaldı bir oğlum ve 6 aylıkta hamileydim herkes dedi kayın baban gile git kal kimseyi dinlemedim kendi evim en rahatı kaynanamlarda rahat edemiyordum sen istemesen kimse seni zorla götürmez ama senin doğumun çok yakın bence git annenin evinde kal ne olur ne olmaz
(323 puan) tarafından
Kendim yaparım güveniyorum kendime o konuda hani . Ama işte hadi ilk gittiğinde yeni gelindim tamm dedim kalayım kayinbabamlarda ama inanın o kadar çok zorluklar yaşadım ki burda anlatsam çok uzar psikolojim bile bozulmuştu. Şimdi yine aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. Kendi memleketime 8 saat uzaklıktayim.  Annem gelir aslında ama o da çalışıyor . En azından belki kendi annemde kalayım diyeceğim inşallah hayır demezler . Köy insanı ve eski düşünceliler :(
(576 puan) tarafından
O zaman eşinle konuş doğumdan önce annenin yanina bıraksın orada kal canım.  Bu yeni evlendiğin zamana benzemez her şeyine karışırlar onu yeme bunu içme gaz yapar onu giydirme üşütür buraya çıkma şunu yapma zaten o batıl inançlar hiç bitmez sürekli emzir emzirme mama ver su ver altını değiş şöyle böyle derken vallahi hem kendine hem bebeğine eziyet olur.  Sen stres sıkıntı yaparsan bebeğin de etkilenir sütüne bile etki eder emziremez hale gelirsin e gelinsin yeni doğum yaptı o bu demezler ikinci günden itibaren üstüne bir de senden hizmet beklerler. Bak bu dediklerimi kulak ardı etme eşinle güzelce konuş hallet o kendisi seni memlekete  bırakırsa değerlerine  söyleyecek söz kalmaz
(323 puan) tarafından
Temeraire hanımcım söylediklerinizi okurken tam yerinde bir yorum olmuş dedim gerçekten dediğiniz şekilde olucak karışan çok olacak . Hem fiziken hem ruhen yorulacagim o yüzden eşimle konuşup annemde kalacağım. Annem yardımcı olur sağolsun
-Reklam-
0 oy
(7,607 puan) tarafından
Ben evimde kalırım 
(323 puan) tarafından
Ahh bende çok isterim inanın . Ama ailem 8 saat uzaklıkta . Kendim kalmama bebekle müsade etmezler tek şansım var belki annemlerde kalayım diyeceğim kabul ederseler . Kayinbabanlar biraz eski düşünceli hatta çok eski düşünceli :(
0 oy
(8,909 puan) tarafından
Kendi evinde kal neden ille biyerde kalmak zorunda hissediyorsun kendini
(323 puan) tarafından
Neden biliyor musunuz baskıdan aman ne derler aman eşimin ailesi problem çıkarır o neymiş gelin çocukla kendi evinde kalacak vah vah çok baskınlar benim babam annem ayrı biraz beni şey görüyorlar hani nasıl desem ezik siz anladınız beni . :(
0 oy
(33 puan) tarafından
Doğum yapacağın için tek kalman zor olur. Ama biraz kendi annende biraz da kayınvalidenlerde kalabilirsin. İki tarafın da gönlü olur kimse darılmaz. 
(323 puan) tarafından
Kayinbabamlarda evi kalabalık kayinlar var bekar . :( ve daha önce kaldik 4 ay gene göreve gitmişti eşim o zaman baya zorluklae yaşadım anlatsam halime uzulursunuz psikolojik çökmüştü
0 oy
(2,675 puan) tarafından
2 yıldır eşimle ayrıyız, eşiniz size müsaade ettiği sürece dilediğinizde yerde kalabilirsiniz. O ne dedi o şunu yapmama izin vermezler ömrünüzü ziyan etmeyin. Eşiniz arkanızdaysa sizi kimse üzemez. Anneniz 1 2 ay sizinle kalsın sonra onunla ailenize gidip orada 1 2 ay kalın 1  ay da kayınvalidenizde kalın içiniz rahat etsin diye. Ben nerede rahatsam orada kalıyorum ailem dahi şunu kal diyemez, kaldı ki kayınvalidem sorun etsin.
(323 puan) tarafından
Hep küçüklükten biraz baskıyla yetiştiğim için sanırım . Bir şey diyemiyorum.  Beni en çok üzen de eşimden ayrı kalmak ben babasız büyüdüm onun eksikliği vardı zaten şimdi eşim benim her şeyim onsuz 6 ay zor gecicek . Ama en azından kendi ailemde kalmama müsade ederler inşallah . Kesin diyecekler gelin kendi evinde nasıl kalirmis biz eşek basimiyiz başına buyruk görgüsüz diycekler bana :(
(2,675 puan) tarafından
Eşiniz sizi güzel savunan biriyse dinlediklerini söylesinler. İnanın zaman çok hızlı geçiyor ben de kızımla olsun yürüdüğünü, konuşmaya başladığını bezi bıraktığını her güzel anını görseydi ama evladımızın geleceği için çalışmak da zorunda. Canı sağ olsun da zaman hızlı akıyor.
(323 puan) tarafından
Evet canları sağ olsun yel essin kokusu gelsin inşallah
0 oy
(10,877 puan) tarafından
Canım evinde kal bence.zaten doğumda elbet biri gelecek yardıma öyle böyle 40 gün o sürer.zaten 40 güne çocuk da sen de toparlarsin.
(323 puan) tarafından
Annem gelicek dogumuma inşallah canım . Zorlicam kendi evimde kalmak için hayır derlerse de kendi annemde kalayım bari Dicem.  Kayinbabamlarda kaldım 4 ay çok zorluklar yaşadım.  Her gün aglarmi bir insan her gün bir fiil ağladım hayattan zevk alamadım . Gün saydım hep ayy aklıma getirmek istemiyorum
0 oy
(3,342 puan) tarafından
Bence Kendi evinde kal annen yada kayınvaliden yada kız kardeşin ablan varsa doğum zamanı gelsinler birinden biri kendini biraz toparlayana kadar yanında kalsınlar ondan sonra tek kal çok rahat edersin 
(323 puan) tarafından
Keşke tek kalmama müsade etseler ve kuzum . Şimdi derler el kadar bebeyle tek başına nasıl kalırsın vay efendim sen başına buyruk musun . Kendini korur musun vs vs bı ton tantana ben biliyorum başıma gelcegi :(
0 oy
(10,029 puan) tarafından

