0 oy
164 göst.
Diğer kategorisinde (15,304 puan) tarafından
10 aylık olmak üzere kızım. Hiç birşey yemiyor. 3 haftadır ağzına lokma koymuyor nerdeyse. Ben de 3 gün önce iyice bıktım. Çenesinden tutup ağzına çorba verdim. Öyle öyle az da olsa yedi. Bugün onu da yemiyo. Ağzına koyduğum zaman tukuruyo. Meyve de yemez mama da içmiyo. Anne sütü sadece. Kilo verdi iyice. Süzüldü yüzü küçüldü gitti. Ben anne kuruntusu yapmıyorum her gören çok zayıflamış diyo. Zaten zayıftı. Zor idare ediyodu kendini. Oğlum da böyle ydi . Ama o en azından meyve yerdi. Bu onu da yemiyo. Bı insan muz elma sevmez mi ya. Ňeden benim çocuklarım doğru dürüst yemek yemez hiç. Sinirlerim ayakta. Sağlıkları iyi çok şükür Allah'a deyip oturuyorum. Napayım. Azcik ferahlayayim diye yazdım . Okuyanlara teşekkürler⭐ 

10 Cevaplar

+1 oy
(698 puan) tarafından
Vitamin değerlerine baktır cnaim kan düşükse yada enfeksiyon varsa yemez benim oğlandan biliyorum 
(15,304 puan) tarafından
Kan tahlili verdik. Doktor bişey görmedi sonuclarda. İsterseniz gastroenteroloji ye götürün dedi. Bilmiyorum görürsek ise yarar mı orda ne yapiyolar bilmiyorum
(698 puan) tarafından
Genelde mama veriyorlar ayrıntılı kan bakıp
(15,304 puan) tarafından
Olmadı gideriz
(698 puan) tarafından
Arkadaşım götürdü raporlu mama çıkarttılar canım şişelerde meyveli süt gibi içiyordu vitaminlerini toparladı
(15,304 puan) tarafından
Sağolasın dostum gidelim olmadı
-Reklam-
0 oy
(68 puan) tarafından
Benim kızımda asiri mizmizdi yesin de ne yerse yesin diye sürekli abur çubuk alıyordum ama asla ağzına koymuyordu telef edip atıyordu. En son sağlıklı sağlıksız demedim babam tesadüf markette herobbey masasından görmüş almış bir buçuk yaşına kadar onun sadece muzku yoğurtlusunu yedi dene belki faydasını gorursun
(15,304 puan) tarafından
Herobaby mama mi diyosun.  Bilmiyorum bı deneyeyim olmadı . ☹️
(68 puan) tarafından
Valla son çare artık onu denedim çünkü ne abur cubur Ne başka biseu hiç şeyi yemiyordu o mamayi da şans eseri yedi denk geldi yani
0 oy
(3,581 puan) tarafından
Benimkilerde öyle 3 yaş ve 7 aylık keçiboynuzu pekmezi aldım iştah açıyormuş deneyip görücem artık. Oğlum 3 yaşında dönem dönem normale döner ama çok yemek seçiyor, kızım da ek gıda tadımlarından sonra bıraktı deneme yaptıklarımızı da yemiyor mama içmiyor meme reddi de yapıyo açlıktan bitap düşene kadar emmiyo sütüm de azalır bu gidişle napcam bilmiyorum valla zaten tek memeyle devam ediyoduk kilo alımı az alerjik huysuz oldu iyice
(15,304 puan) tarafından
Allah'ım senin de yardımcın olsun bacım. Yanımda olsan sana sarılır teselli ederdim. Benimmi emiyo yine senin o da sıkıntılıymis. İnşallah iştahı açılır bebislerimizin
0 oy
(31 puan) tarafından
Seni en iyi sebepsiz çocukları yemiyen anneler anlar benim gibi üç evladim var en Küçüğüm yirmi aylık yemediler hala da yemiyorlar ben sebebini bulamadım çok ağladım kafamı taktim olmayınca olmuyor yapacak birşey yok bir şekilde büyüyorlar diş çıkarma dönemi bitince rahatlarlar inş 
(15,304 puan) tarafından
Gel sarılalım ☹️ inşallah duzelirler
0 oy
(12,732 puan) tarafından
Dostum sıkma canını sağlıklı olsunlar da Allah dermansız dert vermesin bunada şükür 
(15,304 puan) tarafından
Amin dostum doğru diyosun. Annemlerin bı lafı var. Canı içinde olsun sıkma canını derler
(12,732 puan) tarafından
Büyükler işte lafları da sınanmış öğut
(15,304 puan) tarafından
Aynen öyle ☺️
0 oy
(1,991 puan) tarafından
Maşallah benim kızım ne verdin yer oğlum ise hic bir şey yemez zorla bir şey yediriyorum
(15,304 puan) tarafından
Senin yine bı çocuktan yüzün gülmüş maşallah maşallah ☺️
(1,991 puan) tarafından
Teşekür
0 oy
(1,036 puan) tarafından
Benim oğlumunda köpek dişleri çıkıyor canım onlara huysuz o kadar mıy mıy  ki seni çok iyi anlıyorum dün hiçbirşey yemedi gerçekten mama içti uyudu yani ben ona you plus kids kullanıyorum sabahları aç karnına o iştahını açıyor 
(15,304 puan) tarafından
Kaç aylık oğlun dostum. Bizim daha altta 2 dış var sadece köpek dişlere sıra gelmedi
(1,036 puan) tarafından
Benim oğlum 16 aylık 9 dişi var şimdi  o aylarda 4 tane dişi vardı gerçekten canımdan bezdim yemin ederim sana çok zor yalnız değilsin belki üsttekiler çıkıyordur. Senin bebeğininde
(15,304 puan) tarafından
Sırada usttekiler var ama sanki yan altlar daha çabuk çıkacak gibi. Bakalım artık hayırlısı
(1,036 puan) tarafından
Öyle çıkarda sırası olmaz ama değişik sıralı çıkan var mı bilmiyorum tabi
(15,304 puan) tarafından
Var var
0 oy
(3,133 puan) tarafından
10 aylık yemek zaten öyle aman aman yemezler ki muhallebi yap sever yer belki ev yapımı bebe bisküvisi yap belki diş dönemidir ondan da olur 
(15,304 puan) tarafından
Diş.donemi zaten aynen. Herşeyi yapıyorum. Muhallebi de çorba da aklına ne gelirse yapıyorum. Kafasını benden hızlı ceviriyo valla. Eskaza ağzına alırsa tukuruyo . Az yemesinden bahsetmiyorum ama. Bak 20 gündür ağzına lokma koymadı. 1 lokma bile
(3,133 puan) tarafından
Allâh Allâh okunmuş su içir kiiz
(15,304 puan) tarafından
Yapayım bari ☺️
0 oy
(4,996 puan) tarafından
Canım öncelikle sağlık ocağına git,Dr dan iştah açıcı ve vitamin şurubu yazdır ve al, sonra anne sütünü azalt, kızın memeye güvendiği için yemek yemiyor,meme verme,ne zaman yemek yerse peşine ver ödül gibi düşünsün,1 yaşına geliyor artık daha çok yemek yemesi lazım,ben de ilk çocuğundan çok çektim iyi bilirim o durumu
(15,304 puan) tarafından
Galiba dediğin gibi dostum. Memeye güvendiği için yemiyor. Dediğini yapmaya caliscam. Yemeden enzirmemeye caliscam. Ama olmuyo. Özellikle sabahları ağzına lokma koymuyo. Mesela bu sabah 9 da kalktı. 10.30 da ksyinvalidemler kahvaltjya geldiler. O saate kadar aciksin bişey yemesin diye ne emzirdim ne mama verdim. Kahvaltıda ağzına yine lokma koymadı. Kahvaltı yaparken de bana yapıştı. Emzireyim diye ağladı.  Ne yaoayim bu durumda sence
(4,996 puan) tarafından
Emzirme canım,aç oldugu için memeye saldırıyor,her meme istediğinde otur onu çorbasını vermeye çalış, yemedi mi, kaldır, sonra gene emmeye yanına geldiğinde tekrar o çorbasını geri getir vermeye çalış,belki böyle azda olsa yer,bir de bunu dene,yemeyen çocuk çok Zor gerçekten bende öyle büyüttüm
(15,304 puan) tarafından
Deniycem dostum çok sağol
(4,996 puan) tarafından
Rica ederim Allah yardımcın olsun
0 oy
(261 puan) tarafından
Ay demir eksikliği oluyor o aylarda biz damla kullandığımız halde ve düzenli kullanırım çok düşük çıkmıştı. İştahsızlık ve kilo alamama durumlarına yol açıyor. Benim oğlumda kilo alamıyor o aylarda çok güzel yerdi sonra yaşına girdi 2 ay yemedi yeni yemeye başladı. 2 yaşına kadar dönem dönem bu şekil sürüyormuş. Bazen yiyip bazen yememe. Kesin kan değerlerine baktir
(15,304 puan) tarafından
Yeni baktirdik. Doktor bişey göremedi.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 510 göst.
15 Eylül 2022 Aile kategorisinde mutsuzcicekkk (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 288 göst.
11 Kasım 2021 Diğer kategorisinde 3prensannesi (1,494 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 604 göst.
0 oy
8 cevap 424 göst.
5 Mart 2020 Diğer kategorisinde Kerem'in annesi❤ (2,704 puan) tarafından soruldu

381,242 soru

11,413,456 cevap

34,959 kullanıcı

...