Canim sana teselli :) eşim gemici. Evlendik 3 ay birlikte durduk. Éşim gemiye cikti. 4ayligina diye. 7.5 ay gelemedi. Ben annemde kaldim. Kayinvalidemler boyle seylere asla karismaz ben ne dersem o esimdw uyar yani. Pandemi patladi. Dpgumada gelemedi esim. Oglum 20 gunluk oldu öyle gelebildi. Ama sonrasinda hep evinde kaldim. Simdi 2 bebe var hep evdeyiz

(323 puan) tarafından
İnşallah bende imkanım olsa evimde kalmak istiyorum ama malesef müsade etmezler kesin 3 yıllık evliyim bende yeni gelinliğim kalmadı ama onlar öyle düşünmüyor vay efendim gelin tek kalacak o bu karisanim çok oluyor o zamanlar çok olmuştu gene olucak . Herkes koca kesiliyo başıma
(10,029 puan) tarafından
Ama benim şoyle bi durumum var canim. Kaynanamda annemde 5 dakkalik mesafede. Ablam kaynim esimin dayisi hepsi cevremde oturuyo. Baska bi ilde olsa esimde annene yada anneme git derdi
(323 puan) tarafından
Ben kendi annemi seçeceğim inşallah canım biz uzağız 8 saat aramız kendi annemlerle kaynanamlarla
(10,029 puan) tarafından
Benide eşim o sekilde birakmazdi sanirim ki bende kalmak istemezdim. 6ay kisa degil hastaligi var sagligi var. Insan birine ihtiyac duyuyo valla
(323 puan) tarafından
Keşke hayat şartları işte . Bizim için doğacak çocuğumuz için yurt dışına göreve gidicek . Bana kalsa aldığı maaş yetiyor bize ama işyeri özel şirket gönderiyor mecbur şartı koşuyor o da napsin gidicek bana en çok koyan o aslında .
0 oy
(6,993 puan) tarafından
Canım doğum yapacaksın lohusalık halinle eşinin ailesinde olmaz eşine böyle soyle kanamam olur ağrım olur rahat edemem geçen gittiğinde seninkierde kalmistim bu sefer kendi ailemde kalcam orda rahat edemem sende yoksun zaten bu şekilde şöyle eşin bişey demez 4 ay kalmışsın yeni evliyim diye hiç biseye ses cikaramamissin belli çocuk olunca o iş oye olma herşeye karışırlar lohusalık halinle kardiramazsin eşinde yok yanında kalma bence 
(323 puan) tarafından
Evet canım hepsini özetlemişsin işte . İnşallah bu sefer kendi ailemde kalirim çocuğum ve ben rahat ederiz
(6,993 puan) tarafından
Yani bu konuda eşine söz hakkı verme bence kesin konuş ben olsam öyle yaparım çünkü sıkıntıyı çekecek olan sensin kendisi olmayacak yanınızda hani doğumdan sonra annemde mi kalsam kaynanamda mi kalsam desen kendi evinde kalmasansin yoksa o zaman derdim kaynanamda kal bi kaç gün evine geç eşin nasılsa akşamdan akşama da olsa gelecek yani ama 6 ay diyosun eşinde gelmeyecek bence hiç kesin konuş eşinle sen daha yenisin belli dilin burnuna yetmiyo böyle yaparsan çok cektirirler kesin konuşmayı öğren sen bi bireysin doğumu yapacak olan sensin sıkıntıyı çekecek olan sensin eşin geldiğinde çocuk kocaman olacak hiç bişeyden haberi olmayacak
(323 puan) tarafından
Evet canım zaten ilk zaman gittiğinde göreve burnumdan gelmişti . Çok zorluklar yaşamıştım psikolojikmen cokmustum şimdi tekrsr aynı seyleri yaşamak istemiyorum. Bebeğim sağlıkla alayım kucağıma inşallah annem kendi annem zaten gelicek dogumuma kirkina kadar durur yanımızda sonra annemin evine geçeriz. 8 saat annemle benim ev . Annemin ilk torunu çok hevesli zaten ilgili biri sağolsun . Eşimde gelince geri dönerim evime yoksa katlanilcak gibi değil büyük konusmayim da
(6,993 puan) tarafından
Canım daha önce yasamissin zorluğunu biliyosun inan çocuk olunca 40 kat fazla olacak herşey
(323 puan) tarafından
Evet haklısın canım
0 oy
(231 puan) tarafından
ailende kal annen gilde kal göze batmak ne alaka ailen sonuçta 
(323 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah kendi ailemde kalirim aslında bana kalsa kendi evim olsun ama şartlar müsade etmezler
(231 puan) tarafından
en güzeli annengilde kal orada daha rahat edersin
(323 puan) tarafından
Evet eşimle konusacagim annemlerde kalayım annem çok hevesli zaten ilk torun güle oynaya bakar bize . Yardımcı olur . Kadın olmak off anam zor yaa
(231 puan) tarafından
ne güzel annenin elinden öpülesi bir kadın çok mutlu ol kuzum
(323 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ❤️❤️ sizlerde çok mutlu olunn
0 oy
(588 puan) tarafından
E doğum yapacağın hastane belli değil mi senin kaynanan gelsin bence gelebiliyorsa ya da gorumcen kendi annen falan eşin ne iş yapıyor ki böyle emrivaki yolluyorlar çok saçma bence 
(323 puan) tarafından
Kaynanam hayvanları var gelmez kendi annen gelsin dedi kendi annem gelicek dogumuma . Bebiş doğunca gidicek eşim . Eşim özel şirket canım işte .
0 oy
(7,705 puan) tarafından
O kadar süre ilk zamanların zaten. Annen yanına gelsin gelebilirse. Bir süre de annenlere gidersin. Hiç insanların ne dediğini takma. Yeni evli sayılırsın halen. Durumlara biraz kafa takıyorsun diye düşündüm de. Boşver onlar konuşur durur senin rahatın için ailene gitmen biraz da onların sende kalması daha iyi olur
(323 puan) tarafından
İnşallah kendi ailemde kalirim bebeğimle
(7,705 puan) tarafından
Tabi ki. Hiç kafana takma bir şey derlerse. Sen benim ilk hallerin gibisin. Ezdirme kendini. Gelinsin diye onların her dediğini yapmak zorunda değilsin
(323 puan) tarafından
:) eveg ben çok konuşmayı beceremem . Ne derseler kirmamaya tamam demeye çalışıyorum.  Ama bu sefer durum farklı biraz tolere edemeyecegim . Kendi annemde kalırsam benim için çok daha iyi olucak
0 oy
(544 puan) tarafından
Kirkin ciksin kendi evine git yaz zaten gezer dolasirsin edirne guzeldir tekirdag canakkale ordanda annenlere gider gider gelirsiniz ne sanki dunya alem kocasindan uzakda kaliyo benimkinede 6 aylik goreb cikmisti tabi zor bisey demem ama herkezde tek kaliyo
(323 puan) tarafından
Kendi evimi duzenimi hiç bozmak istemiyorum bacım bende inanki . Öle bir fırsat verirseler güle oynaya tamm derim. Ama hayır kendin tek kalma bebekle derseler kendi annemde kalmaya zorlicam
0 oy
(1,873 puan) tarafından
İnşallah izin verirler demişsin de karıştırma ailene bu kadar seni tek bağlayan koca. Onunla konuş ister tek kal ister annene git ama tek kalırsa. Aman yanlız bırakmayalom bahanesiyle onlar gelir sanki annende rahatsan eşine anlat
(323 puan) tarafından
Bosan derler eşime diye korkuyorum işin açığı.  Eşimin ailesi tutucu baskıcı çok eski düşünceliler . Bende köy cocuguyum ama uyumluyum diye tepeme çıkıyorlar . Annemde dedi aman kızım uyum sağla Esin için sabret diye diye 4 ay kaldım o zamanlar ama şimdi 3 .yıkıma girdim evlilikte . Ve 1 ayım kaldı doğuma hatta belki daha az . Rabbim bilir . Eşimin ailesi gözü kara dediklerini yaptıran tipten . Beni annem tek büyüttü yalnız başına onun etkisi var kadın korkuyor yuvan yıkılır bişi derler düzenin bozulur diye . Bende içlerine girdiğinden beri anlıyorum huylarını Allah'tan eşim farklı . Çok şükür . Eşimle konusacagim inşallah o iyi bir insan beni anlar . Umuyorum ....
(1,873 puan) tarafından
Eşine böyle bi konuda boşa diyebilecek  cesaret varmı eşine karşı yada eşin dinler mi ki tamam aile bağıda bu kadar boşatacak kadar mı
(323 puan) tarafından
Eşim sağolsun çok iyi biri bana karşı . Babasından çekinir ama benim yanımda olur ezdirmez herwlde diye düşünüyorum.
0 oy
(8,320 puan) tarafından
Bebegını hayırla kucagına al kuzum ama senin hakkında eşinden başka kimse söz sahibi olamaz. İlk zamanlar zorlanırsın yanında bir büyüğün olsa iyi olur. Sonrasında çık kendi evine gel. Al sat ye iç yat bebegınle ılgılen. Benım ailem asla bişey demezdi yardımcı da olmaya çalışırlardı o yüzden ne düşündüğünü tam anlayamam ama annen babandır evlerine destek olursan sende kendını rahat hıssedersın. Onlarda rahatsız etmezler 
(323 puan) tarafından
Annem dogumumda gelicek yanıma inşallah . Sonrasında annemlerde kalacağım eşimle konusucam bu konuyu . Anlar diye düşünüyorum. Allah razı olsun inşallah sağ salim kucağıma alayım ❤️❤️
0 oy
(470 puan) tarafından
Uygun olan ya evinde ya da annende kalman bekar kayinlarin varken rahat olamazsın eşinin de ailesinin de bunu düşünmesi gerek ki senin onlara hesap vermen çok saçma sana kalmış ister evinde durur ister annene gidersin çok yüz vermişsin bence 
(323 puan) tarafından
Evet ben çok cekingenim utangacim bı laf etseler cevap veremem karşılarında kendimi savunamam hiç sevmiyorum bu huyumu . Allah'tan uzağız kayinvalidemlere. 8 saat yol . Doğumda annem gelicek yanıma 40 i çıkınca da annemle döneriz annemlere . Örf adetleri çok farklı bizden yaa ama çok şükür ki eşim onlar gibi düşünmüyor Allah'tan .
0 oy
(43 puan) tarafından
Görevi ne? Benim eşim asker o da gider. Be ailemde kalırım
(323 puan) tarafından
Teknisyen canım mekanikci
0 oy
(2,458 puan) tarafından
Kendi ailenle kal. Eşinin ailesi ne şeylik yaparsa yapsınlar 
(323 puan) tarafından
:)) çok tatlısınız ya güldüm evet canım eşime soledim nerde istersen kal dedi
(2,458 puan) tarafından
Korktuğun kadar yokmuş bak:) Sevindim senin adına.

İlgili sorular

+2 oy
5 cevap 107 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Pekiyasimdi (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.
13 Ocak 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Mirketanne (633 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 190 göst.
9 Aralık 2023 Aile kategorisinde Ela94 (972 puan) tarafından soruldu
0 oy
55 cevap 667 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Keriman (16 puan) tarafından soruldu

379,654 soru

11,364,924 cevap

34,841 kullanıcı

...